پلاگین Chaos Phoenix

 پلاگین Phoenix یکی از بهترین پلاگیــن های دنیـــا می باشد که محصــول گــــروه Chaos همان گروهی که موتور رندر Vray را نیز توسعه می دهد می باشد. با اطمینان می توان گفت پلاگین Phoenix جز پنج پلاگین برتر  دنیا محسوب می شود و سازگار با نرم افـزارهای پایه انیمیشن سازی دنیا از جمله نرم افزار Maya  و نرم افزار 3dsmax می باشد

کاربـــرد : پلاگین قدرتمند برای ساخت جلـوه های ویـژه
شرکت توسـعه و منتشر کننده : Chaos
سایت شرکت سازنده

درباره پلاگین Chaos Phoenix

پلاگین Phoenix Fd که در سال 2014 توسط شرکت Chaos شرکت توسعه دهنده وی ری ( V-ray ) طراحی و منتشر شده است و تاکنون نسخه های متعددی از پلاگین فونیکس منتشر شده است.

پلاگین Chaos Phoenix ( فونیکس ) یکی از قــــــدرتمندترین پلاگین ها در زمینه شبیه ســــازی است که از آن برای ساخت انواع دود ، مایعات ، قطــــرات ، آتش و انواع افکت هـــــای سه بعدی استفاده می شود. همچنین پلاگین فونیکس امکان مشاهـده کار نهایی در محیط نرم افزار ها بدون نیاز به رنـدر را دارد که به این ویــــژگی (ریل تایم) می گویند.

پلاگین Phoenix

همچنین سازگاری و پشتیبانی کامل را از مـوتور رندر قدرتمند و مشهور وی ری ( Vray ) و سازگاری و داشتن محیط کاری راحت و همچنین داشتن ابـزارهای بسیار متعدد امروزه کاربــــران زیادی به خود جذب کرده است و یکی از پر فروش ترین محصولات شرکت بلغارستانی Chaos می باشد.

پلاگیـن Chaos Phoenix قـــــــدرت خود را از کارت گرافیــــک (GPU) و سی پی یو (CPU) دریافت می کند و این در واقع یعنی نهایت سرعت که در نرم افزارهای داینامیکی بسیار مهــــم است.

پلاگین Phoenix علاوه بر بالا بردن قدرت و سرعت کار به کاربران در واقع گرا نشان دادن کار نهایی کمک می کند و جزئیات بسیار زیادی را به کار اضافه می کند.

ویژگی های پلاگین Chaos Phoenix

  • سازگاری خوب پلاگین Phoenix با نرم افـزار مایـا و موتور رندر وی ری
  • دارای قابلیت ریل تایم
  • شبیه سازی بسیار واقع گرایانه و دقیق
  • محیط کاربری راحت و یوزر پسند
  • دارای انواع افکت و پرست 
  • دارای کنترل هوشمند 
  • تبعیت از قوانین فیزیک
  • ساخت اقیانوس کاملا طبیعی

اهمیت یادگیری  پلاگین Chaos Phoenix

اگر کاربرد پلاگین ها را در نرم افزار مایا بدانید قطعا در مسیر آموزش انیمیشن به این پلاگــین ها بر می خورید، نکته بســــیار مهم این که هر چند پلاگین ها کار را برای کاربران در یک بخش خاص راحت تر می کند ولی نباید در در دام  پلاگین ها بیافتید و باید روی نرم افزار پایه خود حساب باز کنید و چرا که به دلیل راحتی کار با آنها می تواند به آموزش انیمیشن اصولی شما لطمه وارد کند. آموزش صحیح این است که ابتدا در نرم افزار مایا و یا هر نرم افزار اصلی که مهارتتان را روی آن سرمایه گذاری می کنید یاد بگیرید و پس از آن به سراغ آسان سازها بروید چرا که ممکن است این پلاگین ها یا عرضه نشوند یا در جایی دیگر در دسترس نباشد.

لازم به ذکر است پلاگین ها برای افرادی که تخصصی در یک بخشی ندارند اما برای ساخت انیمیشن لازم است که خیلی سریع آن کار را انجام دهند می تواند مفید باشد. یادگیری پلاگین پلاگین Phoenix را به دلیل سادگی آن پیشنهاد می کنم 

در پایان فراموش نکنید آموزش انیمیشن اصولی بهترین راه است و در مسیر آموزش برخی پلاگین ها که آموزش آنها بسیار ساده است می تواند آموزش انیمیشن را برای شما زیباتر کند.

نویسنده : مجید پویافر
منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد

آخرین نسخه پلاگین Phoenix ورژن Chaos Phoenix 5.00.00 for V-Ray 5 آن می باشد که با آخرین نسخه منتشر شده مایا یعنی ورژن 2023 ساگار است

* نسخه 4 پلاگین phoenixfd برای نسخه 2019 مایا کرک شده است* 

به روز رسانی شده در تاریخ 5 خرداد 1401

رمز فایل : persiananimation.com

نسخه قبلی

دانلود نسخه کرک شده Chaos Phoenix برای نرم افزار مایا 2019

گالری پلاگین Phoenix

پخش ویدیو
پخش ویدیو