موتور رندر Redshift​

موتور رندر RedShift محصول کمپانی Maxon که نرم افزار Cinema4d را نیز توسعه می دهد میباشد. موتور رندر RedShift بسیاری از برنامه های سه بعدی مطرح از جمله  نرم افزار Maya ، نرم افزار 3dsmax ، نرم افزار Cinema4D و نرم افزار Houdini را پشتیبانی می‌کند.

کاربرد : طراحی سه بعدی لباس
شرکت توسعه و منتشر کننده : Maxon
سایت شرکت سازنده

درباره موتور رندر Redshift

موتور RedShift یک موتور رندر جوان و قدرتمند است. ردشیفت برای اشخاص حقیقی خلاق و استودیو های کوچک و بـزرگ مناسب است. موتور رندر Redshift مجموعه ای از ویژگی های قدرتمند را ارائه میدهد و با برنامه های کاربردی صنعت CG ادغام شده است.

موتور رندر redshift

تاریخچه موتور رندر Redshift

موتور رندر RedShift در سال 2012 توسط کمپانی MAXON Computer در شهر ساحلی نیوپورت (Newport) تاسیس شد. موتور رندر ردشیفت هم اکنون قسمتی از خانواده ی MAXON است. یکی از تاثیرگذارترین عامل ها در موفقیت موتور ردشیفت گروه سازنده‌ی آن است. تعداد زیادی متخصص و حرفه‌ای در شرکت MAXON Computer و همچنین تیم سازنده و پشتیبان RedShift ( ردشیفت ) حضور دارند.
Nicolas Burtnyk بنیان گذار و مدیراجرایی ارشد RedShift ( ردشیفت ) است نیکولاس یک متخصــص در زمــینه‌ی تــعامــل انسان و کامپیوتر به علاوه در طراحی ابزارهای سه بعدی برای فیلم، انیمیشن، تلویزیون، بازیهای ویدیویی و طراحی صنعتی هم بسیار ماهر است. Panagiotis Panos بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری در شرکت MAXON Computer است وی یک کهنه کار در صــنعت بازی های ویدیویی و علاقه مند به گرافیک رایانه ای و سخت افزار است ، Rob Slater نیز بنیانگذار و رهبر اجرایی MAXON Computer است او نیز یک مهندس نرم افزار گرافیکی با سابقه و کــهنه کار در صنعت بازی های ویدیویی است و همچنین تجربه ی زیادی در زمینه ی برنامه نویسی دارد.

موتور رندر redshift

ویژگی های موتور رندر Redshift

موتور RedShift اولین موتور رندر در جهان است که کاملا از کارت گرافیک برای رندر قدرت میگیرد تا بتواند به نیاز تولیدات کیفیت بالا جواب بدهد. موتور RedShift مناسب برای اشخاص حقیقی خلاق و استودیو های کوچک و بزرگ است. رندرر (نرم افزار پردازش ) Redshift مجموعه ای از ویژگی های قدرتمند را ارائه میدهد و با برنامه های کاربردی صنعت CG ادغام شده است. انجین RedShift از بسیاری برنامه های سه بعدی مطرح همچون نرم افزار مایا ، نرم افزار 3dsmax ، نرم افزار Cinema4D ، نرم افزار هودینی و همچنین KATANA پشتیبانی میکند.

redshift

*جهت اطلاع هزینه استفاده از RedShift سالانه حدود 500$ است، که این مبلغ کمی بیشتر از موتور رندر های هم رده با آن است.*

نظر بیشتر کاربران ردشیفت این است که سرعت پردازش این موتور بسیار سریع تر از دیگر رندرر هاست و کیفیت خروجی بالایی دارد که یکی از دلایل سرعت بالای آن بخاطر این است که  موتور رندر ردشیفت برای قدرت گرفتن از کارت گرافیک بهینه شده است و معمولا کارت گرافیک برای رندر 10 تا 50 برابر سریعتر از CPU عمل میکند (البته بستکی به کارت گرافیک شما دارد)

این آمار، که کارت گرافیک برای رندر مناسب تر است، از نظر ما صحت دارد به خاطر این که اگر شما دیگر موتور های رندر را بررسی کنید متوجه میشوید در آپدیت جدید بیشتر موتورهای رندر ، آن ها برای استفاده از کارت گرافیک بهینه شده اند حتی موتور رندر هایی که در گذشته فقط از CPU برای رندر استفاده میکردند هم اکنون در آپدیت های جدیدشان بیشتر برای قدرت گرفتن از کارت گرافیک بهینه شده اند و یکی از دلایل این کار به خاطر بالا بردن سرعت رندر است (اما همواره قدرت CPU شما نیز بی تاثیر نیست)

موتور رندر redshift

اگر بخواهیم چند تن از اعضای کلیدی RedShift را نام ببریم میتوانیم به Nicolas Burtnyk که بنیان گذار و مدیر ارشد اجرایی آن است اشاره کنیم  نیکولاس یک متخصص در تعامل انسان و کامپیوتر است و همچنین متخصص در ابزارهای سه بعدی برای فیلم، تلویزیون، بازی های ویدیویی و طراحی صنعتی است.

Panos Panagiotis بنیانگذار و مدیرارشد فناوری در این شرکت است، وی یک کهنه کار در صنعت بازی های ویدیویی و علاقه مند به گرافیک رایانه ای و سخت افزار است ، Rob Slater نیز بنیانگذار و رهبر اجرایی است Slater یک مهندس نرم افزار گرافیکی باسابقه و کهنه کار در بازی های ویدیویی و همچنین تجربه ی زیادی در زمینه ی برنامه نویسی دارد.

*تا اینجا موتور رندر RedShift را معرفی کردیم حال به برخی از ویژگی های منحصر به فرد این موتور رندر میپردازیم.

ویژگی های کلیدی موتور رندر Redshift

  •  خارج از محدودیت های هندسی و تکسچر : قابلیت موثر مدیریت حافظه ی RedShift اجازه میدهد صحنه های حاوی صدها میلیون پولیگان و داده های تکسچر را بدن مشکل رندر بگیرد.
  •  نورپردازی کروی : به طرز چشمگیری سریع به نورپردازی غیرمستقیم با استفاده از تکنیک های GI دست پیدا کنید.
  •  رندرینگ حجمی Volumetric rendering ، موتور ردشیفت از قابلیت OpenVDB rendering در تمام برنامه های سه بعدی پشتیبانی میکند و شما میتوانید با استفاده از قابلیت حجم در نرم افزار ها ، برای مثال یک ابر ایجاد کنید ، نور های موتور رندر Redshift میتواند نورپردازی حجمی را در اطراف آنها ایجاد کند.
  • دگرگونی ها و تغییر شکل به صورت بلوری : Redshift از تبدیل تاری های چند مرحله ای تغییر شکل تاری دو مرحله ای پشتیبانی میکند.
  • رندرینگ مو با حداقل عرض پیکسل : مو های نازک میتواند در رندر نویز ایجاد کند، Redshift با پشتیبانی از قابلیت رندرینگ MPW ، مو های پیچیده را به موهای ساده تبدیل کرده، ظاهر را صاف و بدون نویز میکند.
  • رندرینگ با استفاده از خط فرمان (Command-line) : کابران میتوانند با استفاده از ابزار RedshidtCmdline در برنامه های سه بعدی صحنه های خود را بطور مستقیم رندر بگیرند.
  • موتور رندر Redshift از افزونه های اتودسک که برای مدیریت گره ها استفاده میشود
  •  Redshift از XGen مایا نیز پشتیبانی میکند.
  • نورپردازی حجمی (شبیه به مه) : نور های موجود در Redshift میتوانند حالتی(افکت هایی) شبیه به مه آلودگی را ایجاد کنند.

موتور رندر redshift

جمع بندی

ردشیفت یکی از موتورهای بسیار کاربردی و کاملا سازگار با نرم افزار مایا است و برای آن دسته از علاقه مندانی که در حال آموزش انیمیشن هستند توصیه می شود، هر چند این اصل را باید بدانید که اگر شما آموزش انیمیشن را اصولی پیش بروید و یکی از موتورهای رندر مانند وی ری (vray ) را خوب یاد بگیرید ، یاد گرفتن سایر موتورها کار چندان سختی نیست چرا که اکثر موتورهای رندر امروزی تکنیک های یکسانی دارند و هر روز در حال تکامل بوده و یک مسیر را در پیش دارند

منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد

در لینک زیر می توانید آخرین نسخه کرک شده موتور رندر ردشیفت را برای نرم افزار مایا 2022 دانلود کنید. موتور رندر ردشیف بسیار قدرتمند است اما بزرگترین ضعفی که دارد انتشار نسخه های دیر هنگام آن برای نرم افزار مایا می باشد که شاید این بخاطر رقابت شرکت سازنده یغنی maxon با شرکت autodesk دارد و هیچ بعید نیست که دیگر نسخه ای برای نرم افزار مایا منتشر نکند

رمز فایل فشرده : persiananimation.com

کرک موتور رندر ردشیفت برای مایا عرضه شده در سایت پرشین انیمیشن جنبه آموزشی دارد ، در صورتی که قصد استفاده تجاری از نرم افزار redshift را  دارید از سایت اصلی آن خریداری کنید

گالری موتور رندر Redshift​

دموی موتور رندر Redshift​