نرم افزار Marvelous Designer

نرم افزار Marvelous designer یکی از نرم افزارهای سه بعدی می باشد که برای طراحی و ساخت پارچه، لباس و… مورد استفاده قرار می گیرد. نرم افزار Marvelous (مارولوس ) محیط مستقلی دارد و امکانات ورودی و خروجی آن بسیار دقیق بوده و می تواند با سایر نرم افزارهای انیمیشن سازی تعامل داشته باشد. به طور کل از نرم افزار Marvelous designer برای طراحی و ساخت انواع پارچه ، لباس و… مورد استفاده قرار می گیرد

کاربرد : نرم افزار  انیمیشن سازی
شرکت توسعه و منتشر کننده : CLO
سایت شرکت سازنده

نرم افزار Marvelous محصوCLO Virtual Fashion Inc از محبوبترین نرم افزارهای جانبی انیمیشن بوده که برای شبیه سازی لباس و پارچه از آن استفاده می شود. نرم افزار مارولوس به طور کل در دو ورژن personal (شخصی) و Enterprise (شرکتی) ارائه می شود. از ویژگی های خوب نرم افزار  Marvelous  (مارولوس ) داشتن نسخه ویندوز 32 بیتی آن می باشد که امروزه اکثر نرم افزارهای گرافیکی سیستم عامل ویندوز 32 بیت را پشتیبانی نمیکنند. یکی دیگر از ویژگی های خوب نرم افزار مارولوس ارائه نسخه های آپدیت زود به زود آن است و همینطور، هر نسخه ای که منتشر می شود نسبت به نسخه قبلی خود پیشرفته تر و بهتر و بدون اشکال تر است.

درباره نرم افزار Marvelous Designer

نرم افزار Marvelous Designer ( مارولوس ) از همان ابتدا با تکنولوژی داینامیکی ساخت پارچه که ابداع کننده آن نرم افزار Maya بود خود را معرفی کرد، هر چند در سال های اخیر چندین نرم افزار با همان الگوریتم به کار رفته در مایا در قالب پلاگین معرفی شدند اما هیچکدام به قدرت امروزی نرم افزار Marvelous ( مارولوس ) نمی رسند.

Marvelous Designer

ویژگی های نرم افزار Marvelous designer

از مهمترین ویژگی های نرم افزار Marvelous designer  مارولیوس می توان به سریع بودن، دقت بسیار بالا، قابلیت استفاده در بازی سازی، فیلم و انیمیشن ، قابلیت ساخت لباس با جزئیات بالا و گرافیک بسیار خوب که حس رئال (واقع گرا) بودن را به بیننده القا می کند که خود نشان دهنده این است که نرم افزار مارولوس از قانون فیزیک پارچه تبعیت می کند، بنابر این هر اتفاقی که برای یک پارچه در اثر حرکت و… رخ دهد همان رفتار را میتوان در نرم افزار Marvelous شبیه سازی کرد مانند یک پارچه که در اثر ورزش باد تکان می خورد.

نرم افزار marvelous

نرم افزار Marvelous designer به دلیل دقت، سرعت و راحت بودن کار با آن مورد توجه استودیو های انیمیشن سازی و فیلم سازی قرار گرفته است که در زمینه فیلم و انیمیشن از این نرم افزار برای ساخت لباس کاراکتر و صحنه های داخلی و… استفاده می شود.

نرم افزار Marvelous واقعا توانایی شبیه سازی هر شکل از پارچه و لباس را دارد از پیراهن تا پیچیده ترین لباس ها و خروجی با کیفیت بالا آن هم لذت کار نهایی را دوچندان می کند، خروجی نرم افزار مارولس دیزاینر با نرم افزار Maya و نرم افزار 3DsMax سازگار میباشد.

کاربرد نرم افزار Marvelous designer

نرم افزار مارولوس  امروزه بیشتر توسط طراحان لباس ، انیمیشن سازان ، معماران ، فیلم سازان و… مورد استفاده قرار می گیرد البته استفاده بیشتر آن در صنعت مد و لباس است از طرفی مارولوس تقریبا تمام نیاز های یک پروژه را برای لباس ، پارچه را برطرف میکند و نیازی به نرم افزار دیگری نیست. 

از نرم افزار Marvelous برای ساخت لباس کاراکتر و صحنه های داخلی و… استفاده می شود استفاده از الگوهای از پیش طراحی شده ای که به کاربران می دهد و سایر لوازم جانبی مانند دکمه و… به کاربر این امکان را می دهد که لباس خود را در فرم های سه بعدی ویرایش کند.

نرم افزار Marvelous Designer​

نرم افزار Marvelous designer شبیه سازی را با نهایت کیفیت انجام می دهد و تعامل با نرم افزارهای اصلی مانند مایا ، اینترفیس ساده و real time بودن آن از دیگر ویژگی های آن است که باعث شده امروزه شرکت های بزرگ فیلم سازی برای تولید و شبیه سازی لباس فیلم های خود از نرم افزار Marvelous Designer ( نرم افزار مارولوس دیزاینر ) استفاده کنند

فیلم و انیمیشن های ساخته شده با Marvelous designer

با توجه به اهمیت فیزیک و قدرت بالای نرم افزار مارولوس در اکثر فیلم های سینمایی و انیمیشن دیده می شود مانند EA Konami ، همچنین در فیلم های انیمیشنی مانند The Hobbit and The Adventures of Tintin ساخته شده توسط Weta Digital هم از مارولوس بهره گرفته شده است.

Marvelous Designer.persiananimation.jpg

لینک دانلود Marvelous

نرم افزار Marvelous در حال حاضر برای سیستم عامل ویندوز و مک  عرضه شده است. آخرین نسخه نرم افزار Marvelous با نام Marvelous Designer 11.Personal.v6.1.723.37401 برای ویندوز 64 که  در تاریخ 1401/04/01  منتشر شده  از سایت پرشین انیمیشن با کرک تست شده دانلود و نصب کنید.

گالری نرم افزار Marvelous
دموی نرم افزار Marvelous

راهنمای نصب نرم افزار Marvelous

آموزش نصب و فعال سازی نرم افزار Marvelous Designer
  • فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
  • نرم افزار را نصب کنید ، اما اجرا نکنید.
  • فایل موجود در پوشه Crack را در مسیری که نرم افزار نصب شده است کپی و جایگزین فایل قبلی کنید.
  • نرم افزار را اجرا کنید و با ID و Password دلخواه وارد شوید.