نرم افزار CLO Standalone

نرم افزار CLO Standalone یکی از بهترین نرم افزارهای سه بعدی می باشد که ابتدا برای شبیه سازی لباس و صنعت مد به بازار عرضه شد و به مرور برای ساخت و شبیه سازی لباس کاراکترهای انیمیشنی نیز مورد استفاده قرار گرفت. در طراحی و ساخت نرم افزار CLO Standalone از قوانین فیزیک پارچـه استفاده شده اسـت و ایـن قدرت واقع گرایی و خروجی آن را بیشتر می‌کند

کاربرد : طراحی سه بعدی لباس
شرکت توسعه و منتشر کننده : CLO
سایت شرکت سازنده

نرم افزار CLO Standalone تمامی مراحل از طراحی اولیه ، الگو ، دوخت ، مقیاس ، اندازه ، انتخاب جنـس (بافت) ، انـتخاب رنـگ و… را دارا اسـت به همین خاطر استفاده از نرم افزار CLO Standalone سرعت کار را دو برابر کرده است و همچنین دقت کـار را بسـیـار بـالا می بـرد و زمـان کـار را کـاهـش می‌دهد و جالب است با هر به روز رسانی جدید نظر مخالفان بر می‌گردد و حتی آن‌ها هم به جمع طرفداران نرم افزار CLO Virtual Fashio می‌پیوندند.

نرم افزار CLO Standalone دارای هسته نرم افزاری است که امکان مشاهده تغییرات در الگوهای دو بعدی ، رنگ ها ، بافت ها و جزییات نهایی به صورت شبیه سازی سریع را فراهم می کند. برنامه‌ CLO 3D با ارائه امکانات و قابلیت های مخـتلـف ، امکان افزایـش کـیفـیـت طراحی ها را به وسیله بررسی طرح ها و اصلاح آن ها در فرآیند توسعه فـراهـم می کـند.

نرم افزار CLO Standalone

ویژگی های نرم افزار CLO Standalone
از ویـژگی هـای نرم افزار CLO 3D می‌توان به این نکته اشاره کرد که کاربران با سطوح مبتدی هم می‌توانـنـد با این نرم افزار آشنایی پیدا کرده و طراحی های خود را به آسانی به تصویر بکشند حتّی افرادی که تجربه‌ی کار با نرم افزار های سـه بـعـدی را ندارند می‌توانند به راحتی و در کمترین زمان با نرم افزار CLO 3D ارتباط برقرار کنند و شروع به طراحی کنند زیرا ویـدئوها و منابع آموزشـی CLO3D بـه طـور مـرتب به صــورت آنـلایـن و با به روز رسانی منظّم ارائـه مـی شــونـد و در آن ها نـحـوه‌ی کـار بـا ایـن نـرم افزار توضیح داده شده است

نرم افزار CLO 3D می‌تواند پارچه ها و بافت های حساس مانند بافت هـای سـبـک و پـارچـه هـای کشـبـافت را بـه صـورت دقــیـق و همراه با ویژگی های مختلف شبیه سـازی نـمایـد. رنگ ها، تکسچر ها و جزئیات با دقّت تمـام در CLO عیـنـا مانـنـد دنـیـای واقعی بازسازی شده‌اند.

امـکانـات و قابلیت های نرم افزار  CLO3D

نرم افزار CLO 3D ( کلو تری دی ) دارای یک کتابخانه‌ی کامل از بافت های رایج و مورد استفاده برای نمایش سریع ایده های طراحی است، تکنیک های پرداخت مانند سنجاف و نوار درز لباس را برای لباس های سه بعدی اعـمـال می‌کند، لباس های سه بعدی را به روش های مختلف و با به کارگیری محیط شبیه سـازی طـبـیـعی نمایـش می‌دهـد و بـه منـظور ایجاد محیط تجاری و خرده فروشی ها، لباس های سه بعدی را تا و آویزان هم می‌کند.

برنامه  CLO3D دارای مدل های مانکن آماده است، در نتیجه طراح میتواند خروجی را به صورت سه بعـدی تـن یـک مانـکـن به نمایش بگذارد، این یک ویژگی خوب است زیرا ایرادات کار را مشخص می کند این ویژگی به صرفه هم هست و کاربر را از هـزیـنـه کـردن بـرای نمونه های فیزیکی لباس، مدل زنده و حمل و نقل بی نیاز می‌کند.
مدل زنده و حمل و نقل تنها هزینه هایی نیستند که CLO از دوش کاربر برمی‌دارد، در نرم افزار CLO Standalone می‌توانید محیط های سه بعدی خلـق کنید، پالت ها و راه های رنگی بسازید، طرح بندی های چاپ گرافیکی مهندسی شده داشته باشید و نـتـایـج تـمـام کارهـایـتـان را بلافاصله به صورت سه بعدی مشاهده کنید.

نرم افزار CLO 3D ( کلو تری دی ) برای زمان کاربرانش ارزش زیادی قائل است، به همین خاطرعلاوه بر قفسه‌ای جامع از پارچـه هـای پـر اسـتـفـاده و طراحی های از پیش آماده شده، امکانی را فراهم کرده تا کاربر بتواند در قـسـمـت Avatar نرم افزار یک طرح ابتدایی را بکشد و نرم افزار به صورت خودکار قطعات لباس را تولید کند.

نرم افزار CLO Standalone

کاربرد های  نرم افزار CLO Standalone

نرم افزار CLO3D کاربران زیادی را به خود جذب کرده است عمده استفاده این نرم افزار در طراحی لباس و صنـعت مـد است امّـا در فیلم سازی ، انیمیشن سازی هم مورد استفاده قرار می گیرد مثلا برای طراحی لباس یک کاراکتر یا صحنه داخلی یک ساختمان. در آخر اینکه این نرم افزار با نرم افزار های سه بعدی Maya و 3dSmax سازگاری دارد.

ضرورت یادگیری نرم افزار CLO 3D 

در خصوص اهمیت یادگیری نرم افزار CLO Standalone در انیمیشن باید بگویم، آموزش نرم افزار CLO Standalone چندان سخت نیست اما از آنجا که این نرم افزار یک نرم افزار تخصصی برای ساخت پارچه است در صورتی که در این زمینه فعالیت حرفه ای دارید یاد گیری نرم افزار CLO که مشابه نرم افزار رقیب خود یعنی Marvelous Designer می باشد توصیه می شود اما نکته مهم این است که در بین نرم افزار مایا ، نرم افزارهای جانبی و پلاگین کدام را انتخاب کنیم در ادامه توضیح خواهم داد.

 نرم افزار CLO 3D  یا نرم افزار Marvelous

نرم افزار Marvelous Designer

جمع بندی 

در پایان ، نکته مهمی که باید بگویم تمام نرم افزارها فقط یک ابزار هستند در شکل های مختلف ولی عملکرد یکسان و اگر شما اصول انیمیشن سازی را یاد بگیرید برقراری ارتباط با نرم افزارهای کمکی کار سختی نخواهد بود، اما پیشنهاد من این است تا حد ممکن سعی کنید نیازهایتان را با نرم افزار پیشنهادی مجموعه پرشین انیمیشن که مایا (Maya) می باشد برطرف کنید و فقط زمانی به سراغ نرم افزارهای جانبی بروید که قصد دارید در یک زمینه به شکل تخصصی وارد شوید و این نکته را بدانید نرم افزارهای جانبی زمانی به کارتان می آید که نرم افزار مایا نتواند نیازتان را برطرف کند که در خصوص شبیه سازی پارچه نرم افزار مایا بسیار قوی و بی رقیب است.

منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع می باشد

دانلود نرم افزار CLO Standalone

در لینک زیر شما آخرین نسخه نرم افزار CLO 3D ورژن چند زبانه و شرکتی آن با نام CLO Standalone v7.0.228 Winx 64 که در تاریخ 1401/03/16 با حجم تقریبی 1 گیگا بایت عرضه شده می توانید دانلود کنید. کرک نرم افزار CLO Standalone توسط تیم پرشین انیمیشن تست شده و کاملا سالم و بدون عیب می باشد.

رمز فایل فشرده : persiananimation.com

گالری نرم افزار CLO Standalone
دموی نرم افزار CLO Standalone

Play Video about نرم افزار CLO Standalone

راهنمای نصب نرم افزار CLO Standalone

آموزش نصب و فعال سازی نرم افزار CLO Standalone
  • فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
  • نرم افزار را نصب کنید ، اما اجرا نکنید.
  • فایل موجود در پوشه Crack را در مسیری که نرم افزار نصب شده است کپی کنید و جایگزین فایل قبلی کنید.
  • نرم افزار را اجرا کنید و با ID و Password دلخواه وارد نرم افزار شوید.
  • برای جلوگیری از غیرفعال شدن کرک، نرم افزار را در فایروال آنتی ویروس یا ویندوز قرار بدید

سیستم مورد نرم افزار CLO Standalone

Operation Systems

Windows 7/8/10  64-bit

HIGHLY RECOMMENDED

CPU: Intel i9-9900K or AMD Ryzen 7 3800X

RAM: DDR4 32 GB or higher

GPU: NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti or Quadro RTX 5000

At least 10 GB of video memory for high-res textures

Latest Nvidia drivers: GRD, Studio, Quadro-ODE

Display: 2560×1440 @60Hz

Storage: SSD preferred, 20+ GB disk space

Pointing device: three-button mouse

RECOMMENDED

CPU: Intel i7-9700K or AMD Ryzen 5 3600

RAM: DDR4 16 GB or higher

GPU: NVIDIA GeForce RTX 2060 or Quadro P4000

At least 4GB of video memory for high-res textures

Latest Nvidia drivers: GRD, Studio, Quadro-ODE

Display: 1920×1080 @60Hz

Storage: SSD preferred, 20+ GB disk space

Pointing device: three-button mouse

MINIMUM

CPU : Intel i5-6400 or AMD Ryzen 5 1500x

RAM : DDR4 8GB

GPU: NVIDIA GeForce GTX 960 or Quadro P2200

Display: 1920×1080 @60Hz

Storage : 10+ GB disk space

Pointing device : three-button mouse