پلاگین FumeFX

پلاگین FumeFX یکی از مطرح ترین پلاگین های دنیا می باشد که محصول شرکت Sitni Sati می باشد. پلاگین FumeFX نسخه های متعددی دارد و از ویژگی های خوب پلاگین Fume FX سازگار با نرم افزار Maya و نرم افزار 3dsmax می باشد.

کاربــــرد : پلاگین قــــدرتمند برای ساخت جلــــوه های ویـــژه
شرکت توسعه و منتشر کننده : Siniti Sati
سایت شرکت سازنده

درباره پلاگین FumeFX

پلاگیـن Fume FX ( فیوم اف ایکس ) یکی از مهم ترین و قوی ترین پلاگین های موجود برای نرم افزار های سه بعدی است که کارکرد آن در زمینه جلـــوه های ویـــژه مانند شبیه سازی افکت های انواع آتش و انفجار و دود و سایر پدیده های گازی بیشتر نمایان است  پلاگین فیوم اف ایکس از قدرت کارت گرافیک (GPU) بهره می گیرد. شکل ظاهری (اینترفیس) پلاگین Fume FX شامل شبیه سازی ، رندر ، پیش نمایش ، پیش تنظیم ها و پارامتر های منبع را یک ادغام کرده است که خود باعث بالا رفتن سرعت کاربران در زمان کار با پلاگین Fumefx (فیوم اف ایکس ) می شود

fumefxویژگی پلاگین fumfx
مجهز به پنجره پیش نمایش سریع بر پایه GPU ، دارای پیش نمایش تصاویر رندر که قابلیت مقایسه را دارند، نمایش پیش نمایش انیمیشن در طول شبیه سازی ، قابلیت شبکه که با استفاده از نرم افزار هایی مانند Deadline و BackBurner و یا برنامه های کنترل از دور دسکتاپ قدرت چندین سیستم را با هم ترکیب کرد و سرعت رندر را بالاتر برد که بهره وری کار را بالا تر می برد. همچنین انجام راحت برای کاربران و سرعت بالا در خروجی گرفتن به صورت رئال (واقع گرا) و قدرت شبیه سازی ظرافت و پیچیدگی رفتار گازها بر اهمیت و محبوبیت هر چه بیشتر پلاگین Fume FX ( فیوم اف ایکس ) افزوده است که در بین متخصصان جلوه های ویژه ، طراحان بازی و متخصصان تجسم و کسانی که خواهان واقع گرایی در صحنه هستند استفاده می شود.

ویژگی های پلاگین FumeFX

از ویژگی های FumeFX می توان به موارد زیر اشاره کرد

  • نصب سریع و آسان
  • شبیه سازی با دقت بالا
  • شبیه سازی واقع گرا
  • استفاده از قدرت کارت گرافیک (GPU)
  • سرعت بالا در خروجی گرفتن
  • به روز بودن
  • پشتیبانی از مود رنگ های استاندارد
  • تعامل عالی با نرم افزار مایا و نرم افزار 3dsmax

جمع بندی

اگر کاربرد پلاگین ها را در نرم افزار مایا بدانید قطعا در مسیر آموزش انیمیشن به این پلاگین ها بر می خورید، نکته بسیار مهم این که هر چند پلاگین ها کار را برای کاربران در یک بخش خاص راحت تر می کند ولی نباید در تله این پلاگین ها بیافتید و باید روی نرم افزار پایه خود حساب باز کنید و چرا که به دلیل راحتی کار با آنها می تواند به آموزش انیمیشن اصولی شما لطمه وارد کند. آموزش صحیح این است که ابتدا در نرم افزار مایا و یا هر نرم افزار اصلی که مهارتتان را روی آن سرمایه گذاری می کنید یاد بگیرید و پس از آن به سراغ آسان سازها بروید چرا که ممکن است این پلاگین ها یا عرضه نشوند یا در جایی دیگر در دسترس نباشد.

لازم به ذکر است پلاگین ها برای افرادی که تخصصی در یک بخشی ندارند اما برای ساخت انیمیشن لازم است که خیلی سریع آن کار را انجام دهند می تواند مفید باشد. یادگیری پلاگین Fume FX  را به دلیل سادگی آن پیشنهاد می کنم و در پایان فراموش نکنید آموزش انیمیشن اصولی بهترین راه است و در مسیر آموزش برخی پلاگین ها که آموزش آنها بسیار ساده است می تواند آموزش انیمیشن را برای شما زیباتر کند.

نویسنده : مجید پویافر
منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد

پلاگین FumeFX ( فیوم اف ایکس ) برای نرم افزار مایا با نام  Sitni Sati FumeFX 5.0.7 for Maya در دسترس است. کرک تست شده توسط تیم پرشین انیمیشن 

لینک دانلود پلاگین FumeFX For Maya

گالری پلاگین FumeFX​

پخش ویدیو
دموی پلاگین FumeFX​