درباره نرم افزار CLO Standalone

 

کاربرد : طراحی سه بعدی لباس
شرکت توسعه و منتشر کننده : CLO
سایت شرکت سازنده


نرم افزار CLO Virtual Fashion ابتدا برای شبیه ‌سازی لـباس و صنـعـت مـد بـه بازار عرضه شد و  امروزه نرم افزار CLO 3D یکی از جدید ترین و به روز ترین نرم افزارها بـرای سـاخت و طـراحی پارچـه و لـبـاس است.

در طراحی و ساخت نرم افزار CLO 3D از قوانین فیزیک پارچـه استفاده شده اسـت و ایـن قدرت واقع گرایی و خروجی آن را بیشتر می‌کند. نرم افزار CLO 3D ( کلو تری دی ) تمامی مراحل از طراحی اولیه ، الگو ، دوخت ، مقیاس ، اندازه ، انتخاب جنـس (بافت) ، انـتخاب رنـگ و… را دارا اسـت به همین خاطر استفاده از نرم افزار  CLO Standalone سرعت کار را دو برابر کرده است و همچنین دقت کـار را بسـیـار بـالا می بـرد و زمـان کـار را کـاهـش می‌دهد و جالب است با هر به روز رسانی جدید نظر مخالفان بر می‌گردد و حتی آن‌ها هم به جمع طرفداران نرم افزار CLO Standalone می‌پیوندند. نرم افزار CLO3D دارای هسته نرم افزاری است که امکان مشاهده تغییرات در الگوهای دو بعدی ، رنگ ها ، بافت ها و جزییات نهایی به صورت شبیه سازی سریع را فراهم می کند. برنامه‌ی CLO با ارائه امکانات و قابلیت های مخـتلـف ، امکان افزایـش کـیفـیـت طراحی ها را به وسیله بررسی طرح ها و اصلاح آن ها در فرآیند توسعه فـراهـم می کـند.

نرم افزار CLO3d

ویژگی های نرم افزار CLO Standalone

از ویـژگی هـای نرم افزار CLO 3D می‌توان به این نکته اشاره کرد که کاربران با سطوح مبتدی هم می‌توانـنـد با این نرم افزار آشنایی پیدا کرده و طراحی های خود را به آسانی به تصویر بکشند حتّی افرادی که تجربه‌ی کار با نرم افزار های سـه بـعـدی را ندارند می‌توانند به راحتی و در کمترین زمان با نرم افزار CLO 3D ارتباط برقرار کنند و شروع به طراحی کنند زیرا ویـدئوها و منابع آموزشـی CLO3D بـه طـور مـرتب به صــورت آنـلایـن و با به روز رسانی منظّم ارائـه مـی شــونـد و در آن ها نـحـوه‌ی کـار بـا ایـن نـرم افزار توضیح داده شده است. نرم افزار CLO3D می‌تواند پارچه ها و بافت های حساس مانند بافت هـای سـبـک و پـارچـه هـای کشـبـافت را بـه صـورت دقــیـق و همراه با ویژگی های مختلف شبیه سـازی نـمایـد. رنگ ها، تکسچر ها و جزئیات با دقّت تمـام در CLO عیـنـا مانـنـد دنـیـای واقعی بازسازی شده‌اند.

از دیـگـر امـکانـات و قابلیت های نرم افزار  CLO3D

نرم افزار CLO 3D ( کلو تری دی ) دارای یک کتابخانه‌ی کامل از بافت های رایج و مورد استفاده برای نمایش سریع ایده های طراحی است، تکنیک های پرداخت مانند سنجاف و نوار درز لباس را برای لباس های سه بعدی اعـمـال می‌کند، لباس های سه بعدی را به روش های مختلف و با به کارگیری محیط شبیه سـازی طـبـیـعی نمایـش می‌دهـد و بـه منـظور ایجاد محیط تجاری و خرده فروشی ها، لباس های سه بعدی را تا و آویزان هم می‌کند.
نرم افزار CLO 3D دارای مدل های مانکن آماده است، در نتیجه طراح میتواند خروجی را به صورت سه بعـدی تـن یـک مانـکـن به نمایش بگذارد، این یک ویژگی خوب است زیرا ایرادات کار را مشخص می کند این ویژگی به صرفه هم هست و کاربر را از هـزیـنـه کـردن بـرای نمونه های فیزیکی لباس، مدل زنده و حمل و نقل بی نیاز می‌کند.
مدل زنده و حمل و نقل تنها هزینه هایی نیستند که CLO از دوش کاربر برمی‌دارد، در نرم افزار  CLO Standalone می‌توانید محیط های سه بعدی خلـق کنید، پالت ها و راه های رنگی بسازید، طرح بندی های چاپ گرافیکی مهندسی شده داشته باشید و نـتـایـج تـمـام کارهـایـتـان را بلافاصله به صورت سه بعدی مشاهده کنید. نرم افزار CLO 3D ( کلو تری دی ) برای زمان کاربرانش ارزش زیادی قائل است، به همین خاطرعلاوه بر قفسه‌ای جامع از پارچـه هـای پـر اسـتـفـاده و طراحی های از پیش آماده شده، امکانی را فراهم کرده تا کاربر بتواند در قـسـمـت آواتـار Avatar نرم افزار یک طرح ابتدایی را بکشد و نرم افزار به صورت خودکار قطعات لباس را تولید کند.

کاربردهای CLO3D 

نرم افزار CLO3D کاربران زیادی را به خود جذب کرده است عمده استفاده این نرم افزار در طراحی لباس و صنـعت مـد است امّـا در فیلم سازی ، انیمیشن سازی هم مورد استفاده قرار می گیرد مثلا برای طراحی لباس یک کاراکتر یا صحنه داخلی یک ساختمان. در آخر اینکه این نرم افزار با نرم افزار های سه بعدی مایا و ۳dSmax سازگاری دارد.

یادگیری نرم افزار CLO 3D 

در خصوص اهمیت یادگیری نرم افزار CLO Standalone در آموزش انیمیشن باید بگویم، آموزش نرم افزار CLO Standalone چندان سخت نیست اما از آنجا که این نرم افزار یک نرم افزار تخصصی برای ساخت پارچه است در صورتی که در این زمینه فعالیت حرفه ای دارید یاد گرفتن نرم افزار CLO که مشابه نرم افزار رقیب خود یعنی Marvelous Designer می باشد توصیه می شود اما نکته مهم این است که در بین نرم افزار مایا ، نرم افزارهای جانبی و پلاگین کدام را انتخاب کنیم در ادامه توضیح خواهم داد.

 نرم افزار CLO 3D  یا نرم افزار Marvelous

اگر مطالب سایت پرشین انیمیشن را در خصوص نرم افزارهای انیمیشن سازی دنبال کرده باشید اکنون میدانید که چند نرم افزار و پلاگین برای شبیه سازی پارچه وجود دارد و انتخاب کدام یک از آنها بهتر است ؟ به طور کلی می گویم اگر شبیه سازی لباس در نرم افزار مایا  را یاد بگیرید شاید اصلا نیازی به انتخاب نرم افزار یا پلاگین دیگری نداشته باشید. سیستم شبیه ساز پارچه در نرم افزار مایا بسیار قوی عمل می کند و در واقع ابداع کننده حرکات فیزیکی لباس در ابتدا نرم افزار مایا بود. که در طول سال های اخیر سیستم داینامیک لباس در این نرم افزار بسیار پیشرفت داشته تا حدی که تمام نیازهای شما را در این زمینه برطرف می کند اما با این حال چند نرم افزار و پلاگین هایی هم هستند که به صورت تخصصی در این بخش توسعه یافته اند اما اگر بخواهیم بین دو نرم افزار مطرح CLO و Marvelous Designer یکی را انتخاب کنیم پیشنهاد من نرم افزار Marvelous Designer است چرا که نرم افزار مارولوس جامع تر و حرفه ای تر است ، هر چند الگوریتم ها و محیط نرم افزار ها تقریبا شبیه هم است ولی نرم افزار CLO3D هنوز به جایگاه اصلی خود نرسیده است، آموزش نرم افزار CLO Standalone کار سختی نمی باشد.

نرم افزار CLO3d

جمع بندی

در پایان ، نکته مهمی که باید بگویم تمام نرم افزارها فقط یک ابزار هستند در شکل های مختلف ولی عملکرد یکسان و اگر شما اصول انیمیشن سازی را یاد بگیرید برقراری ارتباط با نرم افزارهای کمکی کار سختی نخواهد بود، اما پیشنهاد من این است تا حد ممکن سعی کنید نیازهایتان را با نرم افزار پیشنهادی مجموعه پرشین انیمیشن که مایا (Maya) می باشد برطرف کنید و فقط زمانی به سراغ نرم افزارهای جانبی بروید که قصد دارید در یک زمینه به شکل تخصصی وارد شوید و این نکته را بدانید نرم افزارهای جانبی زمانی به کارتان می آید که نرم افزار مایا نتواند نیازتان را برطرف کند که در خصوص شبیه سازی پارچه نرم افزار مایا بسیار قوی و بی رقیب است.


منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع می باشد

دانلود نرم افزار CLO Standalone

در لینک زیر شما آخرین نسخه نرم افزار CLO 3D ورژن چند زبانه و شرکتی آن با نام CLO Standalone 6.0.374.32341 x64 Multilingual که در تاریخ ۲۰۲۱/۰۸/۰۳ با حجم تقریبی ۱.۵۲ گیگا بایت عرضه شده می توانید دانلود کنید. کرک نرم افزار CLO Standalone توسط تیم پرشین انیمیشن تست شده و کاملا سالم و بدون عیب می باشد.

 نسخه ویندوز

گالری نرم افزار CLO Standalone
مطالب مرتبط