پایگاه دانش

یونیتی Ziva VFX 2.2 را منتشر کرد

یونیتی Ziva VFX 2.2 را منتشر کرد

یونیتی Ziva VFX 2.2 آخرین نسخه پلاگین شبیه سازی بافت نرم خود را برای مایا منتشر کرده است. این به‌روزرسانی یک حل‌کننده جدید GPU را معرفی می‌کند که استفاده از پردازنده‌های گرافیکی فعلی انویدیا برای تسریع حل‌ها و گزینه تجسم کشش در پیوست‌ها در نرم افزار مایا را ممکن می‌سازد.

ابزاری قدرتمند برای ایجاد شبیه سازی های پایدار و دقیق از بافت های نرم

Ziva VFX برای اولین بار در سال 2017 به صورت عمومی منتشر شد و اکنون یکی از اصلی‌ترین افزونه ها در یک پایپلاین  جلوه‌های بصری با کاربرانی از جمله DNEG، Scanline VFX و Image Engine است. این پلاگین سفتی، تراکم و حفظ حجم بافت های واقعی، از جمله استخوان، تاندون ها، ماهیچه ها و پوست را تقلید می کند و از انواع مختلفی از میرایی فیزیکی پشتیبانی می کند. علاوه بر ویرایش مستقیم پارامترها Ziva VFX از یک گردش کار مبتنی بر قلم مو پشتیبانی می کند که امکان رنگ آمیزی خواص مواد و وضوح مش و حتی رنگ آمیزی در نقاط اتصال عضلانی و فیبرهای عضلانی را ممکن می کند.
این افزونه سال گذشته توسط Unity به همراه توسعه دهنده اصلی آن Ziva Dynamics خریداری شد و اکنون بخشی از بخش جدید Unity Wētā Tools این شرکت است.

ابزاری قدرتمند برای ایجاد شبیه سازی های پایدار و دقیق از بافت های نرم

یک پیاده سازی GPU از حل کننده تکراری که در Ziva VFX 2.0 معرفی شده است. این مبتنی بر CUDA است و به یک پردازنده گرافیکی انویدیا از نسل تورینگ یا جدیدتر نیاز دارد: به طور کلی، هر مصرف‌کننده یا کارت ایستگاه کاری انویدیا کمتر از پنج سال قدمت دارد. این مستندات رقمی در مورد افزایش سرعت احتمالی حل در GPU ارائه نمی‌کند، اما اشاره می‌کند که وقتی دارایی بزرگ و پیچیده باشد، عملکرد بهتر است. برای دارایی های سبک، حل کننده GPU 'کارایی کمتری' خواهد داشت. علاوه بر این، اکنون می‌توان کشش پیوست‌ها را در نمای مایا، با استفاده از رنگ‌های تعریف‌شده توسط کاربر برای نشان دادن میزان کشش هر بخش، تجسم کرد.

قیمت گذاری و سیستم مورد نیاز

Ziva VFX 2.2 برای Maya 2024 در دسترس است و روی Windows 7-10 یا RHEL/CentOS 7.3+ Linux اجرا می‌شود. این نرم افزار فقط به صورت اجاره ای در دسترس است. مجوزهای قفل شده Ziva VFX Indie، که برای تولیداتی با درآمد کلی کمتر از 500000 دلار در سال در نظر گرفته شده است، هزینه 50 دلار در ماه یا 500 دلار در سال دارند. برای پروژه های بزرگتر، مجوزهای شناور Ziva VFX Studio 1800 دلار در سال هزینه دارند.

نرم افزار Maya

آموزش مقدماتی نرم افزار مایا

اگر به انیمیشن سازی علاقه مند هستید و به دنبال یک منبع آموزش انیمیشن میگیردید پیشنهاد میکنم دوره آموزش نرم افزار مایا ارائه شده در پرشین انیمیشن را ببینید که می تواند اولین قدم برای شروع آموزش انیمیشن باشد

مقاله های مرتبط

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد اگر این مقاله را دوست داشتید از شما درخواست میکنم آن را به اشتراک بگذارید.

نوشته قبلی

نرم‌افزار Esri Cityengine

نوشته بعدی

نرم‌افزار Unity Pro

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگوی پرشین انیمیشن

جهت استفاده از تمام امکانات سایت لطفا در آن ثبت نام نمایید

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری