پلاگین FumeFX

پلاگین FumeFX یکی از مطرح ترین پلاگین های دنیا محصول شرکت Siniti می باشد. پلاگین فیوم اف ایکس نسخه های متعددی دارد و از ویژگی های خوب پلاگین Fume FX سازگار با نرم افزار Maya و نرم افزار ۳dsmax می باشد. در لینک زیر شما می توانید آخرین نسخه منتشر شده پلاگین FumeFX ( فیوم اف ایکس ) برای مایا با نام Sitni Sati FumeFX 5.0.4 for Maya 2019 در تاریخ ۲۰۲۰/۰۱/۰۳ برای نرم افزار مایا ۲۰۱۹ با کرک تست شده توسط تیم پرشین انیمیشن دانلود کنید.

کاربرد : پلاگین قدرتمند برای ساخت جلوه های ویژه
شرکت توسعه و منتشر کننده : Siniti Sati
سایت شرکت سازنده


درباره پلاگین FumeFX

پلاگین Fume FX ( فیوم اف ایکس ) یکی از مهم ترین و قوی ترین پلاگین های موجود برای نرم افزار های سه بعدی است که کارکرد آن در زمینه جلوه های ویژه مانند شبیه سازی افکت های انواع آتش و انفجار و دود و سایر پدیده های گازی بیشتر نمایان است  پلاگین فیوم اف ایکس از قدرت کارت گرافیک (GPU) بهره می گیرد. شکل ظاهری (اینترفیس) پلاگین Fume FX شامل شبیه سازی ، رندر ، پیش نمایش ، پیش تنظیم ها و پارامتر های منبع را یک ادغام کرده است که خود باعث بالا رفتن سرعت کاربران در زمان کار با پلاگین Fumefx (فیوم اف ایکس ) می شود

fumefx

ویژگی های پلاگین FumeFX

از ویژگی های FumeFX می توان به موارد زیر اشاره کرد
مجهز به پنجره پیش نمایش سریع بر پایه GPU ، دارای پیش نمایش تصاویر رندر که قابلیت مقایسه را دارند، نمایش پیش نمایش انیمیشن در طول شبیه سازی ، قابلیت شبکه که با استفاده از نرم افزار هایی مانند Deadline و BackBurner و یا برنامه های کنترل از دور دسکتاپ قدرت چندین سیستم را با هم ترکیب کرد و سرعت رندر را بالاتر برد که بهره وری کار را بالا تر می برد. همچنین انجام راحت برای کاربران و سرعت بالا در خروجی گرفتن به صورت رئال (واقع گرا) و قدرت شبیه سازی ظرافت و پیچیدگی رفتار گازها بر اهمیت و محبوبیت هر چه بیشتر پلاگین Fume FX ( فیوم اف ایکس ) افزوده است که در بین متخصصان جلوه های ویژه ، طراحان بازی و متخصصان تجسم و کسانی که خواهان واقع گرایی در صحنه هستند استفاده می شود.

سایر ویژگی های پلاگین Fume FX

  • نصب سریع و آسان
  • شبیه سازی با دقت بالا
  • شبیه سازی واقع گرا
  • استفاده از قدرت کارت گرافیک (GPU)
  • سرعت بالا در خروجی گرفتن
  • به روز بودن
  • پشتیبانی از مود رنگ های استاندارد
  • تعامل عالی با نرم افزار مایا و نرم افزار ۳dsmax

جمع بندی

اگر کاربرد پلاگین ها را در نرم افزار مایا بدانید قطعا در مسیر آموزش انیمیشن به این پلاگین ها بر می خورید، نکته بسیار مهم این که هر چند پلاگین ها کار را برای کاربران در یک بخش خاص راحت تر می کند ولی نباید در تله این پلاگین ها بیافتید و باید روی نرم افزار پایه خود حساب باز کنید و چرا که به دلیل راحتی کار با آنها می تواند به آموزش انیمیشن اصولی شما لطمه وارد کند. آموزش صحیح این است که ابتدا در نرم افزار مایا و یا هر نرم افزار اصلی که مهارتتان را روی آن سرمایه گذاری می کنید یاد بگیرید و پس از آن به سراغ آسان سازها بروید چرا که ممکن است این پلاگین ها یا عرضه نشوند یا در جایی دیگر در دسترس نباشد.

لازم به ذکر است پلاگین ها برای افرادی که تخصصی در یک بخشی ندارند اما برای ساخت انیمیشن لازم است که خیلی سریع آن کار را انجام دهند می تواند مفید باشد. یادگیری پلاگین Fume FX را به دلیل سادگی آن پیشنهاد می کنم و در پایان فراموش نکنید آموزش انیمیشن اصولی بهترین راه است و در مسیر آموزش برخی پلاگین ها که آموزش آنها بسیار ساده است می تواند آموزش انیمیشن را برای شما زیباتر کند.

نویسنده : مجید پویافر
منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد

لینک دانلود پلاگین FumeFX For Maya 2020

آخرین نسخه منتشر شده پلاگین FumeFX ( فیوم اف ایکس ) برای مایا با نام Sitni Sati FumeFX 5.0.4 for Maya 2019 در تاریخ ۲۰۲۰/۰۱/۰۳ برای نرم افزار مایا ۲۰۱۹ با کرک تست شده توسط تیم پرشین انیمیشن دانلود کنید.

در حال حاضر نسخه جدید آن برای نسخه مایا ۲۰۲۰ منتشر نشده است

گالری پلاگین FumeFX​

مطالب مرتبط