نرم افزار SpeedTree Modeler

نرم افزار Speed Tree یکی از نرم ‌افزارهای جانبی بسیار قدرتمند برای مدل‌سازی، شبـیه ســازی و پـویـانـمـایـی گـیـاهـان و سـاخـت درخـتـان مـتـنـوع مـی باشـد. نرم افزار Speed Tre تـوسـط ایـنـتـراکـتـیـو دیـتـا ویــزولــیــزشــن Interactive Data Visualization, Inc (IDV) ارائه و عرضه شده است.

کاربرد : نرم افزار تخصصی ساخت درخت شرکت توسعه و منتشر کننده : IDV سایت شرکت سازنده

نرم افزار SpeedTree نیز از آن دسته نرم افزارهایی است که رزومه بسیار قوی در کارنامه خود دارد. فیلم های چون Avatar ,Harry Potter  ،King Kong و ده ها فیلم از قدرت این نرم افزار برای ساخت درختان و گیاهان استفاده کرده اند. روش منحصر به فرد این نرم افزار برای ساخت درختان شما را قادر می سازد که به سادگی اقدام به تولید گیاهان و درختان در پروژه های خود بکنید.

نرم افزار speedtree

نرم افزار SpeedTree Modeler Cinema Edition  دارای یک آرشیو بسیار بزرگ از انواع درخت، گیاه و… اسـت کـه بـه محض این کـه نرم افـزار نصب شود قابـل دسترسی می‌ باشد، برای ایـن که تـمـام کـار تکراری نـشـود، امکان ترکـیـب و ادغـام ایـن نـمــونـه هـا با هـم وجــود دارد کاربران میتوانند درختان و گیاهان یک جنگل را هم در فصل بهار و هم در فصل زمسـتان به صورت کاملا واقع گرایانه مدل سازی کنند و قابلیت تنظیم فصل نیز به صورت واقع گرا وجود دارد.

نرم افزار speedtree

ویژگی های نرم افزار SpeedTree Modeler Cinema Edition

از ویژگی های بسیار بارز نرم افزار SpeedTree Modeler Cinema Edition  کیفیت مدل های ساخته شده و قدرت داینامیکی (بـرای زمانی که مثلا باد در لا به لای شاخ و برگ درختان میوزد) می باشد. نرم افزار اسپید تری حالت های واقع گرایی بـسیار زیادی دارد و در عین حال استفاده از آن بسیار آسان است همین مسئله باعث شده است که کاربران زیادی جذب آن شوند.

نرم افزار SpeedTree Modeler Cinema Edition  بسیار به روز و قدرت موتور آن بسیار زیاد است. از این رو کارگردانان انیمـیـشن ها، مـعـماران و بیشتر از همه بازی سازان از این نرم افزار به منظورساخت فضای سبز شبیه سازی شده و مجازی برای کارهای خود استفاده می‌کنند. انرم افزار SpeedTree Modeler  توجه ویژه‌ای به بازار بازی های رایانه‌ای دارد به همین خاطر برای تـوسـعه دهـنـدگـان گـونـاگون بازی هـای رایانه‌ای مانند مایکروسافت ویندوز و سری کنسول های Play Station و Xbox از سال 2002 به صورت مخـصـوص مجوّز گرفته‌است علاوه بر این نرم افزار Speed Tree با موتور های بازی سازی مانند نرم افزار Unity  و آنـریـل انـجـیـن ( Nrl Engine ) سازگاری دارد.

بازی هایی مانند Destiny 2 از این نرم افزار در فرآیند تولید خود استفاده کرده‌اند.

نرم افزار speedtree

فیلم های ساخته شده با نرم افزار SpeedTree Modeler Cinema Edition فیلم هایی که در ساخت آن ها از Speed Tree استفاده شده عبارت اند از : آواتار Avatar ، پیشتازان فـضا به سوی تاریکی (Star Trek Into Darkness)، کینگ کونگ (King Kong) ، زنـدگی پـی (Life of Pi) ، برد مـن (Bird Man) ، مرد آهنی 3 (Iron Man 3)، مجموعه فیلم های هری پاتر و در مجموع این نرم افزار از زمان انـتشـارش در سال 2009 در بیش از 40 فیلم اصـلی اسـتـفاده شده است که معروف ترین پروژه‌ی این نرم افزار پوشش گیاهی زنـده‌ و فـانـتــزی پـاندورا در فیلم آواتار است.

نرم افزار speedtree

جمع بندی

به طور کلی نرم افزار اسپید تری یکی از نرم افزارهای جانبی بسیار خوبی است. خروجی این نرم افزار به فرمت های Fbx و Obj بوده که این فرمت ها قابلیت صادرشدن به دیـگر نـرم افـزار هـای سه بعدی مانند نرم افزار مایا و نرم افزار 3DMAS  را دارند. نرم افزار SpeedTree Cinema Edition تاکنون جوایزی مانند جایزه‌ی توسعه، جوایز آکادمی های مختلف و همـچنـیـن جایـزه‌ی اسکـار عـلمی و فـنّی (Scientific and Technical Academy Award ) در سال 2015 و جـایزه مـهـندسـی را بــرای سازندگانش Michael Sechrest و Chris King و Greg Crof به ارمغان آورده‌ است.

منبع : پرشین انیمیشن استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد

دانلود نرم افزار SpeedTree

نرم افزار SpeedTree محصول گروه IDV  می باشد. آخرین نسخه منتشر شده نرم افزار speedtree در تاریخ 1401/3/2 با نام SpeedTree Modeler v9.1.2 Cinema Edition برای سیستم عامل ویندوز منتشر شده است .در لینک زیر می توانید آخرین نسخه به روز شده نرم افزار Speed Tree ( اسپید تری ) را با کرک تست شده توسط تیم پرشین انیمیشن  دانلود کنید.

گالری نرم افزار SpeedTree
دموی نرم افزار SpeedTree

Play Video about نرم افزار speedtree

راهنمای نصب نرم افزار SpeedTree

برای دیدن این بخش باید اشتراک ویژه داشته باشید