پایگاه دانش

نرم افزار cascadeur

Cascadeur

نرم افزار Cascadeur

شرکت Nekki نسخه جدیدی از نرم‌افزار Cascadeur را منتشر کرده است که آخرین نسخه از ابزار انیمیشن شخصیت‌های مبتنی بر فیزیک و رفتار است. این یک به‌روزرسانی قابل‌توجه است چرا که در این نسخه، یک سیستم ضبط حرکت ویدیویی جدید آزمایشی و همچنین یک نسخه جدید macOS و تغییرات اساسی در رابط کاربری را معرفی می‌کند. همچنین، کاربرانی که اشتراک پولی دارند، یک سیستم خودکار پوزینگ انگشت به کمک هوش مصنوعی دریافت می‌کنند که به راحتی می‌توان دست‌های شخصیت را در موقعیت‌هایی با ظاهر طبیعی تنظیم کرد.

ایجاد انیمیشن بر اساس فیزیک دنیای واقعی، با کمک ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی

نرم‌افزار Cascadeur که در سال 2019 راه اندازی شد امروز توانسته است به عنوان جایگزینی یوزر پسند برای نرم افزارهای متعارف انیمیشن سازی، ساخت بازی، موشن گرافیک یا جلوه‌های بصری در نظر گرفته شده است. اگرچه ابزارهای استاندارد برای ریگ، ژست دادن و متحرک‌سازی شخصیت‌ها در نرم افزارهای انیمیشن‌سازی زیاد هستند  اما نقطه فروش منحصر به فرد Cascadeur در مجموعه‌ای از ابزارهای نیمه خودکار با کمک هوش مصنوعی است. در نرم‌افزار Cascadeur می توان از طریق سیستمی به نام AutoPosing  حالت‌های کلیدی را به سرعت برای یک کاراکتر ایجاد کرد که به کاربران امکان می‌دهد تا تعداد کمی از مفاصل را تغییر دهند و نرم‌افزار از بقیه بدن مراقبت کند. برای انواع دیگر حرکت، یک سیستم جداگانه آموزش‌دیده با هوش مصنوعی با نام AutoPhysics و یک روش متحرک‌سازی فریم کلیدی موجود است. پس از تولید، انیمیشن‌ها، می‌توان حرکات را با فرمت FBX یا Collada به دیگر نرم افزارهای انیمیشن‌سازی مانند مایا، Unreal Engine و Unity دارد – یا مستقیماً به Daz Studio.

ضبط حرکات با موشن کپچر

تغییرات کلیدی در Cascadeur 2023.1 شامل یک سیستم آزمایشی جدید موکاپ ویدیویی است که کاربران می‌توانند تصاویر ثابت یا ویدیوی یک بازیگر را وارد کنند و از Cascadeur بخواهند حالت‌های کلیدی بدن او را شناسایی کند و به‌طور خودکار آنها را به یک شخصیت سه بعدی منتقل کند. این ویژگی در وضعیت آلفا است و هنوز ‘بسیار کند’ است، اگرچه Nekki انتظار دارد این عملکرد بهبود یابد.

کاربرانی که اشتراک های پولی Pro یا Business دارند، از Finger AutoPosing نیز برخوردار می شوند. این ویژگی سیستم AutoPosing را از حالت‌های تمام بدن به دست‌ها گسترش می‌دهد: وقتی کاربر یک انگشت را تغییر مکان می‌دهد، Cascadeur به طور خودکار کل دست را تنظیم می‌کند تا حالت طبیعی به نظر برسد.

قیمت گذاری و سیستم مورد نیاز

نرم افزار Cascadeur 2023.1 برای Windows 10، Linux و macOS 13.0 در دسترس است. این نرم افزار برای افراد یا تیم هایی با درآمد کمتر از 100000 دلار در سال رایگان است، اگرچه اکسپورت انیمیشن در 300 فریم در هر صحنه و 120 مفاصل در هر صحنه محدود شده است. هزینه اشتراک حرفه ای 300 دلار در سال است و محدودیت های صادرات را حذف می کند. اشتراک‌های تجاری، که پشتیبانی اولویت‌دار را نیز تضمین می‌کنند، 1000 دلار در سال هزینه دارند. در هر دو مورد، پس از یک سال اشتراک، کاربران می توانند به استفاده از نرم افزار به عنوان یک مجوز دائمی ادامه دهند، حتی اگر بعداً اشتراک خود را لغو کنند.

لینک دانلود نرم افزار Cascadeur

نوشته قبلی

ویژگی های جدید نرم افزار فتوشاپ

نوشته بعدی

چگونه زمان رندر را کاهش دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری
×
کلمه عبور این حساب کاربری را وارد کنید:
یک کد برای ایمیل زیر ارسال گردید:
یک کد برای شماره همراه زیر ارسال گردید: {{ phoneNumber }}