نرم‌افزار Substance Designer​

نرم‌افزار Substance Designer​ ابتدا محصول کمپانی Allegorihmic بوده که امروز توسط شرکت adobe گسترش میباید و برای ساخت متریال و ویرایش آن استفاده می‌شود. سابستنس امروز به یک مجکوعه‌ای از یک خانواده تشکیل شده بدان معنا که هر کدام در بخش‌های تخصصی‌تر کار می‌کندد در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

کاربرد : نقاشی سه بعدی
شرکت توسعه و منتشر کننده : Adobe

درباره نرم‌افزار Substance Designer​

نرم‌افزار Substance Designer​ در زمینه 3d paint (نقاشی سه بعدی) نوآوری‌های زیادی داشته است که برای اولین بار توسط این نرم‌افزار معرفی و استفاده شد و اکنون هم دارای موتور پردازشگر قدرتمندی است که کاربران با استفاده از آن به راحتی و در زمان کم و دقت بالا به طرح‌های نهایی واقع گرا برسند چرا که ابزار‌های قدرتمندی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد از انواع قلم و براش گرفته تا انواع سایه و افکت‌های ویژه که به راحتی قابل اضافه شدن است.

نرم افزار substance

استفاده از تکنولوژی و روش‌های پیشرفته در ساخت انواع تکسچر، سرعت کار بالا چه در زمان طراحی و چه در زمان خروجی گرفتن، امکان طراحی و نقاشی به صورت درگ (مانند نرم‌افزار paint ویندوز) ولی با امکانات و دقت بسیار بالا‌تر که به این روش فری لنسی یا دست آزاد گفته می‌شود)
همچنین نرم‌افزار Substance Designer​ سازگاری کاملی با موتور‌های رندر مشهور مانند موتور V-ray) و موتور Arnold دارد. امکان ایجاد ناهماهنگی و نویز که در واقع گرایی بسیار تاثیر گذار است را هم دارد.

در شبیه سازی‌ها و نقاشی‌های کامپیوتری همیشه اختلافاتی با واقعیت دارد که برای رفع این مشکل از این راه استفاده می‌کنند

نرم افزار substance

تاریخچه نرم افزار Substance Designer

در سال 1998 سباستین دگوی تحقیق برای پایان نامه خود را در زمینه بافت در علوم کامپیوتری شروع کرد که پایان نامه خود را در سال 2001 به اتمام رسانید و در نهایت شرکت Allegorithmic توسط وی در فرانسه تاسیس شد و الگوریتم‌های نرم افزاری برای بافت و تکسچر را توسعه داد که در نهایت در سال 2010 توانست این نرم‌افزار که نام کامل آن Allegorithmic substance painter منتشر کند که امروزه یکی از نرم افزار‌های قدرتمند و مشهور و بسیار کاربردی در زمینه‌های طراحی نقاشی‌های سه بعدی است که شرکت adobe آن را توسعه و عرضه می‌کند.

ویژگی های نرم‌افزار Substance Designer 

 • ساخت متریال هوشمند
 • دارای کتابخانه مواد
 • ویژگی هیستوری یا تاریخچه
 • تعامل با نرم افزارهای مدلینگ و انیمیشن
 • دارای موتور پردازشگر قوی
 • امکان تغییر رزولویشن تصاویر
 • پشتیبانی از مونیتورهای 4k
 • قابلیت لایه بندی
 • استفاده از کارت گرافیک
نرم افزار substance

کتابخانه متریال Substance Designer

از آنجا که امروزه نرم‌افزار Substance Designer​ بخشی جدا نا‌پذیر در ساخت متریال می‌باشد شرکت‌های عرضه‌کننده نرم‌افزار و ابزارهای گرافیکی به دلیل استقبال هنرمندان و داشتن این ویژگی در سابستنس هزاران متریال آماده در پک‌های مختلف را عرضه می‌کنند که با وارد کردن این متریال‌ها سرعت انجام کار بسیار بالاتر می‌رود و این ویژگی و وارد و صادر کردن متریال باعث شده تا کاربران زیادی به سابستنس روی بیاورند.

نرم افزار substance

معروفی خانواده نرم افزارهای substance

نرم‌افزار Substance Painter

Substance Painter نرم افزاری قوی برای ساخت تکسچر پینتیگ و متریال پینتیگ بر روی سطوحح مدل‌های سه بعدی اعمال می‌کند. البته این اصلی‌ترین وظیفه این نرم‌افزار است و قابلیت‌های دیگر آن را در دیگر بخش‌ها خواهیم گفت.

نرم افزار Substances Designer

Substances Designer نرم‌افزار قدرتمند و کارآمد دیگری از سری نرم افزارهای سابستنس سوییت است که امکان تولید تکسچرها و متریال‌های پارامتریک و قابل استفاده در نرم افزار‌های دیگر این شرکت را به عهده دارد.

نرم‌افزار Substances Alchemi

Substances Alchemi یکی از حرفه‌ای‌ترین آنهاست که نظیر آن شاید کم باشد، نرم‌افزار دیگری از substance suite است که قابلیت تولید و ساخت متریال را به عهده دارد. این نرم‌افزار می‌توانید از یک تصویر ساده، متریال آن را استخراج نموده و در اختیار شما قرار دهد.

نرم‌افزار Substances Designer

قبل از استفاده از مجموعه نرم افزارهای substance suite می‌بایست تفاوت کاربری هر یک را بدانید تا بتوانید به راحتی و درستی از آنها استفاده نمایید. در بخش‌های دیگر تفائت این نرم افزارهای را برایتان خواهیم گقت.

نرم افزار substance

شما در این بخش می‌توانید آخرین نسخه‌های نرم افزارهای سابستنس substance suite را با فایل‌های فعال ساز آن‌ها که در تاریخ 14 مهر 1401 منتشر شده از سایت پرشین انیمیشن دانلود کنید.

 

رمز فایل فشرده: persiananimation.com

System Requirements v7.2
Windows 10
macOS 10.14 or later (Intel Core processor)
CPU: Intel Core i7 or AMD Ryzen 7
GPU: NVIDIA: GeForce RTX 2080 Quadro RTX 4000 // AMD: Radeon RX 6700 XT
VRAM: 8 GB
RAM: 16 GB
Hard Drive: 25 GB HDD
System Requirements v7.1
OS: Windows 7/8/10 (64 bit)
Memory: 16 GB RAM
Graphics: VRAM 4GB
DirectX: Version 11
Resolution: 1920x1080px
Supported GPUs
Intel HD 5000 / IRis Pro 6200 and above
NVIDIA GeForce GTX 600 and above
NVIDIA Quadro K2000 and above
AMD Radeon HD 7000 and above
AMD Radeon Pro WX-serie / Pro Duo and above
AMD FirePro W-series / FirePro S-series and above

آموزش نصب و فعال سازی نرم افزار سابستنس
 • دسترسی به اینترنت را قطع کنید.
 • فایل را از حالت فشرده خارج کنید.
 • نرم افزار را نصب کنید ، اما اجرا نکنید.
 • فایل موجود در پوشه Crack را در مسیری که نرم افزار نصب شده است کپی کنید و جایگزین فایل قبلی کنید.
 • نرم افزار را اجرا کنید.
 • برای جلوگیری از غیرفعال شدن کرک، نرم افزار را در فایروال آنتی ویروس یا ویندوز قرار بدید.