نرم‌افزار Terragen

نرم‌افزار Terragen یکی از قدیمی‌ترین نرم افزارهای ساخت محیط سه بعدی landscape (لند اسپیس) است. نرم‌افزار Terragen علاوه بر توانایی‌های ابزاری خود قابلیت نصب پلاگین (افزونه) ها  نیز دارد که کار کرد و قابلیت و دقت را افزایش می‌دهند.

کاربرد نرم افزار Terragen: ساخت زمین
شرکت توسعه و منتشر کننده: Planetside

درباره نرم‌افزار Terragen

نرم‌افزار Terragen برای شبیه‌سازی و مدل‌سازی سطح زمین است که توانایی‌های زیادی در شبیه‌سازی پستی و بلندی توپولوژی های زمین، کوه‌ها، دریا و ناهمواری ها را به صورت کاملا واقع گرا دارد.
نرم‌افزار Terragen علاوه بر سرعت بالا در پردازش و همچنین راحتی کار با آن و بالا بودن کیفیت خروجی نرم‌افزار دلایلی است که کاربران زیادی داشته و استودیوهای انیمیشن سازی از آن استفاده میکنند.
نرم‌افزار Terragen بسیار دقیق و سریع عمل می‌کند و از نرم افزارهای مشابهش به پردازنده و فضای کمتری از منابع سخت افزاری نیاز دارد.
نرم‌افزار Terrage در سربرگ View گزینه‌های مختلفی وجود داشته که از هر کدام می‌توانید برای اعمال تنظیمات قسمتی مشخص استفاده کنید. امکان تنظیم نمای زمین، پستی‌ها و بلندی‌ها، سطح آب، موج‌های آب و انعکاس نورها، ابرها و آسمان، منظره، اتمسفر، شدت، زاویه و طبیعی‌سازی تابش و انعکاس نور و نمای سه بعدی در نرم‌افزار تراژن به صورت تخصصی و حرفه‌ای وجود دارد و همچنین برنامه Terragen دارای Plugin‌ های قدرتمندی نیز بوده که به صورت جداگانه عرضه شده و توانایی‌های این برنامه را به صورت گسترده افزایش می‌دهد.

فیلم هایی که با نرم افزار Terragen ساخته شده است.

فیلم های خاطره انگیز زیادی با استفاده از نرم‌افزار Terragen ساخته شده است  که می توان به Man Of Steel ، Oblivion ، Jack the Giant slayer ، Green lantern، Alice in wonderland ،Tron و The Golden Compass اشاره کرد.

درباره نرم افزار Terragen

ویژگی‌های کلیدی نرم‌افزار Terragen

نرم‌افزار Terragen ویژگی های بسیار زیادی دارد از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • امکان خروجی گرفتن با انواع فرمت های 3D
  • امکان import کردن مدل های 3D
  • قابلیت instancing برای رندر بی نهایت گیاهان
  • شبیه سازی فیزیکال اتمسفر و خورشید
  • سرعت رندر بالا
  • ویژگی REALTIME
  • امکان ایجاد انمیشن
  • و …

منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع است.

نرم‌افزار Terragen در حال حاضر برای سیستم عامل ویندوز و مک عرضه شده و قابل دسترس است. آخرین نسخه نرم‌افزار Terragen با نام Planetside Terragen Professional 4.6.31.Win.x64 برای ویندوز 64 بیت که در تاریخ 1401/08/13 منتشر شده از سایت پرشین انیمیشن با کرک تست شده و معتبر  دانلود و نصب کنید.

رمز فایل فشرده: persiananimation.com

کرک نرم افزار Terragen عرضه شده در سایت پرشین انیمیشن جنبه آموزشی دارد، در صورتی که قصد استفاده تجاری از نرم افزار Terragen را دارید حتما از سایت اصلی آن خریداری کنید.

ویندوز 10 64 بیتی