پلاگین Craft Director Studio

پلاگین Craft Director Studio توسط کمپانی Craftanimation عرضه می‌شود که یک افزونه برای ریگ و انیمیت انواع وسایل نقلیه است. پلاگین کرفت استودیو هم اکنون برای سیستم عمل‌های ویندوز منتشر شده و قابل دسترس است که قیمت نسخه کامل پلاگین Craft برای یک سال 399 و 499 دلار برحسب امکانات منتغیر است که البته یک نسخه رایگان هم عرضه شده است. 

کاربرد: پلاگین متحرک سازی خودرو
شرکت توسعه و منتشر کننده: Craftanimation

درباره پلاگین Craft Director Studio

پلاگین Craft Director Studio یکی از پلاگین‌های قدرتمند است که برای نرم افزار‌های سه بعدی از جمله  نرم‌افزار مایا، نرم‌افزار 3dsmax، نرم‌افزار Cinema 4D طراحی و ساخته شده است. از پلاگین Craft Studio ( کرفت استودیو ) در زمینه‌های حرکات طبیعی و متحرک‌سازی به خصوص حرکات ماشین، هواپیما، کشتی و انواع وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
پلاگین Craft Studio علاوه بر انیمیشن در زمینه‌های جلوه‌های بصری و  بازی‌سازی نیز کاربرد دارد. پلاگین Craft Director Studio همچنین در پروژه‌های زیادی مورد استفاده قرار گرفته است و به خاطر داشتن امکاناتی بسیار کاربردی و حرفه‌ای در زمینه Keyframing، Scripting و Rigging ارائه می‌دهد کاربران زیادی را به خود جذب کرده است.

پلاگین مایا Craft studio

تاریخچه پلاگین Craft Director Studio

شرکت Craft animation ( کرافت استودیو ) در سال 2006 در شهر گوتنبرگ واقع در کشور سوئد تاسیس شد و تمام تلاش خود را به کار برد تا زمان انیمیت را کمتر کنند این مطالعات و تحقیقات تا سال‌ها ادامه پیدا کرد و توسط افرار مختلفی توسعه داده شد که در نهایت به طراحی و ساخت پلاگین Craft منجر شد تا پیش از این ساعت‌ها زمان صرف می‌شد تا یک انیمیت انجام شود و یک ماشین به سمت جلو حرکت کوتاهی داشته باشد به آسانی میسر شود.
پلاگین Craft Director این زمان را بسیار کم‌تر کرده است به طوری که کاربر می‌تواند زمان بیشتری بر روی تنظیم دقیق‌تر و هر چه بیشتر رئال (واقع گرا) بودن بگذارد. از زمان معرفی نرم‌افزار Craft در سال 2006 میلادی تا کنون پلاگین Craft Studio تغیراتی داشته است که در هر نسخه سعی شده است تا اشکالات و باگ‌های آن را رفع کنند که این خود یکی از دلایل محبوبت کرفت به شمار می‌آید.

ویژگی‌های پلاگین Craft Director Studio

از ویژگی‌های مثبت پلاگین Craft که باعث محبوبیت زیادی بین کاربران شده است می‌توان به داشتن دقت زیاد و سرعت عملکرد زیاد و همچنین رئال (واقع گرا) بودن آن اشاره کرد. پلاگین Craft تقریبا تا 90 درصد زمان تولید انیمیشن را کاهش داده و صرفه جویی می‌شود البته لازم به ذکر است استفاده از پلاگین کرافت نیاز به تجربه و دانش فنی درباره انیمیت است تا بتوان نتیجه مطلوب را دریافت کرد.
شرکت توسعه دهنده پلاگین کرفت مایا با اسفاده از سیستم‌های خود می‌تواند کارهای زمان بر را برای کاربران با سرعت و دقت بالا انجام دهد بنابراین پلاگین کرفت به نوعی عصر جدیدی از هنر انیمیشن‌سازی را رقم می‌زند و با قدرت ایجاد حرکات طبیعی و تصاویر واقع گرا (Real time) این توانایی را دارد که زمان خلق تصاویر واقع گرا را کاهش دهد.

دیگر ویژگی‌های پلاگین Craft Director Studio

  • به روز بودن پلاگین Craft و رفع نواقض در نسخه های جدید
  • پشتیبانی از سیستم عامل‌های مختلف
  • واقع گرا بودن نتیجه کار
  • قیمت مناسب این پلاگین که البته نسخه رایگان و کرک شده آن در وب سایت پرشین انیمیشن موجود است
  • سرعت پردازش بالا
  • نصب و استفاده آسان
  • مورد استفاده در استودیوهای بزرگ
  • داشتن کاربران زیاد
  • کاهش چشم گیر زمان انیمیت و صرفه جویی در زمان
  • کم بودن حجم این پلاگین نصبت به قدرت و دقتی که دارد

جمع بندی پلاگین Craft Director Studio

اگر کاربرد پلاگین‌ها را در نرم‌افزار مایا بدانید قطعا در مسیر آموزش انیمیشن به این پلاگین‌ها بر می‌خورید، نکته بسیار مهم این که هر چند پلاگین‌ها کار را برای کاربران در یک بخش خاص راحت‌تر می‌کند ولی نباید در تله این پلاگین‌ها بیافتید و باید روی نرم‌افزار پایه خود حساب باز کنید و چرا که به دلیل راحتی کار با آنها می‌تواند به آموزش انیمیشن اصولی شما لطمه وارد کند.
آموزش صحیح این است که ابتدا در نرم‌افزار مایا و یا هر نرم‌افزار اصلی که مهارتتان را روی آن سرمایه گذاری می‌کنید یاد بگیرید و پس از آن به سراغ آسان سازها بروید چرا که ممکن است این پلاگین‌ها یا عرضه نشوند یا در جایی دیگر در دسترس نباشد.
لازم به ذکر است پلاگین‌ها برای افرادی که تخصصی در یک بخشی ندارند اما برای ساخت انیمیشن لازم است که خیلی سریع آن کار را انجام دهند می‌تواند مفید باشد. یادگیری پلاگین Craft Director Studio را به دلیل سادگی آن پیشنهاد می‌کنم و در پایان فراموش نکنید آموزش انیمیشن اصولی بهترین راه است و در مسیر آموزش برخی پلاگین‌ها که آموزش آنها بسیار ساده است می‌تواند آموزش انیمیشن را برای شما زیباتر کند.

نویسنده: مجید پویافر
منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

آخرین نسخه ارائه شده پلاگین Craft Studio با نام Craft Director Studio 22.1.1 3dsMax and Maya 2023 Winx64 در تاریخ 1401/08/18 برای ویندوز 64 با حجم 130 مگابایت می توانید از سایت پرشین انیمیشن دانلود کنید.

رمز فایل فشرده: persiananimation.com

گالری پلاگین Craft Director​

نمایش ویدیو درباره craft
دموی پلاگین Craft Director​
برای مشاهده این قسمت باید اشتراک ویژه داشته باشید.