نرم افزار Esri Cityengine

نرم افزار CityEngine

دانلود نرم افزار Esri Cityengine

نرم افزار Esri Cityengine محصول کمپانی Esri یکی از نرم افزارهای سه بعدی می باشد ، نرم افزار Esri City Engine در حال حاضر برای سیستم عامل ویندوز (Windows)، لینوکس (Linux) و مک (Mac OS) عرضه شده و قابل دسترس است.
در لینک زیر شما آخرین نسخه رسمی نرم افزار Cityengine که در تاریخ 2018/09/14 با با نام ESRI CityEngine 2019.0.5403 با حجم تقریبی 1 گیگابایت منتشر شده به همراه کرک تست شده توسط تیم پرشین انیمیشن ( مرکز آموزش انیمیشن ) برای ویندوز 64 بیت دانلود کنید 

دانلود مستقیم ESRI CityEngine 2019.0.5403

 

دانلود سایر نسخه های این نرم افزار

      دانلود کرک CityEngine

      نسخه mac

کاربرد : طراحی و ساخت شهر
شرکت توسعه و منتشر کننده : Esri
سایت شرکت سازنده

درباره نرم افزار CityEngine 

شرکت Esri R&D Center ( سیتی انجین ) در شهر ردلند ایالت کالیفرنیا در کشور ایالات متحده آمریکا واقـع شـده اسـت است، این شرکت در سال 1969 تاسیس شد و در سال 2008 نرم افزار Esri City Engine ( سیتی انجین ) را به بازار جهـانی عـرضـه کرد. ایـن شـرکـت در زمـیـنـه نـرم افـزار های نقشه برداری و GIS (سیستم اطـلاعات جـغرافیـایی) فعالیت های گسترده‌ای دارد به طوری که رهبر شرکت های بهبود دهنده‌ی GIS و میزبان کنفرانس بیـن المللی سالانه‌ی کاربر است.
نرم افزار Esri CityEngine ( سیتی انجین ) برای شبیه سازی سه بعدی شهرها استـفـاده می شـود و مـورد تـوجـه متخصّصان GIS ، استودیـو های انیمیشن و فیلم سـازی ، معماران ، مهندسان ، توسعه دهندگان بازی ها، برنامه ریزان شهرها و متخصّصان شهرسازی ، باستان شناسـان و … قرار گرفته است.

نرم افزار CityEngine

در سال 2016 تغییراتی در این نرم افزار ایجاد شد و در نتیجه این نرم افزار بسیار کارآمدتر شـد مانـنـد توانـایی ادغـام با پلتفرم platform ArcGIS Esri که باعث شد نرم افزار City Engine ( سیتی انجین ) بتواند با کمـک ArcGIS Esri داده هـا و نـقـشـه هـای واقـعـی را وارد خود کند. نرم افزار Esri  CityEngine ( سیتی انجین ) برای شبیه سازی یک شهر و جزئیّات آن از قبیل عرض خیابان و پیاده رو پیش از شبیه سازی به روش هایی بسیار ساده و قابل فهم، با توجه به جمعیت احتمالی محاسباتی را انجام می‌دهد.

نرم افزار سیتی انجین

ویژگی های نرم افزار Cityengine 

یکی دیگر از ویژگی هایی کـه کابـران نرم افزار City Engine بسیار درخواست کرده بودند و در این به روزرسانی اضافه شد فرمت Alembic بود. متخـصـّصـان جـلوه هـای بـصـری و انیمیشن از این فرمت برای کار با مدل های سه بعدی خیلی بزرگ اسـتفـاده می‌کـنـنـد. با اسـتـفـاده از Alembic می‌شــود از ده هـا هـزار مجتمع ساختمانی با بالاترین جزئیّات رندر گرفت، بدون این که فرآیند بیش از حدّ پیچیده و گـیج کنـنـده‌ای لازم شود این ویژگی برای کار جلوه های ویژه VFX عالی است.

city

قدرت نرم افزار City engine

نرم افزار City Engine حتّی می‌تواند بلوک های یک خیابان را هم شبیه سازی کند. این توانایی بـاعـث جـذب تـعـداد بـسـیـار زیادی از کاربران شده است. از دیگر ویژگی های این نرم افزار می توان به واقع گرا بودن، سرعت عمل بسیار بالا و کاهش چشم گـیـر زمـان کار اشـاره کـرد. استفاده از تصاویر ماهواره‌ای، زمین سه بعـدی و داده هـای خیـابان هـا از هر شهری در جهان را وارد می‌کند و کارهایی که قبلا به فرآیندی طولانی برای انجام شدن نیاز داشتند اکنون با CityEngine ( سیتی انجین ) با حداقل زمان انجام می شود.

سایر ویژگی های نرم افزار City engine

  • نرم افزار City Engine خروجی های با فرمت های obj و fbx را پشتیبانی می کند
  • امکان برنامه نویسی به زبان پایتون
  • دارای کتابخانه ای از آبجکت های سه بعدی
  • دارای امکان تکسچر دهی به نماهای بیرونی
  • محیط کاربری ساده
  • ویرایشگر قواعد CGA
  • امکان وارد کردن open street map
  • پشتیبانی از KML
  • و…

نویسنده: مجید پویافر
منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع می باشد

آموزش نصب نرم افزار سیتی انجین

مطالب این نرم افزار هنوز به اتمام نرسیده و در حال نگارش می باشد