نرم افزار NextLimit RealFlow

نرم افزار real flow

 دانلود نرم افزار NextLimit RealFlow

نرم افزار RealFlow یکی از نرم افزارهای جانبی در زمینه داینامیک است که تمرکز آن بیشتر در زمینه شبیه سازی مایعات و ساخت آب می باشد. نرم افزار RealFlow ( ریل فلو ) محصول کمپانی NEXTLIMIT می باشد که این نرم افزار را سال ها در صدر نرم افزارهای انیمیشن سازی نگه داشته است. این شرکت نرم افزار RealFlow ( ریل فلو ) را در حال حاضر برای سیستم عامل ویـنـدوز، لیـنـوکس Linux و مک (Mac OS) به بازار عرضه کرده است. به روز رسانی نرم افزار RealFlow ( ریل فلو ) نسبتا خوب بوده و در طول سال معمولا دو سه نسخه از آن منتشر می شود.

از آنجا که نرم افزار RealFlow ( ریل فلو ) یک نرم افزار تخصصی و جانبی می باشد در پک نسخه های آن پلاگین هایی نیز برای نرم افزارهای انیمیشن سازی از جمله  نرم افزار MAYA و نرم افزار 3DsMAX تعبیه شده که یک پل ارتباطی بین محیط مستقل نرم افزار Real Flow با نرم افزارهای اصلی انیمیشن سازی مهیا باشد.

اکنون شما در لینک زیر می توانید آخرین نسخه نرم افزار Real Flow ارائه شده توسط NEXTLIMIT با نام NextLimit RealFlow 10.5.3.0189 که در تاریخ 2020/09/02 با حجم تقریبی 450 مگابایت برای ویندوز 64 بیت با تمام پلاکین های موجود برای نرم افزارهای اصلی انیمیشن سازی را به همراه کرک تست شده توسط تیم پرشین انیمیشن مرکز ( آموزش انیمیشن مجازی ) دانلود نمایید.

دانلود مستقیم NextLimit RealFlow 10.5.3.0189

دانلود سایر نسخه های این نرم افزار

      دانلود کرک RealFlow

      پلاگین های ریل فلو

      نسخه Mac

کاربرد : نرم افزار داینامیک و شبیه ساز مایعات
شرکت توسعه و منتشر کننده : Nextlimit
سایت شرکت سازنده

درباره نرم افزار NextLimit RealFlow

نرم افزار Real Flow ( ریل فلو ) نـرم افزاری جـهت شبـیـه سـازی مـایعـات و دایـنـامیـک در صنعـت سـه بعـدی و جـلوه هــای بــصـری اسـت. نرم افزار RealFlow ( ریل فلو ) تـوسط شـرکـت Next Limit Technologies در مادرید اسـپانـیا و در سال 1998 پـایه گـذاری شده و همچنان در حال تـوسـعه و رقـابت با سایـر نرم افزارهای داینامیکی از جمله پروژه بایفراست مایا است.

نرم افزار real flow

نرم افزار RealFlow ( ریل فلو ) محیط مستقلی دارد اما به همراه خود یک پلاگین هم دارد که رابط بـیـن نـرم افـزار Real Flow با دیگر نرم افزارهای اصـلی استودیـویی از جمله نرم افزار Maya و نرم افزار Cinema4D است و Real Flow توسط این پلاگین با نرم افـزار های پایه ادغـام شده که به این قابلیت INTEGRATION گفته می شود.

نرم افزار real flow

نرم افزار Real Flow در صنعت فیلم سازی

نرم افزار RealFlow ( ریل فلو ) در این سال ها بسیار مورد استفاده‌ی فیلم سازان و انیـمیشـن سازان دنیا و هـالـیـوود قرار گـرفتـه است و استودیوهای فیلم سازی و سازندگان تیزرهای ویدئویی به دلیل قدرت انحصاری و بی رقیب بودن آن اقدام به خرید نرم افزار RealFlow ( ریل فلو ) کرده اند. از مشـهـورترین فـیـلم ها و انیمیشن هایی که نرم افزار ریل فلو در آن نقش داشته می توان به عصر یخبندان (به دلیل داشـتن پـلان های بـسـیار زیاد آب) سری فیلم های دزدان دریایی کارائیب و فیلم خواب اشاره کرد.
بهتر است به این مورد هم اشاره کنم کمپانی Next Limit Technologies در سال 2008 جایزه فنی پیشرفت توسط آکادمی هنرهای تصویری و علوم را برای توسعه نرم افزار Real Flow جهت کمک به تولید فیلم های انیمـیشـن و جلـوه های ویژه دریافت کرد.

نرم افزار real flow

ویژگی های نرم افزار NextLimit RealFlow

سخت افزار مناسب برای سیمولیشن

نرم افزار NextLimit RealFlow بـرای شـبـیـه سـازی یا سیمولیشن دایـنـامیکی اجـسـام کـار بـا اجـسـام سـفـت (Rigid Bodies) و اجـسـام نـرم (Soft Bodies) و همچنین MESH بی نظیر است و توانایی شبیه سازی انواع مایعات با استفاده از میلیون ها پارتیکل در جـهت خلق امـواج، دریا، رودخانه و هر آنچه که از مایعات در ذهن دارید را در مقیاس های مختلف به صورت واقع گرایانه و هم فانتزی قادر است تمام نیاز کاربران در این زمینه را با قدرت زیاد فراهم کند در نتیجه نرم افزارهایی که سیمولیشن می کنند نیاز به سخت افزارهای مناسب دارند و نرم افزار ریل فلو هم جز آن دسته از نرم افزارهایی است که به به یک سیستم خوب نیاز است.

آموزش نرم افزار NextLimit RealFlow

آموزش نرم افزار RealFlow ( ریل فلو ) بسیار وسوسه برانگیز است در نتیجه اگر به شبیه سازی مایعات و بخش داینامیک انیمیشن علاقه مند هستید در آموزش انیمیشن یادگیری نرم افزار RealFlow را در برنامه آموزشی خود قرار دهید و یادگیری نرم افزار ریل فلو کار چندان سختی نیست، اما فراموش نکنید که ریل فلو نیز یک نرم افزار جانبی می باشد، اگر آموزش مایا را در پیش گرفته اید شاید چندان نیازی به یادگیری ریل فلو نداشته باشید چرا که نرم افزار MAYA در این زمینه نیز بسیار قدرتمند است.

مجموعه پرشین انیمیشن مرکز ( آموزش انیمیشن مجازی ) یک دوره آموزش انیمیشن برای علاقه مندان برگزار کرده که پس از یادگیری نرم افزار مایا، ترکیب ریل فلو و مایا می تواند جالب باشد

جمع بندی

در کلام آخر به جرأت می توان گفت تنها رقیب جدی نرم افزار ریل فلو پلاگین بایفراست مایا می باشد. برای اینکه قدرت و قابلیت های این نرم افزار را بیشتر و بهتر بشناسید حتـما به گـالـری و د‌مـوی تصاویر آن در هـمین سایـت و همچنین سایت خود NextLimit سر بزنید.

نویسنده : مجید پویافر
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع می باشد

آموزش نصب نرم افزار realflow

دموی نرم افزار RealFlow

گالری تصاویر نرم افزار RealFlow

مطالب این نرم افزار هنوز به اتمام نرسیده و در حال نگارش می باشد