پایگاه دانش

درباره Project Scene Change شرکت adobe

درباره Project Scene Change شرکت adobe

Project Stardust، ابزار جدید هوش مصنوعی adobe ، می تواند به طور خودکار اشیاء موجود در تصاویر را شناسایی کند و به کاربران اجازه دهد تا آن ها را حذف یا با اشیاء دیگری جابه جا کنند. این ابزار می تواند برای ایجاد تصاویر جدید و خلاقانه یا برای اصلاح تصاویر موجود استفاده شود. ادوبی با معرفی Project Poseable، یک ابزار هوش مصنوعی جدید، مرزهای تولید تصاویر سه بعدی را جابه جا کرد. این ابزار از مدل‌های تبدیل متن به تصویر ادوبی برای ایجاد تصاویر سه بعدی با کیفیت سینمایی استفاده می‌کند. کاربران می‌توانند با آپلود تصاویر دوبعدی، کاراکترهای سه‌بعدی را نمایش دهند یا از مدل‌های سه‌بعدی موجود استفاده کنند.

Adobe MAX 2023

ترکیب یک بازیگر در یک محیط جدید بدون روتو یا ردیابی

با این حال، Project Scene Change هنوز نمی تواند جایگزین یک گردش کار (پایپلاین) سنتی روتوسکوپی و ردیابی برای کارهای VFX یا موشن گرافیک شود. این ابزار در شرایط خاص، مانند زمانی که حرکات دوربین بسیار متفاوت هستند یا زمانی که صحنه پس زمینه دارای اشیاء پیچیده است، می تواند به خوبی کار نکند.
با این حال، Project Scene Change می تواند راهی سریع و آسان برای ویرایشگران ویدیو باشد تا ویدیوهای ترکیبی را برای کارهای آنلاین یا رسانه های اجتماعی کم تقاضا ایجاد کنند. این ابزار می تواند به کاربران کمک کند تا بدون نیاز به دانش یا تجربه زیادی در زمینه VFX یا موشن گرافیک، ویدیوهای ترکیبی با کیفیت بالا ایجاد کنند.

حالا چه زمانی می توانم از این فناوری در نرم افزار Adobe استفاده کنم؟

Project Scene Change، یک ابزار هوش مصنوعی جدید از ادوبی، به کاربران اجازه می دهد تا یک بازیگر را از یک ویدیو در محیط دیگر بدون نیاز به ردیابی سه بعدی برای مطابقت با دوربین ها در دو عکس ادغام کنند. این ابزار با تولید یک ابر نقطه سه بعدی از صحنه پس زمینه کار می کند و سپس از هوش مصنوعی برای تراز کردن آن با بازیگر استفاده می کند. این فرآیند تنظیمات دوربین و حرکت دو نما را همگام می کند.

در دمویی که در بالا نشان داده شده است، حرکات بسیار متفاوت دوربین با بازیگری که به طور خودکار توسط اشیاء پیش زمینه در هنگام عبور از پشت آنها پنهان می شود و در محیط جدید خود بر روی زمین سایه می اندازد، به خوبی کار می کند. این نشان می دهد که Project Scene Change می تواند برای ایجاد ویدیوهای ترکیبی با کیفیت بالا استفاده شود.

با این حال، Project Scene Change هنوز نمی تواند جایگزین یک گردش کار (پایپلاین) سنتی روتوسکوپی و ردیابی برای کارهای VFX یا موشن گرافیک شود. این ابزار در شرایط خاص، مانند زمانی که حرکات دوربین بسیار متفاوت هستند یا زمانی که صحنه پس زمینه دارای اشیاء پیچیده است، می تواند به خوبی کار نکند. با این حال، Project Scene Change می تواند راهی سریع و آسان برای ویرایشگران ویدیو باشد تا ویدیوهای ترکیبی را برای کارهای آنلاین یا رسانه های اجتماعی کم تقاضا ایجاد کنند. این ابزار می تواند به کاربران کمک کند تا بدون نیاز به دانش یا تجربه زیادی در زمینه VFX یا موشن گرافیک، ویدیوهای ترکیبی با کیفیت بالا ایجاد کنند.

سایر فناوری‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی که در Adobe Sneaks 2023 نشان داده شده‌اند

Project Scene Change تنها یکی از 10 فناوری آزمایشی جدید بود که در طول Adobe MAX 2023 Sneaks به نمایش گذاشته شد، از ابزارهای تایپوگرافی گرفته تا این لباس دیجیتال شگفت انگیز. در واقع، Project Stardust ویرایش تصاویر ثابت را فقط با کشیدن اشیاء موجود در آنها به اطراف امکان‌پذیر می‌کند، در حالی که Project Fast Fill به عنوان Firefly's Generative Fill برای ویدئو قرار می‌گیرد. و اگرچه برای لایت روم مناسب‌تر از برنامه‌های Adobe است که می‌توانید از ویدئوی مروبط در ضبط رویداد، Project See-Through را بررسی کنید.
در پایان اینکه، این یک ابزار هوش مصنوعی برای از بین بردن انعکاس‌های شیشه‌ای در عکس‌ها است، و عملکرد شگفت انگیزی در بازآفرینی جزئیات دقیق دارد، حتی در عکس‌هایی که تقریباً به طور کامل توسط انعکاس‌ها پنهان شده‌اند.

نوشته شده توسط : مجید پویافر

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد اگر این مقاله را دوست داشتید از شما درخواست میکنم آن را به اشتراک بگذارید.

نرم افزار Premiere

دوره آموزش نرم افزار پریمیر پرو

دوره آموزش نرم افزار پریمیر پرو یک دوره آموزشی است که به کاربران آموزش می‌دهد تا نحوه استفاده از نرم‌افزار پریمیر پرو را برای ویرایش ویدیو یاد بگیرند. این دوره برای کاربران مبتدی و پیشرفته مناسب است.

مقاله های مرتبط

پیشنهاد می شود مقالات دیگر سایت پرشین انیمیشن را نیز مطالعه نمایید

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد اگر این مقاله را دوست داشتید از شما درخواست میکنم آن را به اشتراک بگذارید.

نوشته قبلی

نرم‌افزار Fusion Studio

نوشته بعدی

نگاهی به کنفراس Adobe Max 2023 و معرفی انواع ابزارهای هوش مصنوعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگوی پرشین انیمیشن

جهت استفاده از تمام امکانات سایت لطفا در آن ثبت نام نمایید

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری