نرم‌افزار NextLimit RealFlow

نرم‌افزار NextLimit RealFlow یکی از قدرتمند‌ترین نرم افزارهای سیمولیشن و پارتیکل است. از نرم‌افزار ریل قلو جهت شبیه‌سازی مایعات و داینامیک در صنعت سه بعدی و جلوه های بصری مورد استفاده قرار می‌گیرید.

کاربرد: نرم افزار داینامیک و شبیه ساز مایعات
شرکت توسعه و منتشر کننده: Nextlimit
سایت شرکت سازنده

درباره‌افزار RealFlow

نرم‌افزار RealFlow توسط شرکت Next Limit Technologies در مادرید اسپانیا و در سال 1998 پایه گذاری شده و همچنان در حال توسعه و رقابت با سایر نرم افزارهای داینامیکی از جمله بایفراست مایا است.
نرم‌افزار ریل فلو محیط مستقلی دارد اما به همراه خود یک پلاگین هم دارد که رابط بین نرم‌افزار Real Flow با دیگر نرم افزارهای اصلی استودیویی از جمله نرم‌افزار Maya و نرم‌افزار Cinema 4D است و همچنین Real Flow توسط این پلاگین با نرم افزار‌های پایه ادغام شده که به این قابلیت INTEGRATION گفته می‌شود.

نرم افزار RealFlow

ویژگی های نرم افزار NextLimit RealFlow

 • قدرت بسیار بالا در پردازش ذرات و پارتیکل ها
 • شبیه‌سازی دریا در مقیاس بالا
 • ساخت رودخانه
 • دارای قابلیت mesh
 • تعامل با سایر نرم افزارهای انیمیشن‌سازی از جمله نرم‌افزار 3dsMax،  نرم افزار  Lightwave، نرم‌افزار Houdini، نرم‌افزار Maya و نرم‌افزار Cinema4D
 • قدمت بسیار بالا و پایداری در صنعت انیمیشن و CG حدود 20 سال

جایگاه نرم‌افزار Real Flow در صنعت فیلم سازی

نرم‌افزار RealFlow در این سال‌ها بسیار مورد استفاده‌ی فیلم سازان و انیمیشـن سازان دنیا و هـالیوود قرار گرفته است و استودیوهای فیلم‌سازی و سازندگان تیزرهای ویدئویی به دلیل قدرت انحصاری و بی‌رقیب بودن آن اقدام به خرید نرم‌افزار ریل فلو کرده‌اند.
از مشهورترین فیلم‌ها و انیمیشن‌هایی که نرم‌افزار ریل فلو در آن نقش داشته می‌توان به عصر یخبندان (به دلیل داشتن پلان‌های بـسیار زیاد آب) سری فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب و فیلم خواب اشاره کرد.
کمپانی Next Limit Technologies در سال 2008 جایزه فنی پیشرفت توسط آکادمی هنرهای تصویری و علوم را برای توسعه نرم‌افزار  ریل فلو جهت کمک به تولید فیلم‌های انیمیشـن و جلوه‌های ویژه دریافت کرد.

نرم افزار realflow

سخت افزار مناسب برای ریل فلو

نرم‌افزار RealFlow برای شبیه سـازی یا سیمولیشن داینامیکی اجـسـام کار با اجـسـام سخت (Rigid Bodies) و اجسـام نرم (Soft Bodies) و همچنین MESH بی‌نظیر است و توانایی شبیه‌سازی انواع مایعات با استفاده از میلیون‌ها پارتیکل در جـهت خلق امواج، دریا، رودخانه و هر آنچه که از مایعات در ذهن دارید را در مقیاس‌های مختلف به صورت واقع گرایانه و هم فانتزی قادر است تمام نیاز کاربران در این زمینه را با قدرت زیاد فراهم کند.
در نتیجه نرم افزارهایی که سیمولیشن می‌کنند نیاز به سخت افزارهای مناسب دارند و نرم‌افزار ریل فلو هم جز آن دسته از نرم افزارهایی است که به به یک سیستم خوب نیاز است.

جمع بندی

در کلام آخر به جرأت می‌توان گفت تنها رقیب جدی نرم‌افزار ریل فلو پلاگین بایفراست مایا خواهد بود. برای اینکه قدرت و قابلیت‌های این نرم‌افزار را بیشتر و بهتر بشناسید حتـما به گالری و د‌مـوی تصاویر آن در هـمین سایـت و همچنین سایت خود NextLimit  سر بزنید.

نویسنده: مجید پویافر
منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع است.

نرم‌افزار RealFlow در حال حاضر برای سیستم عامل ویندوز و مک عرضه شده و قابل دسترس است. آخرین نسخه نرم‌افزار Real Flow با نام NextLimit RealFlow 10.5.3.0189 با حجم تقریبی 450 مگابایت برای ویندوز 64 بیت که در تاریخ 2020/09/02 منتشر شده همراه با فایل کانکتشن نرم‌افزار مایا از سایت پرشین انیمیشن با کرک تست شده و معتبر دانلود و نصب کنید.

رمز فایل فشرده: persiananimation.com

کرک نرم افزار RealFlow پرشین انیمیشن جنبه آموزشی دارد، در صورتی که قصد استفاده تجاری از نرم افزار Real Flow را دارید حتما از سایت اصلی آن خریداری کنید.

system requirements

 • Windows 7 SP1, Windows 8, or Windows 8.1 or Windows 10
 • CPU 64-bit Intel® or AMD® multi-core processor
 • 4 GB RAM minimum, 8 GB of RAM memory is highly recommended
 • Hardware-accelerated OpenGL® graphics card
 • 1 GB available hard disk space for installation
 • 3 button mouse
آموزش نصب دانلود نرم افزار Realflow