نرم افزار Esri Cityengine

نرم افزار Esri Cityengine یکی از بهترین نرم افزارهای سه بعدی سازی است که برای شبیه سازی سه بعدی شهرها استـفـاده می شـود و مـورد تـوجـه متخصّصان GIS ، استودیـو های انیمیشن و فیلم سـازی ، معماران ، مهندسان ، توسعه دهندگان بازی ها، برنامه ریزان شهرها و متخصّصان شهرسازی ، باستان شناسـان و … قرار گرفته است.

کاربرد : نرم افزار تخصصی ساخت درخت
شرکت توسعه و منتشر کننده : IDV
سایت شرکت سازنده

درباره نرم افزار Esri Cityengine

شرکت Esri R&D Center در شهر ردلند ایالت کالیفرنیا در کشور ایالات متحده آمریکا واقـع شـده اسـت است، این شرکت در سال 1969 تاسیس شد و در سال 2008 نرم افزار Esri City Engine ( سیتی انجین ) را به بازار جهـانی عـرضـه کرد. ایـن شـرکـت در زمـیـنـه نـرم افـزار های نقشه برداری و GIS (سیستم اطـلاعات جـغرافیـایی) فعالیت های گسترده‌ای دارد به طوری که رهبر شرکت های بهبود دهنده‌ی GIS و میزبان کنفرانس بیـن المللی سالانه‌ی کاربر است.

در سال 2016 تغییراتی در نرم افزار سیتی انجین ایجاد شد و در نتیجه این نرم افزار بسیار کارآمدتر شـد مانـنـد توانـایی ادغـام با پلتفرم platform ArcGIS Esri که باعث شد نرم افزار City Engine بتواند با کمـک ArcGIS Esri داده هـا و نـقـشـه هـای واقـعـی را وارد خود کند. نرم افزارEsri  CityEngine  برای شبیه سازی یک شهر و جزئیّات آن از قبیل عرض خیابان و پیاده رو پیش از شبیه سازی به روش هایی بسیار ساده و قابل فهم، با توجه به جمعیت احتمالی محاسباتی را انجام می‌دهد.

ویژگی های نرم افزار Esri Cityengine

یکی دیگر از ویژگی هایی کـه کابـران نرم افزار City Engine بسیار درخواست کرده بودند و در این به روزرسانی اضافه شد فرمت Alembic بود. متخـصـّصـان جـلوه هـای بـصـری و انیمیشن از این فرمت برای کار با مدل های سه بعدی خیلی بزرگ اسـتفـاده می‌کـنـنـد. با اسـتـفـاده از Alembic می‌شــود از ده هـا هـزار مجتمع ساختمانی با بالاترین جزئیّات رندر گرفت، بدون این که فرآیند بیش از حدّ پیچیده و گـیج کنـنـده‌ای لازم شود این ویژگی برای کار جلوه های ویژه VFX عالی است.

نرم افزار Esri Cityengine

قدرت نرم افزار Esri Cityengine

نرم افزار Esri Cityengine حتّی می‌تواند بلوک های یک خیابان را هم شبیه سازی کند. این توانایی بـاعـث جـذب تـعـداد بـسـیـار زیادی از کاربران شده است. 

از دیگر ویژگی های نرم افزار سیتی انژین می توان به واقع گرا بودن، سرعت عمل بسیار بالا و کاهش چشم گـیـر زمـان کار اشـاره کـرد. استفاده از تصاویر ماهواره‌ای، زمین سه بعـدی و داده هـای خیـابان هـا از هر شهری در جهان را وارد می‌کند و کارهایی که قبلا به فرآیندی طولانی برای انجام شدن نیاز داشتند اکنون با CityEngine با حداقل زمان انجام می شود.

سایر ویژگی های نرم افزار Esri Cityengine

  • نرم افزار City Engine خروجی های با فرمت های obj و fbx را پشتیبانی می کند
  • امکان برنامه نویسی به زبان پایتون
  • دارای کتابخانه ای از آبجکت های سه بعدی
  • دارای امکان تکسچر دهی به نماهای بیرونی
  • محیط کاربری ساده
  • ویرایشگر قواعد CGA
  • امکان وارد کردن open street map
  • پشتیبانی از KML
  • و…

منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد

دانلود نرم افزار Cityengine

نرم افزار Cityengine در حال حاضر برای سیستم عامل ویندوز (windows) عرضه شده است. آخرین نسخه نرم افزار Cityengine با نام ESRI CityEngine 2019.0.5403 برای ویندوز 64 بیت بوده که میتوانید از سایت پرشین انیمیشن با کرک تست شده و معتبر  دانلود و نصب کنید.

گالری نرم افزار Cityengine
دموی نرم افزار Cityengine

پخش ویدیو

سیستم مورد نیاز نرم افزار Cityengine

Supported operating systems
Windows 10 Pro and Enterprise (64 bit [EM64T]) Version 1803 with February 8, 2019 update
Windows 8.1 Pro and Enterprise (64 bit [EM64T]) February 8, 2019 update
Windows 7 Ultimate, Professional, and Enterprise (64 bit [EM64T]) SP1 with February 8, 2019 update
Windows Server 2016 Standard and Datacenter (64 bit [EM64T]) Version 1607 with February 8, 2019 2019 update
Hardware requirements
CPU speed
2 GHz dual-core CPU minimum (at least Core2 Duo compatible Intel/AMD)
RAM: 16 GB
Disk space: 2 GB or more
Video/Graphics adapter
Nvidia—GeForce 600 and later / Quadro 600 and later
AMD—Radeon HD 7000 and later
On Windows and Mac—Intel-HD 4400 and later
On Linux and Windows—use the latest available drivers (OpenGL 4.1 or later)