نرم افزار SpeedTreeنرم افزار speedtree

دانلود نرم افزار SpeedTree

نرم افزار SpeedTree محصول کمپانی IDV  می باشد که این نرم افزار را برای سیستم عامل های ویندوز و مک عرضه می کند. آخرین نسخه منتشر شده نرم افزار speedtree در تاریخ 2019/11/10 با نام SpeedTree Modeler 8.4.2 Cinema Edition برای سیستم عامل ویندوز منتشر شده است . Speed Tree می‌تواند در سیستم عامل ویندوز نسخه های 7، 8.1 و 10 اجرا شود. برای کار بـا این نرم افـزار به حداقل 8 گیگابایت رم ، 500 مگابایت فضای خالی و یک کارت گرافیک خود احتیاج دارید.
که شما در لینک زیر می توانید آخرین نسخه به روز شده نرم افزار Speed Tree ( اسپید تیری ) را با کرک تست شده توسط تیم پرشین انیمیشن ( مرکز آموزش انیمیشن ) با حجم تقریبی 360 مگ دانلود کنید

دانلود مستقیم نرم افزار SpeedTree Modeler 8.4.2 Cinema Edition

دانلود سایر نسخه های این نرم افزار

        دانلود کرک speedtree

        نسخه Mac

        نسخه لینوکس

کاربرد : نرم افزار تخصصی ساخت درخت
شرکت توسعه و منتشر کننده : IDV
سایت شرکت سازنده

درباره نرم افزار SpeedTree

نرم افزار اسپید تیری همان طور که از اسم آن پیداست یک نرم ‌افزار جانبی بسیار قدرتمند برای مدل‌سازی، شبـیه ســازی و پـویـانـمـایـی گـیـاهـان و سـاخـت درخـتـان مـتـنـوع مـی باشـد. Speed Tree ( اسپید تیری ) تـوسـط ایـنـتـراکـتـیـو دیـتـا ویــزولــیــزشــن Interactive Data Visualization, Inc (IDV) ارائه و عرضه شده است.

نرم افزار speedtree

Speed Tree دارای یک آرشیو بسیار بزرگ از انواع درخت، گیاه و… اسـت کـه بـه محض این کـه نرم افـزار نصب شود قابـل دسترسی می‌ باشد، برای ایـن که تـمـام کـار تکراری نـشـود، امکان ترکـیـب و ادغـام ایـن نـمــونـه هـا با هـم وجــود دارد کاربران میتوانند درختان و گیاهان یک جنگل را هم در فصل بهار و هم در فصل زمسـتان به صورت کاملا واقع گرایانه مدل سازی کنند و قابلیت تنظیم فصل نیز به صورت واقع گرا وجود دارد.

نرم افزار speedtree

ویژگی های نرم افزار SpeedTree

از ویژگی های بسیار بارز نرم افزار Speed Tree کیفیت مدل های ساخته شده و قدرت داینامیکی (بـرای زمانی که مثلا باد در لا به لای شاخ و برگ درختان میوزد) می باشد. این نرم افزار حالت های واقع گرایی بـسیار زیادی دارد و در عین حال استفاده از آن بسیار آسان است همین مسئله باعث شده است که کاربران زیادی جذب آن شوند.
اسپید تیری بسیار به روز و قدرت موتور آن بسیار زیاد است. از این رو کارگردانان انیمـیـشن ها، مـعـماران و بیشتر از همه بازی سازان از این نرم افزار به منظورساخت فضای سبز شبیه سازی شده و مجازی برای کارهای خود استفاده می‌کنند.
این نرم افزار توجه ویژه‌ای به بازار بازی های رایانه‌ای دارد به همین خاطر برای تـوسـعه دهـنـدگـان گـونـاگون بازی هـای رایانه‌ای مانند مایکروسافت ویندوز و سری کنسول های Play StationوXbox از سال 2002 به صورت مخـصـوص مجوّز گرفته‌است علاوه بر این نرم افزار Speed Tree با موتور های بازی سازی مانند نرم افزار Unity ( یونیتی ) و آنـریـل انـجـیـن ( Nrl Engine ) سازگاری دارد.

فیلم ، انیمیشن و بازی های ساخته شده با نرم افزار SpeedTree

بازی هایی مانند Destiny 2 از این نرم افزار در فرآیند تولید خود استفاده کرده‌اند.

نرم افزار speedtree
فیلم هایی که در ساخت آن ها از Speed Tree استفاده شده عبارت اند از: آواتار (Avatar) ، پیشتازان فـضا به سوی تاریکی (Star Trek Into Darkness)، کینگ کونگ (King Kong) ، زنـدگی پـی (Life of Pi) ، برد مـن (Bird Man) ، مرد آهنی 3 (Iron Man 3)، مجموعه فیلم های هری پاتر و در مجموع این نرم افزار از زمان انـتشـارش در سال 2009 در بیش از 40 فیلم اصـلی اسـتـفاده شده است که معروف ترین پروژه‌ی این نرم افزار پوشش گیاهی زنـده‌ و فـانـتــزی پـاندورا در فیلم آواتار است.

نرم افزار speedtree

جمع بندی

به طور کلی این نرم افزار یکی از نرم افزارهای جانبی بسیار خوبی است. خروجی این نرم افزار به فرمت های Fbx و Obj بوده که این فرمت ها قابلیت صادرشدن به دیـگر نـرم افـزار هـای سه بعدی مانند نرم افزار مایا و نرم افزار 3DMAS  را دارند.
این نرم افزار تاکنون جوایزی مانند جایزه‌ی توسعه، جوایز آکادمی های مختلف و همـچنـیـن جایـزه‌ی اسکـار عـلمی و فـنّی (Scientific and Technical Academy Award ) در سال 2015 و جـایزه مـهـندسـی را بــرای سازندگانش Michael Sechrest و Chris King و Greg Crof به ارمغان آورده‌ است.

منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع می باشد

آموزش نصب SpeedTree

دموی نرم افزار Speed tree

گالری تصاویر نرم افزار SpeedTree 

مطالب این نرم افزار هنوز به اتمام نرسیده و در حال نگارش می باشد