پایگاه دانش

پلاگین شبیه سازی Aquarius 1.0 برای 3ds Max

پلاگین شبیه سازی Aquarius 1.0 برای 3ds Max

شرکت MagicPictures Software افزونه جدیدی به نام Aquarius 1.0 را برای شبیه‌سازی چندفیزیکی در 3ds Max عرضه کرده است. این افزونه نسخه بهبود یافته‌ای از AqMesher است و شامل یک حل‌کننده جدید MPM برای شبیه‌سازی موادی مانند شن، برف و گل، علاوه بر حل‌کننده‌های موجود PIC/FLIP برای مایعات و حل‌کننده شبکه‌ای برای دود و آتش می‌باشد.

پلاگین شبیه سازی Aquarius 1.0 برای 3ds Max

توسعه یافته توسط استودیوی VFX MagicPictures Studio

Aquarius بر اساس فناوری‌های توسعه‌یافته در استودیوی VFX MagicPictures Studio ساخته شده است. این افزونه در سال ۲۰۱۹ با نام AqMesher معرفی شد و در ابتدا برای مش‌بندی ذرات و حجم‌های OpenVDB طراحی شده بود. نسخه ۲.۸ آن که در سال ۲۰۲۲ عرضه شد، یک حل‌کننده جدید برای مایعات اضافه کرد.

حل‌کننده MPM جدید برای برف، شن و گل

اکنون Aquarius یک حل‌کننده Material Point Method (MPM) جدید را اضافه کرده است که قادر به شبیه‌سازی موادی مانند شن، برف و گل و لای است و با برخورد با اشیاء در صحنه تعامل دارد. همچنین می‌تواند موادی با خواص کشسان و شبه‌پلاستیک را با استفاده از مدل‌های von Mises و NACC شبیه‌سازی کند.

 

ویژگی‌های اضافی

حل‌کننده PIC/FLIP موجود، شبیه‌سازی مایعات را انجام می‌دهد و یک حل‌کننده شبکه‌ای، مایعات گازی مانند دود را شبیه‌سازی می‌کند.

مبتنی بر نود، شتاب‌دهی GPU و رندر شبکه‌ای نامحدود

روند کاری Aquarius مبتنی بر نود است و شامل مجموعه‌ای از نودها برای تولید منابع شبیه‌سازی، ادغام یا تقسیم داده‌ها، اعمال نیروها و تخصیص حجم‌های کشتار یا صفحات کشتار می‌باشد. این افزونه با استفاده از CUDA توسط GPU شتاب‌دهی می‌شود و لایسنس‌ها شامل شبیه‌سازی شبکه‌ای نامحدود هستند. داده‌های شبیه‌سازی شده می‌توانند به فرمت Alembic صادر شوند.

مستندات و منابع آموزشی , قیمت‌گذاری و نیازهای سیستم

مستندات آنلاین نسبتاً کم است، اما می‌توانید با مشاهده ویدیوهای نمایشی در صفحه محصول، با قابلیت‌های نرم‌افزار آشنا شوید. Aquarius 1.0 با 3ds Max 2018 و نسخه‌های بالاتر که بر روی ویندوز 10 یا بالاتر اجرا می‌شوند، سازگار است. برای شتاب‌دهی GPU نیاز به کارت گرافیک NVIDIA و CUDA Toolkit 11.8 دارید.

 

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد اگر این مقاله را دوست داشتید از شما درخواست میکنم آن را به اشتراک بگذارید.

دوره آموزش آنلاین

انیمیشن سازی سه بعدی با نرم افزار مایا

دوره آموزش انیمیشن‌سازی سه بعدی با نرم‌افزار مایا، یک دوره آموزشی جامع است که به صورت آنلاین و در بستر اسکای روم به صورت هفتگی تشکیل می‌شود و به هنرجویان کمک می‌کند تا اصول و تکنیک‌های انیمیشن سه بعدی را با استفاده از نرم‌افزار مایا بیاموزند

مقاله های مرتبط با این موضوع

پیشنهاد می کنیم جهت افزایش سطح دانش در انیمیشن، سایر مقاله های سایت پرشین انیمیشن را هم مطالعه نمایید

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد اگر این مقاله را دوست داشتید از شما درخواست میکنم آن را به اشتراک بگذارید.

نوشته قبلی

پلاگین Chaos Phoenix

نوشته بعدی

نرم‌ افزار The Foundry Modo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگوی پرشین انیمیشن

جهت استفاده از تمام امکانات سایت لطفا در آن ثبت نام نمایید

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری