موتور رندر Redshift

موتور رندر redshift

شرکت Maxon و AMD اعلام کرده‌اند که Redshift، رندر GPU Maxon برای ابزارهای DCC مانند 3ds Max، Blender، Cinema 4D، Houdini و Maya، اکنون با پردازنده‌های گرافیکی Radeon Pro AMD در ویندوز و لینوکس سازگار است. این حرکت – که در تریلر منتشر شده هفته گذشته برای Redshift 3.5 منتشر شد، که همچنین از CPU و رندر هیبریدی پشتیبانی می‌کرد – Redshift را با پردازنده‌های AMD، Apple Silicon و Nvidia سازگار می‌کند.

پشتیبانی از پردازنده‌های گرافیکی AMD در ویندوز و لینوکس در حال حاضر در نسخه بتای بسته است و زمانی که AMD نرم‌افزار Radeon Pro خود را برای درایورهای Enterprise 22.Q1 «در اواخر این سه‌ماهه» منتشر کند، در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
سازگار کردن Redshift با AMD و همچنین پردازنده‌های گرافیکی Nvidia و Apple
گزینه اجرای Redshift بر روی پردازنده‌های گرافیکی AMD در ویندوز و لینوکس برای اولین بار در ویدیوی راه‌اندازی Maxon برای Redshift 3.5، آخرین نسخه رندر، که هفته گذشته منتشر شد، به‌عنوان «به زودی» معرفی شد.
این تغییر، Redshift را با تمام تولیدات اصلی پردازنده‌های گرافیکی که در حال حاضر در تولید استفاده می‌شوند، به استثنای کارت‌های سری A Arc اینتل، سازگار می‌کند.
مکسون سال گذشته پشتیبانی از پردازنده‌های گرافیکی AMD را به نسخه‌های macOS رندری که قبلاً فقط Nvidia داشت، معرفی کرد و پس از مدت کوتاهی از پردازنده‌های سیلیکون اپل که در مک‌های فعلی استفاده می‌شوند، پشتیبانی شد.
این شرکت همچنین به تازگی HIP RT را معرفی کرده است، یک کتابخانه جدید ردیابی پرتوهای GPU که می‌تواند جایگزینی برای OptiX API انویدیا یا DXR DirectX 12 باشد، اگرچه انتشار آن پس از کار روی Blender و Redshift انجام می‌شود.
در اواخر این سه ماهه برای پردازنده‌های گرافیکی Radeon Pro W6800 و Radeon Pro VII در دسترس عموم قرار خواهد گرفت
برای استفاده از Redshift در پردازنده گرافیکی AMD، کاربران به نرم‌افزار Radeon Pro برای Enterprise 22.Q1 نیاز دارند، به‌روزرسانی بعدی درایورهای AMD برای کارت‌های گرافیک ایستگاه کاری آن – در واقع در اواخر این سه‌ماهه، Q2 2022 منتشر می‌شود.

این رندر رسماً روی دو پردازنده گرافیکی ایستگاه کاری AMD پشتیبانی می‌شود: کارت برتر فعلی این شرکت، Radeon Pro W6800 و نسل قبلی Radeon Pro VII.
للTranslation is too long to be saved
پس از انتشار جدیدترین درایورهای GPU ایستگاه کاری AMD – که اکنون AMD Software تغییر نام یافته است: Pro Edition 22.Q2 – Maxon یک ساخت سازگار با AMD از Redshift در آلفا منتشر کرده است.

این فقط ویندوز است – نسخه لینوکس «در تاریخ بعدی» عرضه خواهد شد – اما بر روی طیف گسترده‌تری از پردازنده‌های گرافیکی AMD نسبت به پست وبلاگ اصلی Maxon اجرا می‌شود: با اکثر کارت‌های دارای معماری RDNA یا RDNA 2 AMD کار می‌کند.

کارت‌های بازی پشتیبانی‌شده شامل همه پردازنده‌های گرافیکی گسسته Radeon RX Vega، Radeon RX 5500 و بالاتر در سری Radeon RX 5000، و Radeon RX 6600 XT و برخی کارت‌های بالاتر از سری Radeon RX 6000 هستند.

از میان پردازنده‌های گرافیکی ایستگاه کاری AMD، کارت‌های سری Radeon Pro W6000 فعلی و کارت‌های نسل قبلی مانند Radeon Pro WX 9100 نیز باید کار کنند.

نسخه آلفا پشتیبانی از چند GPU محدود دارد – رندر چند GPU کار می‌کند، اما مقیاس خوبی ندارد – و از ردیابی پرتوی تسریع‌شده سخت‌افزاری پشتیبانی نمی‌کند، که باید «در تاریخ بعدی» دنبال شود.سیستم مورد نیاز، قیمت و تاریخ انتشار Redshift برای AMD که اکنون AMD Software تغییر نام یافته است ” Pro Edition 22.Q2 – Maxon ” یک ساخت سازگار با AMD از Redshift در آلفا منتشر کرده است.

در آلفای عمومی فقط برای ویندوز در دسترس است. کاربران فعلی Redshift می‌توانند با دنبال کردن دستورالعمل‌های موجود در این تالار گفتگو، برای پیوستن به برنامه آلفا درخواست دهند

نسخه فعلی رندر، Redshift 3.5، برای ویندوز 10، لینوکس glibc 2.17+ و macOS 11.5+ در دسترس است. این نرم افزار فقط اجاره ای است و هزینه اشتراک های فردی 45 دلار در ماه یا 264 دلار در سال است.

نویسنده : مجید پویافر