پلاگین Bonus Tools

پلاگین Bonus Tools توسط کمپانی Autodesk عرضه می شود که یک افزونه برای سفارشی سازی برخی از بخش های نرم افزار مایا است.

کاربرد : پلاگین کمکی شرکت autodesk
شرکت توسعه و منتشر کننده : Autodesk

درباره پلاگین Bonus Tools

پلاگین Bonus Tools توسط شرکت Autodesk در سال 2015 طراحی و توسعه داده شده است. پلاگین Bonus Tools به صورت جداگانه و به عنوان یک اسکریت به نرم‌افزار مایا اضافه می‌شود و یکی از بهترین و قدرتمندترین پلاگین‌های موجود برای نرم‌افزار مایا می‌باشد که امکانات و ابزارهای بیشتری را به کاربران ارائه می‌دهد.
بعد از نصب پلاگین Bonus Tools یک منو جدید به نرم‌افزار مایا اضافه می‌شود (حجم این پلاگین کم است و روی سرعت مایا بر روی سیستم‌های ضعف تاثیر چندانی ندارد) که در آن دستری به منو و ابزار‌های کاربردی و مهم را برای کاربران به صورت سفارشی شده ممکن می‌سازد.

پلاگین Bonus tools

ویژگی‌های پلاگین Bonus Tools

از ویژگی‌های پلاگین Bonus Tools می‌توان به بالا رفتن سرعت عمل کاربران اشاره کرد که البته هدف اصلی تمامی پلاگین‌ها همین است که به منظور تکمیل نرم افزار‌ها و به نوعی پوشش دادن ضعف‌های آن‌ها در بخش‌های مختلف ارائه می‌شود.
پلاگین Bonus Tools تقریبا بعد از هر نسخه جدید از مایا توسط شرکت اتودسک منتشر می‌شود. از دیگر ویژگی‌های پلاگین Bouns tools می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد.

  • کم بودن حجم پلاگین
  • قابلیت نصب روی سیستم های ضعیف
  • بالا بردن سرعت و دقت کاربران
  • قابلیت نصب آسان
  • رفع نواقض در نسخه های جدید
  • استفاده آسان به طوری که کابران مقدماتی هم میتوانند از آن به راحتی استفاده کنند
  • رایگان بودن آن

لزوم یادگیری پلاگین Bonus Tools 

اگر کاربرد پلاگین‌ها را در نرم‌افزار مایا بدانید قطعا در مسیر آموزش انیمیشن به این پلاگین‌ها بر می‌خورید، نکته بسیار مهم این که هر چند پلاگین‌ها کار را برای کاربران در یک بخش خاص راحت‌تر می‌کند ولی نباید در تله این پلاگین‌ها بیافتید و باید روی نرم‌افزار پایه خود حساب باز کنید و چرا که به دلیل راحتی کار با آنها می‌تواند به آموزش انیمیشن اصولی شما لطمه وارد کند.
آموزش صحیح این است که ابتدا در نرم‌افزار مایا و یا هر نرم‌افزار اصلی که مهارتتان را روی آن سرمایه گذاری می‌کنید یاد بگیرید و پس از آن به سراغ آسان سازها بروید چرا که ممکن است این پلاگین‌ها یا عرضه نشوند یا در جایی دیگر در دسترس نباشد.

نویسنده: مجید پویافر
منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

لینک دانلود پلاگین بانس تولز

آخرین نسخه ارائه شده از کمپانی آتودسک با نام Maya Bonus Tools 2019 -2023 win64 به صورت رایگان با حجم 11 مگابایت که در تاریخ 1401/5/25 از شرکت آتودسک عرضه شده شده را می‌توانید از سایت پرشین انیمیشن دانلود کنید.

رمز فایل فشرده: persiananimation.com

گالری پلاگین Bonus Tools

ابزارهای پلاگین بانس تولز برای مایا 2019 تا 2023  در ویندوز، macOS یا لینوکس به صورت رایگان در دسترس هستند.