پایگاه دانش

نگاهی به فن آوری هوش مصنوعی شرکت Chaos

فناوری‌های جدید هوش مصنوعی Chaos

Chaos پیش‌نمایی‌هایی کوتاه از فناوری‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی که در حال توسعه است، منتشر کرده است. صفحه‌ی وب برای Chaos Next، «آزمایشگاه هوش مصنوعی» جدید این شرکت، خلاصه‌های کوتاهی از «اصول هوش مصنوعی» توسعه‌دهندگان V-Ray و Enscape و همچنین نه فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی را که روی آن‌ها کار می‌کند، ارائه می‌دهد.

این فناوری‌ها کل روند تجسم و جلوه‌های ویژه را در بر می‌گیرند، از هوش مصنوعی ژنراتیو برای ایجاد مواد PBR از طریق پیام‌های متنی، تا ابزارهایی برای پر کردن خودکار یا گسترش مجموعه‌های سه‌بعدی، تا فناوری‌هایی برای اعمال سبک‌های بصری جدید به رندرها است.

Chaos Next چیست؟

Chaos در وبلاگ خود، Chaos Next را به عنوان یک «آزمایشگاه هوش مصنوعی» توصیف می‌کند که به دنبال راه‌هایی برای «ادغام مفید و محترمانه» فناوری هوش مصنوعی در محصولات Chaos است.

در لایو استریم Chaos Unboxed این ماه، این شرکت هوش مصنوعی را به عنوان مکمل گردش کار هنرمندان سنتی، نه جایگزینی کامل آنها، توصیف کرد. Kam Star ، مدیر ارشد محصول، هدف خود از هوش مصنوعی را «دادن یک قلم موی بهتر و قدرتمندتر به شما، نه جایگزین کردن خلاقیت شما» توصیف کرد.

در حال حاضر چه فناوری های هوش مصنوعی در شرکت Chaos در حال توسعه هستند؟

صفحه وب Chaos Next، نه نمونه از فناوری های در حال توسعه این شرکت را نشان می دهد. برخی از این فناوری ها برای ایجاد دارایی های فردی هستند: به گفته Chaos، یکی از اولین فناوری ها، "ایجاد متریال مبتنی بر چت" است که قرار است در Chaos Cosmos، کتابخانه دارایی های سه بعدی آنلاین این شرکت، ارائه شود. این ویژگی، که در بالا نشان داده شده است، به کاربران امکان می دهد مواد قابل ویرایش PBR را از طریق تذکرات متنی ایجاد کنند.

برخی دیگر از این فناوری ها به کل صحنه ها اختصاص دارند، از جمله "جمعیت صحنه هوشمند" برای قرار دادن اشیاء سه بعدی، و سیستم هایی برای بهینه سازی نورپردازی صحنه و پیش بینی استفاده از دارایی های آینده. چند مورد دیگر برای دستکاری تصاویر نهایی با کیفیت بالا در نظر گرفته شده اند، از جمله سیستمی برای تبدیل تصاویر محصول به "تصاویر سبک زندگی فوری"، که قرار است در پلتفرم تجسم محصول Cylindo Studio ارائه شود، و یک سیستم انتقال سبک جدید برای اعمال سبک های بصری جدید به رندرهای موجود، که قرار است در Enscape ارائه شود.

مدل‌های هوش مصنوعی مورد استفاده Chaos چگونه آموزش داده می‌شوند؟

صفحه وب Chaos Next هیچ جزئیاتی در مورد مجموعه داده هایی که فناوری های هوش مصنوعی این شرکت روی آنها آموزش داده می شوند، ارائه نمی دهد. با این حال، یک بیانیه کلی از اصول بیان می کند که Chaos "در فرآیندهای هوش مصنوعی، الگوریتم ها و جمع آوری داده های کاربر، با حداکثر احترام به حریم خصوصی کاربر، شفاف خواهد بود."

فناوری های هوش مصنوعی در کدام یک از برنامه های Chaos ادغام خواهند شد؟

صفحه وب Chaos Next نمی گوید که فناوری ها در کدام یک از محصولات Chaos استفاده خواهند شد، اما این پست وبلاگ تأیید می کند که این لیست شامل Chaos Cosmos، Cylindo Studio و Enscape می باشد. اکثر تصاویر نمونه، صحنه های معماری از نوعی که توسط Corona Renderer یا Project Eclipse، محصول روایت داستانی آینده Chaos، تولید می شوند را نشان می دهند. با این حال، برخی از فناوری‌ها ــ مانند Set Extender که بخشی از یک مجموعه سه بعدی را «به‌طور هوشمندانه‌ای گسترش می‌دهد» ــ برای کارهای VFX در نظر گرفته شده‌اند که استفاده از محصولاتی مانند V-Ray یا Chaos Vantage را نشان می‌دهد.

ابزارهای هوش مصنوعی Chaos چه زمانی در دسترس عموم قرار خواهند گرفت؟

Chaos هنوز هیچ تاریخ انتشار رسمی برای هیچ یک از فناوری های هوش مصنوعی در حال توسعه اعلام نکرده است.

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد اگر این مقاله را دوست داشتید از شما درخواست میکنم آن را به اشتراک بگذارید.

دوره آموزش آنلاین

انیمیشن سازی سه بعدی با نرم افزار مایا

دوره آموزش انیمیشن‌سازی سه بعدی با نرم‌افزار مایا، یک دوره آموزشی جامع است که به صورت آنلاین و در بستر اسکای روم به صورت هفتگی تشکیل می‌شود و به هنرجویان کمک می‌کند تا اصول و تکنیک‌های انیمیشن سه بعدی را با استفاده از نرم‌افزار مایا بیاموزند

مقاله های مرتبط با این موضوع

پیشنهاد می کنیم جهت افزایش سطح دانش در انیمیشن، سایر مقاله های سایت پرشین انیمیشن را هم مطالعه نمایید

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد اگر این مقاله را دوست داشتید از شما درخواست میکنم آن را به اشتراک بگذارید.

نوشته قبلی

Thinkinetic پلاگین Pulldownit را منتشر کرد

نوشته بعدی

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگوی پرشین انیمیشن

جهت استفاده از تمام امکانات سایت لطفا در آن ثبت نام نمایید

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری