نرم افزار NextLimit RealFlow

نرم افزار NextLimit RealFlow یکی از قدرتمند ترین نرم افزارهای سیمولیشن و پارتیکل می باشد. از نرم افزار Real Flow جـهت شبـیـه سـازی مـایعـات و دایـنـامیـک در صنعـت سـه بعـدی و جـلوه هــای بــصـری اسـت.

کاربرد : نرم افزار داینامیک و شبیه ساز مایعات
شرکت توسعه و منتشر کننده : Nextlimit
سایت شرکت سازنده

نرم افزار RealFlow تـوسط شـرکـت Next Limit Technologies در مادرید اسـپانـیا و در سال 1998 پـایه گـذاری شده و همچنان در حال تـوسـعه و رقـابت با سایـر نرم افزارهای داینامیکی از جمله  بایفراست مایا است.

نرم افزار realflow

نرم افزار NextLimit RealFlow ( ریل فلو ) محیط مستقلی دارد اما به همراه خود یک پلاگین هم دارد که رابط بـیـن نرم افزار Real Flow با دیگر نرم افزارهای اصـلی استودیـویی از جمله نرم افزار Maya و نرم افزار Cinema4D است و Real Flow توسط این پلاگین با نرم افـزار های پایه ادغـام شده که به این قابلیت INTEGRATION گفته می شود.

نرم افزار realflow

نرم افزار Real Flow در صنعت فیلم سازی

نرم افزار NextLimit RealFlow در این سال ها بسیار مورد استفاده‌ی فیلم سازان و انیـمیشـن سازان دنیا و هـالـیـوود قرار گـرفتـه است و استودیوهای فیلم سازی و سازندگان تیزرهای ویدئویی به دلیل قدرت انحصاری و بی رقیب بودن آن اقدام به خرید نرم افزار RealFlow ( ریل فلو ) کرده اند.

از مشـهـورترین فـیـلم ها و انیمیشن هایی که نرم افزار ریل فلو در آن نقش داشته می توان به عصر یخبندان (به دلیل داشـتن پـلان های بـسـیار زیاد آب) سری فیلم های دزدان دریایی کارائیب و فیلم خواب اشاره کرد.

کمپانی Next Limit Technologies در سال 2008 جایزه فنی پیشرفت توسط آکادمی هنرهای تصویری و علوم را برای توسعه نرم افزار Real Flow جهت کمک به تولید فیلم های انیمـیشـن و جلـوه های ویژه دریافت کرد.

نرم افزار realflow

ویژگی های نرم افزار NextLimit RealFlow

  • قدرت بسیار بالا در پردازش ذرات و پارتیکل ها
  • شبیه سازی دریا در مقیاس بالا
  • ساخت رودخانه
  • دارای قابلیت mesh
  • تعامل با سایر نرم افزارهای انیمیشن سازی از جمله نرم افزار 3dsMax ،  نرم افزار  Lightwave  ،  نرم افزار Houdini ،  نرم افزار Maya  و نرم افزار Cinema4D
  • قدمت بسیار بالا و پایداری در صنعت انیمیشن و CG حدود 17 سال

سخت افزار مناسب برای سیمولیشن

نرم افزار NextLimit RealFlow بـرای شـبـیـه سـازی یا سیمولیشن دایـنـامیکی اجـسـام کـار بـا اجـسـام سـفـت (Rigid Bodies) و اجـسـام نـرم (Soft Bodies) و همچنین MESH بی نظیر است و توانایی شبیه سازی انواع مایعات با استفاده از میلیون ها پارتیکل در جـهت خلق امـواج، دریا، رودخانه و هر آنچه که از مایعات در ذهن دارید را در مقیاس های مختلف به صورت واقع گرایانه و هم فانتزی قادر است تمام نیاز کاربران در این زمینه را با قدرت زیاد فراهم کند در نتیجه نرم افزارهایی که سیمولیشن می کنند نیاز به سخت افزارهای مناسب دارند و نرم افزار ریل فلو هم جز آن دسته از نرم افزارهایی است که به به یک سیستم خوب نیاز است.

جمع بندی

در کلام آخر به جرأت می توان گفت تنها رقیب جدی نرم افزار ریل فلو پلاگین بایفراست مایا می باشد. برای اینکه قدرت و قابلیت های این نرم افزار را بیشتر و بهتر بشناسید حتـما به گـالـری و د‌مـوی تصاویر آن در هـمین سایـت و همچنین سایت خود NextLimit  سر بزنید.

نویسنده : مجید پویافر
منبع : پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع می باشد

دانلود نرم افزار Realflow

نرم افزار Real Flow در حال حاضر برای سیستم عامل ویندوز (windows) و مک (macOS) عرضه شده و قابل دسترس است، آخرین نسخه نرم افزار Real Flow با نام NextLimit RealFlow 10.5.3.0189  با حجم تقریبی 450 مگابایت برای ویندوز 64 بیت که در تاریخ 2020/09/02 منتشر شده  همراه با فایل کانکتشن نرم افزار مایا از سایت پرشین انیمیشن با کرک تست شده و معتبر  دانلود و نصب کنید.

گالری نرم افزار Realflow
دموی نرم افزار Realflow

Play Video about نرم افزار realflow

سیستم مورد نیاز Realflow

system requirements
Windows 7 SP1, Windows 8, or Windows 8.1
CPU
64-bit Intel® or AMD® multi-core processor
4 GB
RAM
minimum, 8 GB of RAM memory is highly recommended
Hardware-accelerated OpenGL
graphics card
1 GB available hard disk space for installation

آموزش نصب دانلود نرم افزار Realflow