نرم افزار Zbrush​​​​

نرم افزار ZBrush محصول کمپانی PIxologic بوده که بیشتر برای مدل سازی استفاده می شود. نرم افزار زیبراش یکی از محبوبترین نرم افزارهای سه بعدی و طراحی دنیاست. شرکت سازنده نرم افزار زیبراش ( ZBrush ) را برای سیستم عامل های ویندوز ۶۴ بیت و همچنین برای سیستم عامل Mac OS عرضه کرده است، بخاطر استقبال کاربران، شرکت توسعه دهنده آپدیت های زیادی در طول سال ارائه می دهد. نرم افزار ZBrush ( زیبراش ) در هر نسخه‌ی جدیـدی کـه منتشر می‌شود قابلیت های بـیشتر و دقت بالاتری را به مخاطبان ارائه می‌دهد و این ویژگی ها باعث جذب کاربـران زیـادی شـده است.

کاربرد : مدل سازی و و طراحی مدل 
شرکت توسعه و منتشر کننده : Pixologic
سایت شرکت سازنده

درباره نرم افزار زیبراش

نرم افزار زیبراش  یک نرم افزار سه و دو و نیم بعدی است که بیشتر برای مدل سازی های با جزئیات بالا و مجسمه سازی دیجیتال استفاده می‌شود. یک هنرمند با استفاده از نرم افزار زیبراش توانایی ساخت مدل های واقع گرا با جزئیات بسیار بالا و فوق العاده را دارد زیـرا نرم افزار  زیبراش تمامی ابزار های مورد نیاز برای یک طراحی سریع و بدون عیب را در اختیار کاربران قرار می دهد و هـمیـن مسـئـلـه باعث شده است تا مورد توجه بازی سازان ، فیلم سازان و انیمیشن سازان قرار گیرد.

فیلم هایی مانند Star Trek ، The Lord of Rings ، Rango و Pirates of Caribbean از نرم افزار زیبراش استفاده شده است

نرم افزار زیبراش

تاریخچه نرم افزار Zbrush

نرم افزار زیبراش برای اولین بار در سال ۱۹۹۹ توسط شرکتی به نام Pixologic ، Inc به بازار عرضه شد. نـسخه ۱.۵۵ نرم افزار زیبراش که یک نسخه‌ی آزمایشی بود در سال ۲۰۰۲ منتشر شد و نسخه ۳.۱ در سال ۲۰۰۷ به صورت رسـمی منـتـشـر شد. نسخه ۴ نرم افزار زیبراش در سال ۲۰۰۷  را می توان نقطه عطف  نرم افزار زیبراش دانست چرا کـه بـا ابـزارهـای خـیـره کـنـنـده کـاربـران بسیاری را به سمت خود جذب کرد.

Zbrush

تعامل زیبراش با نرم افزارهای انیمیشن سازی

از نسخه ۴ این نرم افزار از طریق قابلیت GoZ ) Go Zbrush ) مدل های نرم افزار زیبراش را می توان به راحتی با نرم افزارهای پـایـه از جمله ،  نرم افزار Maya ، نرم افزار ۳dMax ، نرم افزار Cinema4D ، نرم افزار LightWave 3D  ، نرم افزار Modo و نرم افزار Blender ادغام کرد.

ویژگی های Pixologic Zbrush

  • ابزارهای بسیار پیشرفته برای مدل سازی
  • ابزارهای uv بسیار قوی
  • ساخت بافت و انواع map
  • امکان طراحی در فضای دو بعدی و سه بعدی
  • دارای براش های سه بعدی بسیار زیاد
  • سیستم retopology خودکار
  • کاربردی برای صنایع مختلف از انیمیشن تا صنعت …
  • و…

دانلود نرم افزار زیبراش ۲۰۲۲

دانلود نرم افزار زیبراش zibrush

آخرین نسخه رسمی نرم افزار زیبراش ورژن ۲۰۲۱ می باشد که شما در لینک زیر آخرین نسخه ارائه شده با نام Pixologic ZBrush 2022.0.1 Win x64 که در تاریخ ۲۰۲۱/۱۱/۲۳ با حجم تقریبی ۱.۵ گیگابایت منتشر شده به همراه کرک معتبر و تست شده توسط تیم پرشین انیمیشن دانلود نمایید.

 نسخه ویندوز

گالری نرم افزار Zbrush

مطالب مرتبط