نرم‌افزار SpeedTree Modeler

نرم‌افزار SpeedTree Modeler یکی از نرم ‌افزارهای جانبی بسیار قدرتمند برای مدل‌سازی، شبیه‌سازی و پویانمایی گیاهان و سـاخـت درختان متنوع است. نرم‌افزار Speed Tre توسط Interactive Data Visualization، Inc (IDV) ارائه و عرضه شده است و ابزارهای بسیار قدرتمندی برای ساخت انواع درختان را شامل می‌شود.

کاربرد: نرم افزار تخصصی ساخت درخت
شرکت توسعه و منتشر کننده : IDV
سایت شرکت سازنده

درباره نرم‌افزار SpeedTree Modeler

نرم‌افزار SpeedTree Modeler نیز از آن دسته نرم افزارهایی است که رزومه بسیار قوی در کارنامه خود دارد. فیلم‌های چون Avatar، Harry Potter ، King Kong و ده‌ها فیلم از قدرت این نرم‌افزار برای ساخت درختان و گیاهان استفاده کرده‌اند. روش منحصر به فرد این نرم‌افزار برای ساخت درختان شما را قادر می‌سازد که به سادگی اقدام به تولید گیاهان و درختان در پروژه‌های خود بکنید.

نرم افزار speedtree

نرم‌افزار SpeedTree Modeler دارای یک آرشیو بسیار بزرگ از انواع درخت و گیاهان گیاه اسـت کـه بـه محض این کـه نرم افـزار نصب شود قابـل دسترسی می‌ باشد، برای ایـن که تمام کار تکراری نشود، امکان ترکیب و ادغام ایـن نمونه ها با هم وجود دارد و کاربران می‌توانند درختان و گیاهان یک جنگل را هم در فصل بهار و هم در فصل زمستان به صورت کاملا واقع گرایانه مدل‌سازی کنند و همچنین قابلیت تنظیم فصل نیز به صورت واقع گرا وجود دارد.

ویژگی‌های نرم‌افزار SpeedTree Modeler

از ویژگی‌های بسیار بارز نرم‌افزار نرم‌افزار SpeedTree Modeler میتوان به کیفیت مدل‌های ساخته شده و قدرت داینامیکی (بـرای زمانی که مثلا باد در لا به لای شاخ و برگ درختان میوزد) اشاره کرد. نرم‌افزار SpeedTree حالت‌های واقع گرایی بـسیار زیادی دارد و در عین حال استفاده از آن بسیار آسان است همین مسئله باعث شده است که کاربران زیادی جذب آن شوند.
نرم‌افزار SpeedTree Modeler Cinema Edition  بسیار به روز و قدرت موتور آن بسیار زیاد است به همین دلیل کارگردانان انیمیشن‌ها، معماران و بیشتر از همه بازی سازان از این نرم‌افزار به منظورساخت فضای سبز شبیه‌سازی شده و مجازی برای کارهای خود استفاده می‌کنند.
نرم‌افزار SpeedTree Modeler  توجه ویژه‌ای به بازار بازی‌های رایانه‌ای دارد به همین خاطر برای تـوسعه دهندگان گوناگون بازی های رایانه‌ای مانند مایکروسافت ویندوز و سری کنسول‌های Play Station و Xbox از سال 2002 به صورت مخـصـوص مجوّز گرفته‌است علاوه بر این نرم‌افزار Speed Tree با موتور‌های بازی‌سازی مانند نرم‌افزار یونیتی و آنریل انجین ( Nrl Engine ) سازگاری دارد.

نرم افزار speedtree
بازی‌هایی مانند Destiny 2 از این نرم‌افزار در فرآیند تولید خود استفاده کرده‌اند.

فیلم‌های ساخته شده با نرم‌افزار SpeedTree Modeler

فیلم‌هایی که در ساخت آن‌ها از Speed Tree استفاده شده عبارت‌اند از: آواتار Avatar، پیشتازان فضا به سوی تاریکی (Star Trek Into Darkness)، کینگ کونگ (King Kong)، زندگی پی (Life of Pi)، برد من (Bird Man)، مرد آهنی 3 (Iron Man 3)، مجموعه فیلم‌های هری پاتر و در مجموع این نرم‌افزار از زمان انـتشـارش در سال 2009 در بیش از 40 فیلم اصـلی استفاده شده است که معروف‌ترین پروژه‌ی این نرم‌افزار پوشش گیاهی زنده‌ و فانتزی پاندورا در فیلم آواتار است.

نرم افزار speedtree
جمع بندی مطالب نرم‌افزار SpeedTree Modeler

به طور کلی نرم‌افزار نرم‌افزار SpeedTree Modeler را می‌توان به عنوان یک نرم‌افزار مطمئن و حرفه‌ای در انیمیشن‌سازی نام برد. خروجی این نرم‌افزار به فرمت‌های Fbx و Obj بوده که این فرمت‌ها قابلیت صادرشدن به دیـگر نـرم افـزار هـای سه بعدی مانند نرم‌افزار مایا و نرم‌افزار 3DMAS  را دارند.
نرم‌افزار SpeedTree Cinema Edition تاکنون جوایزی مانند جایزه‌ی توسعه، جوایز آکادمی‌های مختلف و همچنین جایزه‌ی اسکار علمی و فـنّی (Scientific and Technical Academy Award ) در سال 2015 و جایزه مهندسی را برای سازندگانش Michael Sechrest و Chris King و Greg Crof به ارمغان آورده‌ است.

منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

نرم‌افزار SpeedTree محصول گروه IDV  است. آخرین نسخه منتشر شده نرم‌افزار speedtree در تاریخ 1401/08/18 با نام SpeedTree Modeler v9.2.1 Cinema Edition Win.x64  برای سیستم عامل ویندوز منتشر شده است.
در لینک زیر می‌توانید آخرین نسخه به روز شده نرم‌افزار Speed Tree ( اسپید‌تری ) را با کرک تست شده توسط تیم پرشین انیمیشن  دانلود کنید.

رمز فایل فشرده: persiananimation.com

کرک نرم افزار SpeedTree پرشین انیمیشن جنبه آموزشی دارد، در صورتی که قصد استفاده تجاری از نرم افزار SpeedTree را دارید حتما از سایت اصلی آن خریداری کنید.

نمایش ویدیو درباره نرم افزار speedtree

ویندوز 1064 بیت