نرم افزار Pixologic Zbrush

نرم افزار Zbrush

دانلود نرم افزار ZBrush

نرم افزار ZBrush محصول کمپانی PIxologic بوده که بیشتر برای مدل سازی استفاده می شود. نرم افزار زیبراش یکی از محبوبترین نرم افزارهای سه بعدی و طراحی دنیاست. شرکت سازنده نرم افزار زیبراش ( ZBrush ) را برای سیستم عامل های ویندوز 64 بیت و همچنین برای سیستم عامل Mac OS عرضه کرده است، بخاطر استقبال کاربران، شرکت توسعه دهنده آپدیت های زیادی در طول سال ارائه می دهد. نرم افزار ZBrush ( زیبراش ) در هر نسخه‌ی جدیـدی کـه منتشر می‌شود قابلیت های بـیشتر و دقت بالاتری را به مخاطبان ارائه می‌دهد و این ویژگی ها باعث جذب کاربـران زیـادی شـده است.

آخرین نسخه رسمی نرم افزار زیبراش ورژن 2021 می باشد که شما در لینک زیر آخرین نسخه ارائه شده با نام Pixologic ZBrush 2021.5.1 Win x64 که در تاریخ 2020/12/22 با حجم تقریبی 1.5 گیگابایت منتشر شده به همراه کرک معتبر و تست شده توسط تیم پرشین انیمیشن دانلود نمایید.

دانلود مستقیم Pixologic ZBrush 2021.5.1 Win x64

کاربرد : مدل سازی و و طراحی مدل 
شرکت توسعه و منتشر کننده : Pixologic
سایت شرکت سازنده

درباره نرم افزار Zbrush

نرم افزار زیبراش  یک نرم افزار سه و دو و نیم بعدی است که بیشتر برای مدل سازی های با جزئیات بالا و مجسمه سازی دیجیتال استفاده می‌شود. یک هنرمند با استفاده از نرم افزار زیبراش توانایی ساخت مدل های واقع گرا با جزئیات بسیار بالا و فوق العاده را دارد زیـرا نرم افزار  زیبراش تمامی ابزار های مورد نیاز برای یک طراحی سریع و بدون عیب را در اختیار کاربران قرار می دهد و هـمیـن مسـئـلـه باعث شده است تا مورد توجه بازی سازان ، فیلم سازان و انیمیشن سازان قرار گیرد.

فیلم هایی مانند Star Trek ، The Lord of Rings ، Rango و Pirates of Caribbean از نرم افزار زیبراش استفاده شده است

zbrush

تاریخچه نرم افزار Zbrush

نرم افزار زیبراش برای اولین بار در سال 1999 توسط شرکتی به نام Pixologic ، Inc به بازار عرضه شد. نـسخه 1.55 نرم افزار زیبراش که یک نسخه‌ی آزمایشی بود در سال 2002 منتشر شد و نسخه 3.1 در سال 2007 به صورت رسـمی منـتـشـر شد. نسخه 4 نرم افزار زیبراش در سال 2007  را می توان نقطه عطف  نرم افزار زیبراش دانست چرا کـه بـا ابـزارهـای خـیـره کـنـنـده کـاربـران بسیاری را به سمت خود جذب کرد.

نرم افزار زیبراش

تعامل زیبراش با نرم افزارهای انیمیشن سازی

از نسخه 4 این نرم افزار از طریق قابلیت GoZ ) Go Zbrush ) مدل های نرم افزار زیبراش را می توان به راحتی با نرم افزارهای پـایـه از جمله ،  نرم افزار Maya ، نرم افزار 3dMax ، نرم افزار Cinema4D ، نرم افزار LightWave 3D  ، نرم افزار Modo  ونرم افزار Blender ادغام کرد.

در فیلم کوتاه زیر نحوه ارسال مدل از زیبراش به مایا را می بینید

ویژگی های Pixologic Zbrush

  • ابزارهای بسیار پیشرفته برای مدل سازی
  • ابزارهای uv بسیار قوی
  • ساخت بافت و انواع map
  • امکان طراحی در فضای دو بعدی و سه بعدی
  • دارای براش های سه بعدی بسیار زیاد
  • سیستم retopology خودکار
  • کاربردی برای صنایع مختلف از انیمیشن تا صنعت …
  • و…

آموزش نرم افزار Zbrush

اگر در انیمیشن به مدل سازی علاقه مند هستید در مسیر آموزش انیمیشن خود حتما باید با نرم افزارهای تخصصی مدل سازی  آشنا شوید اگر به صورت تخصصی به دنبال مدل سازی هستید حتما علاوه بر نرم افزار مایا ، نرم افزار زیبراش  و مادباکس را نیز در برنامه آموزشی خود قرار دهید ، ولی لازم به ذکر است از آنجا که نرم افزار زیبراش ابزارهای بسیار زیادی دارد آموزش آن نیز ممکن است زمان بر باشد.

نویسنده : مجید پویافر
منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع می باشد

آموزش نصب

دموی نرم افزار زیبراش

گالری تصاویر Zbrush

مطالب این نرم افزار هنوز به اتمام نرسیده و در حال نگارش می باشد