نرم افزار NextLimit RealFlow

کاربرد : نرم افزار داینامیک و شبیه ساز مایعات
شرکت توسعه و منتشر کننده : Nextlimit
سایت شرکت سازنده


درباره نرم افزار NextLimit RealFlow

نرم افزار Real Flow ( ریل فلو ) نـرم افزاری جـهت شبـیـه سـازی مـایعـات و دایـنـامیـک در صنعـت سـه بعـدی و جـلوه هــای بــصـری اسـت. نرم افزار RealFlow ( ریل فلو ) تـوسط شـرکـت Next Limit Technologies در مادرید اسـپانـیا و در سال ۱۹۹۸ پـایه گـذاری شده و همچنان در حال تـوسـعه و رقـابت با سایـر نرم افزارهای داینامیکی از جمله پروژه بایفراست مایا است.

نرم افزار realflow

نرم افزار RealFlow ( ریل فلو ) محیط مستقلی دارد اما به همراه خود یک پلاگین هم دارد که رابط بـیـن نـرم افـزار Real Flow با دیگر نرم افزارهای اصـلی استودیـویی از جمله نرم افزار Maya و نرم افزار Cinema4D است و Real Flow توسط این پلاگین با نرم افـزار های پایه ادغـام شده که به این قابلیت INTEGRATION گفته می شود.

نرم افزار realflow

نرم افزار Real Flow در صنعت فیلم سازی

نرم افزار RealFlow ( ریل فلو ) در این سال ها بسیار مورد استفاده‌ی فیلم سازان و انیـمیشـن سازان دنیا و هـالـیـوود قرار گـرفتـه است و استودیوهای فیلم سازی و سازندگان تیزرهای ویدئویی به دلیل قدرت انحصاری و بی رقیب بودن آن اقدام به خرید نرم افزار RealFlow ( ریل فلو ) کرده اند. از مشـهـورترین فـیـلم ها و انیمیشن هایی که نرم افزار ریل فلو در آن نقش داشته می توان به عصر یخبندان (به دلیل داشـتن پـلان های بـسـیار زیاد آب) سری فیلم های دزدان دریایی کارائیب و فیلم خواب اشاره کرد.
بهتر است به این مورد هم اشاره کنم کمپانی Next Limit Technologies در سال ۲۰۰۸ جایزه فنی پیشرفت توسط آکادمی هنرهای تصویری و علوم را برای توسعه نرم افزار Real Flow جهت کمک به تولید فیلم های انیمـیشـن و جلـوه های ویژه دریافت کرد.

نرم افزار realflow

ویژگی های نرم افزار NextLimit RealFlow

  • قدرت بسیار بالا در پردازش ذرات و پارتیکل ها
  • شبیه سازی دریا در مقیاس بالا
  • ساخت رودخانه
  • دارای قابلیت mesh
  • تعامل با سایر نرم افزارهای انیمیشن سازی از جمله نرم افزار ۳dsMax ، نرم افزار  Lightwave ، نرم افزار Houdini  ، نرم افزار Maya و نرم افزار Cinema4D
  • قدمت بسیار بالا و پایداری در صنعت انیمیشن و CG حدود ۱۵ سال
  • و…

سخت افزار مناسب برای سیمولیشن

نرم افزار NextLimit RealFlow بـرای شـبـیـه سـازی یا سیمولیشن دایـنـامیکی اجـسـام کـار بـا اجـسـام سـفـت (Rigid Bodies) و اجـسـام نـرم (Soft Bodies) و همچنین MESH بی نظیر است و توانایی شبیه سازی انواع مایعات با استفاده از میلیون ها پارتیکل در جـهت خلق امـواج، دریا، رودخانه و هر آنچه که از مایعات در ذهن دارید را در مقیاس های مختلف به صورت واقع گرایانه و هم فانتزی قادر است تمام نیاز کاربران در این زمینه را با قدرت زیاد فراهم کند در نتیجه نرم افزارهایی که سیمولیشن می کنند نیاز به سخت افزارهای مناسب دارند و نرم افزار ریل فلو هم جز آن دسته از نرم افزارهایی است که به به یک سیستم خوب نیاز است.

جمع بندی

در کلام آخر به جرأت می توان گفت تنها رقیب جدی نرم افزار ریل فلو پلاگین بایفراست مایا می باشد. برای اینکه قدرت و قابلیت های این نرم افزار را بیشتر و بهتر بشناسید حتـما به گـالـری و د‌مـوی تصاویر آن در هـمین سایـت و همچنین سایت خود NextLimit سر بزنید.

نویسنده : مجید پویافر
منبع : پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع می باشد

دانلود نرم افزار Real Flow

اکنون شما در لینک زیر می توانید آخرین نسخه نرم افزار Real Flow ارائه شده توسط NEXTLIMIT با نام NextLimit RealFlow 10.5.3.0189 که در تاریخ ۲۰۲۰/۰۹/۰۲ با حجم تقریبی ۴۵۰ مگابایت برای ویندوز ۶۴ بیت با تمام پلاکین های موجود برای نرم افزارهای اصلی انیمیشن سازی را به همراه کرک تست شده توسط تیم پرشین انیمیشن دانلود نمایید.

 نسخه ویندوز

مطالب مرتبط