نرم افزار The Foundry Modo

نرم‌افزار The Foundry Modo یکی از نرم افزارهای شرکت The Foundry است که چند نرم‌‌افزار دیگر از جمله Nuke و Mari را نیز عرضه می‌کند. از نرم‌افزار The Foundry Modo برای ساخت کاراکتر‌های‌های انیمیشنی هم استفاده می‌شود از این رو، قابلیت ساخت تکسـچر (texturing) و متحرک‌سازی (animate) را هم دارد.

کاربرد: طراحی سه بعدی 
شرکت توسعه و منتشر کننده: The Foundry

درباره نرم افزار The Foundry Modo

نرم‌افزار The Foundry Modo یکی از بهترین و قدرتمند‌ترین نرم افزارها در زمینه مدل‌سازی سه بعدی است، نرم‌‌افزار مودو در زمینه‌های نقاشی 3D، انیمیشن، فیلم و بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
نرم‌‌افزار مدل‌سازی مودو از جمله نرم افزار‌هایی است که به صورت تخصصی روی مدل‌سازی کار می‌کند و در هر نسخه تغییرات مثبتی داشته‌ است.
نرم‌افزار The Foundry Modo قابلیت بافت گذاری و انیمیت را هم دارد ولی در بخش مدل‌سازی بسیار قدرتمند‌تر است. نرم‌افزار مودو پکیجی از مدلسازی، مجسمه‌سازی، نقاشی سه بعدی، انیمیشن و رندرینگ می‌باشد.
نرم‌افزار The Foundry Modo ( مودو ) توسط Luxology توسعه یافته است و همچنین دارای ویژگی‌هایی مانند n-goons و وزن لبه است.

نرم افزار modo

نرم افزار The Foundry Modo

نرم افزار The Foundry Modo توسط گروهی از مهندسان که قبلا نرم افزار Light Wave 3D را در پلتفرم Amiga توسعه داده بودند ایجاد شده است که دفتر مرکزی آن‌ها در Mountain View در ایالت کالیفرنیای آمریکا مستقر است.
نرم افزار مودو در حال حاضر جزء قوی ترین‌ها در دنیا است، به همین دلیل در ساخت فیلم‌های هالیوود و پروژه‌های بزرگ و طراحی‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
نرم افزار The Foundry Modo قدرت و توانایی زیاد در شبیه‌سازی، سرعت عمل بالا، سرعت بالا در رندر و مدل‌سازی به صورت یک تکه و مـدل سـازی رئال ( واقع گرا ) دارد و همچنین نور و لنز به صورت فیزیکال برای تمام ویژگی‌ها تعریف شـده است. این موضوع همراه با وجود تمامی ابزارآلات مناسب برای مدل‌سازی سریع کاربران زیادی را به خود جذب کرده است.

تصویر نرم افزار مودو
تصویر زیر با موتور vray و در نرم افزار modo رندر گرفته شده است
تعامل با نرم افزار‌های انیمیشن سازی

یکی از مهمترین ویژگی‌های نرم‌افزار مودو تعامل آن با سایر نرم افزارها از جمله نرم‌افزار maya، نرم‌افزار 3dsmax، نرم‌افزار Cinema4d دارد.

نرم افزار modo

ویژگی های نرم افزار The Foundry Modo

نرم افزار مودو ویژگی های بسیار جالبی دارد از جمله آنها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • محیط ساده و یوزر پسند
 • ابزارهای قدرتمند مدل‌سازی انیمیشن
 • دارای روش مدلینگ sculpting
 • تعامل با سایر نرم افزارهای انیمیشن سازی
 • دارای موتور شبیه سازی
 • قابلیت Fur sculpting
 • سازگار با نسخه‌های مختلف ویندوز
  و…
سخن آخر

اگر در انیمیشن، به مدل‌سازی علاقه‌مند هستید در مسیر آموزش انیمیشن خود باید با نرم افزارهای تخصصی مدل‌سازی حتما آشنا شوید، پس می‌توانید نرم‌افزار مودو را نیز به همراه نرم‌افزار مایا یاد بگیرید، پس از یاد گرفتن نرم‌افزار مایا، یادگیری مودو کار چندان سختی نیست.

نویسنده: مجید پویافر
منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع است.

دانلود نرم افزار The Foundry MODO 16.0v4 Win x64

نرم‌افزار The Foundry Modo در حال حاضر برای سیستم عامل ویندوز  و مک عرضه شده و قابل دسترس است. آخرین نسخه نرم‌افزار Modo با نام The Foundry MODO 16.0v4 Win x64 برای ویندوز 64 بیت که در تاریخ 1401/08/09 منتشر شده  از سایت پرشین انیمیشن با کرک تست شده دانلود کنید.

رمز فایل فشرده: persiananimation.com

سیستم مورد نیاز نرم افزار Modo

 • Windows 7, Windows 8 and Windows 10 (64-bit only)
 • Intel Xeon/Core 2 Duo, Quad/Core i7 or AMD Opteron/ Phenom processor(s). Must support SSE2 instruction set
 • 3 GB free disk space to install content
 • 4 GB RAM