پایگاه دانش

هوش مصنوعی image 2 شرکت Adobe

هوش مصنوعی adobe

ادوبی Image 2، نسل دوم مدل هوش مصنوعی خود را برای Firefly، مجموعه ابزارهای هوش مصنوعی مولد خود، راه اندازی کرد. این مدل جدید طیف وسیعی از ویژگی‌ها را به ویژگی متن به تصویر Firefly اضافه می‌کند، از جمله Generative Match، یک گزینه جدید برای تولید تصاویر مطابق با مراجع سبک سفارشی.
با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند تصاویر جدیدی را با تقلید از سبک هنری خود، یا مطابقت با پروژه فعلی خود، با استفاده از پیام‌های متنی برای هدایت محتوای تصاویر ایجاد کنند. این مدل یکی از تعداد زیادی ویژگی جدید هوش مصنوعی در ابزارهای Creative Cloud این شرکت بود که در سخنرانی اصلی امروز در کنفرانس Adobe MAX 2023 اعلام شد.

هوش مصنوعی adobe

ادامه تکامل مدل‌های هنری هوش مصنوعی Firefly

Firefly، مجموعه‌ای رو به رشد از ابزارهای هنری مولد هوش مصنوعی، در ماه مارس در نسخه بتا راه اندازی شد و ماه گذشته به صورت تجاری عرضه شد. این ابزارها هم به عنوان یک برنامه وب و هم در ابزارهای Adobe Creative Cloud مانند Photoshop یکپارچه شده‌اند.
یکی از اولین ویژگی‌های Firefly که به صورت عمومی در دسترس قرار گرفت، Text to Image بود که تصاویری مطابق با درخواست‌های متنی در طیف وسیعی از سبک‌های بصری تولید می‌کند. در زمان معرفی، این ویژگی از نسل اول مدل هوش مصنوعی تصویر Adobe استفاده می‌کرد که برای ابزارهایی مانند Generative Fill نیز استفاده می‌شود.

image 2: تصاویر با کیفیت بهتر و وضوح بالاتر، به علاوه ویژگی جدید Generative Match

نسل دوم مدل هوش مصنوعی تصویر Adobe (Image 2) کیفیت و جزئیات تصاویر تولید شده را بهبود می‌بخشد، انسجام سریع را بهبود می‌بخشد و امکان تولید تصاویر 4K را فراهم می‌کند. همچنین یکی از ویژگی‌های جدید کلیدی در متن به تصویر با نام Generative Match را فراهم می‌کند.
این گزینه که به صورت بتا موجود است، امکان کنترل محتوای یک تصویر تولید شده با اعلان‌های متنی را فراهم می‌کند، اما از یک تصویر منبع برای هدایت سبک بصری آن استفاده می‌کند. کاربران می‌توانند از میان مجموعه‌ای از مراجع سبک آماده انتخاب کنند، یا مدل خود را آپلود کنند. این امکان را فراهم می‌کند تا تصاویری مطابق با سبک پروژه فعلی تولید کنند - یا در مورد تصویرگران و هنرمندان مفهومی، تصاویری شبیه به سبک هنری شخصی خود تولید کنند. دموهایی که در طول Adobe MAX نشان داده شد، طیفی از تصاویر مرجع مختلف را نشان می‌داد که برای هدایت ظاهر یک تصویر تولید شده، از سبک‌سازی‌شده تا واقع‌گرایانه، و حتی یک عکس واقعی استفاده می‌شوند.

هوش مصنوعی adobe

ویژگی دیگیر image 2 در Firefly

علاوه بر بهبود کیفیت و جزئیات تصاویر تولید شده، Image 2 ویژگی‌های جدیدی را نیز به Text to Image اضافه می‌کند. یکی از این ویژگی‌ها، تنظیمات عکس است که به کاربران امکان می‌دهد عکس‌های تولید شده را با استفاده از مجموعه‌ای از کنترل‌های شبیه‌سازی عکاسی فیزیکی، مانند دیافراگم، سرعت شاتر و میدان دید، تنظیم کنند.
ویژگی جدید دیگر، پیشنهاد اعلان‌های متنی است که به کاربران کمک می‌کند تا اعلان‌های متنی را برای تولید تصاویر با کیفیت بالاتر ایجاد کنند. این ویژگی از یادگیری ماشین برای پیش‌بینی اعلان‌های متنی استفاده می‌کند که احتمال دارد نتایج بهتری به همراه داشته باشد. ویژگی سوم، امکان استفاده از پیام‌های منفی برای مشخص کردن محتوا برای حذف از تصاویر است. این ویژگی برای ایجاد تصاویر دقیق‌تر و هدفمندتر مفید است.

قیمت گذاری و سیستم مورد نیاز

Image Mode 2 در نسخه وب Firefly موجود است که از مرورگرهای Chrome، Safari و Edge روی دسکتاپ پشتیبانی می کند. قیمت‌گذاری مبتنی بر اعتبار است و اعتبارات مولد سریع به عنوان بخشی از اشتراک‌های ابزارهای Creative Cloud Adobe و از طریق اشتراک‌های جداگانه در دسترس است. جزئیات بیشتر را اینجا بیابید.

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد اگر این مقاله را دوست داشتید از شما درخواست میکنم آن را به اشتراک بگذارید.

نرم افزار Maya

آموزش مقدماتی نرم افزار مایا

اگر به انیمیشن سازی علاقه مند هستید و به دنبال یک منبع آموزش انیمیشن میگیردید پیشنهاد میکنم دوره آموزش نرم افزار مایا ارائه شده در پرشین انیمیشن را ببینید که می تواند اولین قدم برای شروع آموزش انیمیشن باشد

مقاله های مرتبط

پیشنهاد می شود مقالات دیگر سایت پرشین انیمیشن را نیز مطالعه نمایید

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد اگر این مقاله را دوست داشتید از شما درخواست میکنم آن را به اشتراک بگذارید.

نوشته قبلی

معرفی موتور رندر V-ray

نوشته بعدی

ویژگی های نرم افزار After Effects 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگوی پرشین انیمیشن

جهت استفاده از تمام امکانات سایت لطفا در آن ثبت نام نمایید

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری