پایگاه دانش

Foundry نرم افزار Flix 7.0 را منتشر کرد

Foundry نرم افزار Flix 7.0 را منتشر کرد

شرکت Foundry نسخه 7.0 نرم‌افزار Flix را منتشر کرده است. این نسخه دارای ویژگی‌های کلیدی است که شامل ادغام با نرم‌افزار Maya برای سهولت در جریان کارهای 2D و 3D است. همچنین، یک پلاگین برای نرم‌افزار فتوشاپ نیز در این نسخه وجود دارد که امکان سفارشی‌سازی بهبود یافته را فراهم می‌کند. علاوه بر این، کتابخانه جدیدی برای مدیریت متمرکز فایل‌ها نیز در این نسخه وجود دارد.
در نسخه جدید Flix، بهبودهایی در تنظیمات اطلاع رسانی ایمیل صورت گرفته است. این بهبودها به کاربران امکان می‌دهند هشدارهای مربوط به پروژه‌ها یا تیم‌های خاص را فیلتر کنند. همچنین، رابط Adobe Premiere نیز برای بهبود جریان کارهای ویرایش بهبود یافته است و این به‌روزرسانی سازگاری کامل با Adobe Photoshop و Premiere 2023/24 را دارا می‌باشد.
این به‌روزرسانی به‌طور کامل با پلتفرم VFX Reference 2023 سازگار است و امنیت و بهینه‌سازی پایپلاین را تضمین می‌کند. نرم‌افزار Flix 7.0 به‌صورت محلی بر روی macOS 14.x (Sonoma) قابل اجرا است و با MySQL 8 برای امنیت پایگاه‌داده به‌طور کامل یکپارچه شده است.

درباره نرم افزار Foundry Flix

با استفاده از Flix، هنرمندان داستان قادر خواهند بود به صورت همکاری با کارگردانان، ایده‌های داستان را به صورت کارآمدی شکل داده، ویرایش کرده و تکرار کنند. این نرم‌افزار ابزارها و قابلیت‌هایی را فراهم می‌کند که به هنرمندان داستان کمک می‌کند که داستان را به طور جریانی و سازنده پیش ببرند.

برنامه Flix یک نرم‌افزار مدیریت پروژه برای پیش‌تولید و توسعه داستان در انیمیشن و فیلم‌های زنده است. این نرم‌افزار توسط Foundry توسعه یافته است که یکی از شرکت های پیش رو انیمیشن است در نتیجه این برنامه هم در بسیاری از پایپپلاین های تولید انیمیشن حرفه ای مورد استفاده قرار میگیرد و این برنامه، بیشنر برای هنرمندان داستان، کارگردانان و سایر متخصصان خلاق درگیر در مراحل اولیه تولید فیلم و انیمیشن هستند طراحی شده است.

Flix به تیم‌ها امکان می‌دهد تا ایده‌های داستانی را به صورت بصری کاوش کنند، شات‌ها را برنامه‌ریزی و ترتیب دهند و راحت تر  همکاری کنند و پیش‌تولید را ساده کنند. این نرم‌افزار در اصل به ساده‌سازی مراحل قبل از تولید و توسعه داستان در انیمیشن و فیلم‌های زنده متمرکز است. Flix امکان همکاری بین هنرمندان داستان و کارگردانان را فراهم می‌کند و اجازه می‌دهد تا آن‌ها به طور کارآمد ایده‌های داستان را شکل دهند، ویرایش کنند و تکرار کنند.

نرم افزار Flix 7.0

ادغام نرم افزار Flix با دیگر نرم افزارها

Flix 7.0 با ادغام جدید خود با Maya، به هنرمندان دو بعدی و سه بعدی اجازه می‌دهد تا از هر نقطه دنیا با هم همکاری کنند. این امر با امکان وارد کردن نمایش‌های Maya از Maya به Flix به عنوان پنل‌ها و رفت و برگشت آنها بین بخش تدوین با چند کلیک انجام می‌شود. Flix همچنین از نام‌گذاری، ذخیره‌سازی و سازماندهی تمام فایل‌ها مراقبت می‌کند و به تیم‌ها امکان می‌دهد بازخورد ارائه دهند یا ایده‌های قدیمی را در حین بهبود داستان دوباره بررسی کنند.

Flix همچنین به Adobe Photoshop و Toon Boom Storyboard Pro متصل می‌شود. این ادغام به تیم‌های چیدمان و استوری‌برد اجازه می‌دهد تا به‌طور همزمان کار کنند و زمینه‌های بهبود را در داستان شناسایی کنند. هنرمندان دو بعدی می‌توانند نمایش‌های Maya در Flix را به ابزار ترسیمی مورد نظر خود وارد کنند تا برای استوری‌برد سریع‌تر روی ویوپورت ردیابی کنند. هنرمندان سه بعدی می‌توانند مستقیماً در Maya هنگام ساخت صحنه‌های پیچیده یا مدل‌های شخصیت به نمایش‌های استوری‌برد دو بعدی از Flix استناد کنند.

ویژگی های جدید نرم افزار Foundry Flix

Flix یک ابزار قدرتمند برای هنرمندان و استودیوهای انیمیشن و فیلم‌سازی است که به آنها کمک می‌کند تا مراحل قبل از تولید و توسعه داستان را ساده و کارآمد کنند. Flix 7.0، آخرین نسخه این نرم‌افزار، شامل ویژگی‌های جدید و بهبود یافته زیادی است که به هنرمندان و استودیوها در ساده‌سازی مراحل قبل از تولید و توسعه داستان کمک می‌کند. برخی از ویژگی‌های جدید Flix 7.0 عبارتند از:

  • ادغام با Autodesk Maya: نرم افزار Flix  اکنون به طور یکپارچه با Maya ادغام می‌شود، به هنرمندان اجازه می‌دهد تا عکس‌های فوری و بازی‌های پیچیده از محیط‌های 3D پیچیده و حرکت‌های دوربین پویا را به عنوان پانل به Flix ارسال کنند.
  • پلاگین Photoshop reimagined: پلاگین Photoshop از ابتدا با گزینه‌های سفارشی‌سازی بهبود یافته بازسازی شده است. کاربران اکنون می‌توانند اندازه افزونه را تغییر دهند، گزینه‌های نمایش را سفارشی کنند و فضای کاری را که نیازهای آنها را برآورده می‌کند ایجاد کنند.
  • کتابخانه فایل منبع جدید: کتابخانه‌ای متمرکز برای مدیریت همه فایل‌های پروژه، اطمینان از دسترسی آسان و کنترل نسخه برای هنرمندان و تیم‌ها.

جمع بندی

در مجموع، Flix 7.0 یک ابزار قدرتمند و انعطاف‌پذیر است که می‌تواند به هنرمندان و استودیوهای انیمیشن و فیلم‌سازی کمک کند تا فرآیند پیش‌تولید و توسعه داستان را ساده و کارآمدتر کنند.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره Flix 7.0، به وب‌سایت Foundry مراجعه کنید.

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد اگر این مقاله را دوست داشتید از شما درخواست میکنم آن را به اشتراک بگذارید.

دوره آموزش آنلاین

انیمیشن سازی سه بعدی با نرم افزار مایا

دوره آموزش انیمیشن‌سازی سه بعدی با نرم‌افزار مایا، یک دوره آموزشی جامع است که به صورت آنلاین و در بستر اسکای روم به صورت هفتگی تشکیل می‌شود و به هنرجویان کمک می‌کند تا اصول و تکنیک‌های انیمیشن سه بعدی را با استفاده از نرم‌افزار مایا بیاموزند

مقاله های مرتبط با این موضوع

پیشنهاد می کنیم جهت افزایش سطح دانش در انیمیشن، سایر مقاله های سایت پرشین انیمیشن را هم مطالعه نمایید

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد اگر این مقاله را دوست داشتید از شما درخواست میکنم آن را به اشتراک بگذارید.

نوشته قبلی

گوگل هوش مصنوعی Lumiere را معرفی کرد

نوشته بعدی

درباره نرم افزار LiquiGen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگوی پرشین انیمیشن

جهت استفاده از تمام امکانات سایت لطفا در آن ثبت نام نمایید

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری