پلاگین FumeFX

پلاگین FumeFX یکی از مطرح‌ترین پلاگین‌های دنیاست که محصول شرکت Sitni Sati می‌باشد. فیوم اف ایکس نسخه‌های متعددی دارد و از ویژگی‌های خوب پلاگین Fume FX سازگار با نرم‌افزار Maya و نرم‌افزار 3dsmax است.

کاربرد: پلاگین قدرتمند برای ساخت جلوه های ویژه
شرکت توسعه و منتشر کننده: Siniti Sati
سایت شرکت سازنده

درباره پلاگین FumeFX

پلاگین FumeFX یکی از مهم‌ترین و قوی‌ترین پلاگین‌های موجود برای نرم افزار‌های سه بعدی است که کارکرد آن در زمینه جلوه‌های ویژه مانند شبیه‌سازی افکت‌های انواع آتش و انفجار و دود و سایر پدیده‌های گازی بیشتر نمایان است.
این پلاگین از قدرت کارت گرافیک (GPU) بهره می‌گیرد. شکل ظاهری (اینترفیس) Fume FX شامل شبیه‌سازی، رندر، پیش نمایش، پیش تنظیم‌ها و پارامتر‌های منبع را یک ادغام کرده است که خود باعث بالا رفتن سرعت کاربران در زمان کار با پلاگین فیوم اف ایکس می‌شود.

درباره پلاگین FumeFX

ویژگی پلاگین FumeFx

Fumefx مجهز به پنجره پیش نمایش سریع بر پایه GPU، دارای پیش نمایش تصاویر رندر که قابلیت مقایسه را دارند، نمایش پیش نمایش انیمیشن در طول شبیه‌سازی، قابلیت شبکه که با استفاده از نرم افزار‌هایی مانند Deadline و BackBurner و یا برنامه‌های کنترل از دور دسکتاپ قدرت چندین سیستم را با هم ترکیب کرد و سرعت رندر را بالاتر برد که بهره وری کار را بالا‌تر می‌برد.
همچنین انجام راحت برای کاربران و سرعت بالا در خروجی گرفتن به صورت رئال (واقع گرا) و قدرت شبیه‌سازی ظرافت و پیچیدگی رفتار گازها بر اهمیت و محبوبیت هر چه بیشتر Fume FX افزوده است که در بین متخصصان جلوه‌های ویژه، طراحان بازی و متخصصان تجسم و کسانی که خواهان واقع گرایی در صحنه هستند استفاده می‌شود.

ویژگی های پلاگین FumeFX

  • نصب سریع و آسان
  • شبیه سازی با دقت بالا
  • شبیه سازی واقع گرا
  • استفاده از قدرت کارت گرافیک (GPU)
  • سرعت بالا در خروجی گرفتن
  • به روز بودن
  • پشتیبانی از مود رنگ های استاندارد
  • تعامل عالی با نرم افزار مایا و نرم افزار 3dsmax
جمع بندی مطالب پلاگین FumeFX

اگر کاربرد پلاگین‌ها را در نرم‌افزار مایا بدانید قطعا در مسیر آموزش انیمیشن به این پلاگین‌ها بر می‌خورید، نکته بسیار مهم این که هر چند پلاگین‌ها کار را برای کاربران در یک بخش خاص راحت‌تر می‌کند ولی نباید در تله این پلاگین‌ها بیافتید و باید روی نرم‌افزار پایه خود حساب باز کنید و چرا که به دلیل راحتی کار با آنها می‌تواند به آموزش انیمیشن اصولی شما لطمه وارد کند. آموزش صحیح این است که ابتدا در نرم‌افزار مایا و یا هر نرم‌افزار اصلی که مهارتتان را روی آن سرمایه گذاری می‌کنید یاد بگیرید و پس از آن به سراغ آسان سازها بروید چرا که ممکن است این پلاگین‌ها یا عرضه نشوند یا در جایی دیگر در دسترس نباشد.
لازم به ذکر است پلاگین‌ها برای افرادی که تخصصی در یک بخشی ندارند اما برای ساخت انیمیشن لازم است که خیلی سریع آن کار را انجام دهند می‌تواند مفید باشد. یادگیری Fume FX را به دلیل سادگی آن پیشنهاد می‌کنم و در پایان فراموش نکنید آموزش انیمیشن اصولی بهترین راه است و در مسیر آموزش برخی پلاگین‌ها که آموزش آنها بسیار ساده است می‌تواند آموزش انیمیشن را برای شما زیباتر کند.

نویسنده : مجید پویافر
منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع است.

پلاگین FumeFX برای نرم افزار مایا با نام  Sitni Sati FumeFX 5.0.7 for Maya در دسترس است. کرک تست شده توسط تیم پرشین انیمیشن 

رمز فایل فشرده: persiananimation.com

گالری پلاگین FumeFX​

پخش ویدیو
دموی پلاگین FumeFX​
برای مشاهده این قسمت باید اشتراک ویژه داشته باشید.