پلاگین Phoenix FD

 یکی از بهترین پلاگین های دنیا پلاگین Phoenix Fd می باشد که محصول گروه Chaoes Group همان کمپانی که موتور رندر Vray را نیز توسعه می دهد می باشد. پلاگین فونیکس جز ده پلاگین برتر دنیا به حساب می آید و سازگار با نرم افزارهای پایه انیمیشن سازی دنیا از جمله نرم افزار Maya  و نرم افزار 3dsmax می باشد.
در خصوص به روز رسانی و انتشار پلاگین Phoenix Fd ( فونیکس ) برای نرم افزار 3DSMAX بسیار بهتر از مایا و دیگر نرم افزارهاست و دلیل آن نیاز بسیار مبرم کاربران 3DsMAX به آن است چرا که نرم افزار 3DsMAX ( تری دی مکس ) در زمینه داینامیک و کلیه کارهایی که پلاگین Phoenix ( پلاگین فونیکس ) انجام می دهد را ندارد ولی کاربران نرم افزار مایا به دلیل قدرت داخلی بخش داینامیک آن شاید کمتر به این پلاگین روی بیاورند و همین باز نشانه ای از قدرت مایاست ( نظر نویسنده)

کاربرد : پلاگین قدرتمند برای ساخت جلوه های ویژه
شرکت توسعه و منتشر کننده : Chaos Group
سایت شرکت سازنده

درباره پلاگین Phoenix FD

پلاگین Phoenix Fd ( فونیکس ) که در سال 2014 توسط شرکت Chaos Group ( کی اس گروپ ) شرکت توسعه دهنده انجین وی ری ( Vray ) است طراحی و منتشر شده است و تاکنون نسخه های متعددی از پلاگین فونیکس منتشر شده است.

پلاگین Phoenix Fd ( فونیکس ) یکی از قدرتمندترین پلاگین ها در زمینه شبیه سازی است که از آن برای ساخت انواع دود ، مایعات ، قطرات ، آتش و انواع افکت های سه بعدی استفاده می شود، همچنین پلاگین فونیکس امکان مشاهده کار نهایی در محیط نرم افزار ها بدون نیاز به رندر را دارد که به این ویژگی (ریل تایم) می گویند.

phoenix

همچنین سازگاری و پشتیبانی کامل را از موتور رندر قدرتمند و مشهور وی ری ( vray ) و سازگاری و داشتن محیط کاری راحت و همچنین داشتن ابزارهای بسیار متعدد امروزه کاربران زیادی به خود جذب کرده است و یکی از پر فروش ترین محصولات شرکت بلغارستانی chaoes Group می باشد.

پلاگین Phoenix Fd ( فونیکس ) قدرت خود را از کارت گرافیک (GPU) و سی پی یو (CPU) دریافت می کند و این در واقع یعنی نهایت سرعت که در نرم افزارهای داینامیکی بسیار مهم است. پلاگین Phoenix Fd ( فونیکس ) علاوه بر بالا بردن قدرت و سرعت کار به کاربران در واقع گرا نشان دادن کار نهایی کمک می کند و جزئیات بسیار زیادی را به کار اضافه می کند.

ویژگی های پلاگین Phoenix FD

  • سازگاری خوب پلاگین Phoenix Fd با نرم افزار مایا و موتور رندر وی ری
  • دارای قابلیت ریل تایم
  • شبیه سازی بسیار واقع گرایانه و دقیق
  • محیط کاربری راحت و یوزر پسند
  • دارای انواع افکت و پرست 
  • دارای کنترل هوشمند 
  • تبعیت از قوانین فیزیک
  • ساخت اقیانوس کاملا طبیعی

آموزش پلاگین PhoenixFD

اگر کاربرد پلاگین ها را در نرم افزار مایا بدانید (برای رفتن به مقاله مربوط به پلاگین ها اینجا کلیک کنید) قطعا در مسیر آموزش انیمیشن به این پلاگین ها بر می خورید، نکته بسیار مهم این که هر چند پلاگین ها کار را برای کاربران در یک بخش خاص راحت تر می کند ولی نباید در تله این پلاگین ها بیافتید و باید روی نرم افزار پایه خود حساب باز کنید و چرا که به دلیل راحتی کار با آنها می تواند به آموزش انیمیشن اصولی شما لطمه وارد کند. آموزش صحیح این است که ابتدا در نرم افزار مایا و یا هر نرم افزار اصلی که مهارتتان را روی آن سرمایه گذاری می کنید یاد بگیرید و پس از آن به سراغ آسان سازها بروید چرا که ممکن است این پلاگین ها یا عرضه نشوند یا در جایی دیگر در دسترس نباشد.

لازم به ذکر است پلاگین ها برای افرادی که تخصصی در یک بخشی ندارند اما برای ساخت انیمیشن لازم است که خیلی سریع آن کار را انجام دهند می تواند مفید باشد. یادگیری پلاگین پلاگین Phoenix FD را به دلیل سادگی آن پیشنهاد می کنم و در پایان فراموش نکنید آموزش انیمیشن اصولی بهترین راه است و در مسیر آموزش برخی پلاگین ها که آموزش آنها بسیار ساده است می تواند آموزش انیمیشن را برای شما زیباتر کند.

نویسنده : مجید پویافر
منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد

آخرین نسخه پلاگین Phoenix ورژن 4.1 آن می باشد که با آخرین نسخه منتشر شده مایا یعنی ورژن 2020 ساگار است ولی هنوز کرک نشده است اما نسخه 4 پلاگین phoenixfd برای نسخه 2019 مایا در دسترس است و کرک آن توسط تیم پرشین انیمیشن  تست شده و می توانید آن را دانلود و نصب کنید

لینک دانلود پلاگین Phoenix

گالری پلاگین Phoenix

مطالب مرتبط