نرم افزار Marvelous Designer

کاربرد : نرم افزار  انیمیشن سازی
شرکت توسعه و منتشر کننده : CLO
سایت شرکت سازنده

نرم افزار Marvelous محصول کمپانی CLO Virtual Fashion Inc از محبوبترین نرم افزارهای جانبی انیمیشن بوده که برای شبیه سازی لباس و پارچه از آن استفاده می شود. نرم افزار مارولوس به طور کل در دو ورژن personal (شخصی) و Enterprise (شرکتی) ارائه می شود. Marvelous برای سیستم عامل ویندوز ۶۴ بیت و ۳۲ بیتی و همینطور برای سیستم عامل مک در اختیار کاربران قرار می گیرد از جمله ویژگی های خوب نرم افزار مارولوس داشتن نسخه ویندوز ۳۲ بیتی آن می باشد که امروزه اکثر نرم افزارهای گرافیکی سیستم عامل ویندوز ۳۲ بیت را پشتیبانی نمیکنند. یکی دیگر از ویژگی های خوب نرم افزار مارولوس ارائه نسخه های آپدیت زود به زود آن است و همینطور، هر نسخه ای که منتشر می شود نسبت به نسخه قبلی خود پیشرفته تر و بهتر و بدون اشکال تر است.

نرم افزار Marvelous

( مارولوس ) یکی از نرم افزارهای سه بعدی می باشد که برای طراحی و ساخت پارچه، لباس و… مورد استفاده قرار می گیرد. نرم افزار Marvelius محیط مستقلی دارد و امکانات ورودی و خروجی آن بسیار دقیق بوده و می تواند با سایر نرم افزارهای انیمیشن سازی تعامل داشته باشد. به طور کل از نرم افزار مارولوس برای طراحی و ساخت انواع پارچه ، لباس و… مورد استفاده قرار می گیرد.

نرم افزار Marvelous ( مارولوس ) از همان ابتدا با تکنولوژی داینامیکی ساخت پارچه که ابداع کننده آن نرم افزار Maya بود خود را معرفی کرد، هر چند در سال های اخیر چندین نرم افزار با همان الگوریتم به کار رفته در مایا در قالب پلاگین معرفی شدند اما هیچکدام به قدرت امروزی نرم افزار Marvelous ( مارولوس ) نمی رسند.

ویژگی های بارز نرم افزار Marvelous

از مهمترین ویژگی های نرم افزار Marvelous ( مارولوس ) می توان به سریع بودن، دقت بسیار بالا، قابلیت استفاده در بازی سازی، فیلم و انیمیشن ، قابلیت ساخت لباس با جزئیات بالا و گرافیک بسیار خوب که حس رئال (واقع گرا) بودن را به بیننده القا می کندکه خود نشان دهنده این است که نرم افزار مارولوس از قانون فیزیک پارچه تبعیت می کند، بنابر این هر اتفاقی که برای یک پارچه در اثر حرکت و… رخ دهد همان رفتار را میتوان در مارولوس شبیه سازی کرد مانند یک پارچه که در اثر ورزش باد تکان می خورد.

نرم افزار مارولوس به دلیل دقت، سرعت و راحت بودن کار با آن مورد توجه استودیو های انیمیشن سازی و فیلم سازی قرار گرفته است که در زمینه فیلم و انیمیشن از این نرم افزار برای ساخت لباس کاراکتر و صحنه های داخلی و… استفاده می شود، نرم افزار مارولوس واقعا توانایی شبیه سازی هر شکل از پارچه و لباس را دارد از پیراهن تا پیچیده ترین لباس ها و خروجی با کیفیت بالا آن هم لذت کار نهایی را دوچندان می کند، خروجی نرم افزار مارولس دیزاینر با نرم افزار Maya و نرم افزار ۳DsMax سازگار میباشد.

کاربرد نرم افزار Marvelous 

نرم افزار مارولوس  امروزه بیشتر توسط طراحان لباس ، انیمیشن سازان ، معماران ، فیلم سازان و… مورد استفاده قرار می گیرد البته استفاده بیشتر آن در صنعت مد و لباس است از طرفی مارولوس تقریبا تمام نیاز های یک پروژه را برای لباس ، پارچه را برطرف میکند و نیازی به نرم افزار دیگری نیست. 

از نرم افزار مارولوس برای ساخت لباس کاراکتر و صحنه های داخلی و… استفاده می شود استفاده از الگوهای از پیش طراحی شده ای که به کاربران می دهد و سایر لوازم جانبی مانند دکمه و… به کاربر این امکان را می دهد که لباس خود را در فرم های سه بعدی ویرایش کند.

نرم افزار مارولوس دیزاینر شبیه سازی را با نهایت کیفیت انجام می دهد و تعامل با نرم افزارهای اصلی مانند مایا ، اینترفیس ساده و real time بودن آن از دیگر ویژگی های آن است که باعث شده امروزه شرکت های بزرگ فیلم سازی برای تولید و شبیه سازی لباس فیلم های خود از نرم افزار Marvelous Designer ( نرم افزار مارولوس دیزاینر ) استفاده کنند

فیلم و انیمیشن های ساخته شده با Marvelous 

با توجه به اهمیت فیزیک و قدرت بالای این نرم افزار مارولوس در اکثر فیلم های سینمایی و انیمیشن دیده می شود مانند EA Konami ، همچنین در فیلم های انیمیشنی مانند The Hobbit and The Adventures of Tintin ساخته شده توسط Weta Digital هم از مارولوس بهره گرفته شده است.

 

دانلود نرم افزار Marvelous Designer

شما در لینک زیر آخرین ورژن ارائه شده نسخه Enterprise آن با نام Marvelous Designer 11 Personal 6.1.549.37128 Win x64 که در تاریخ ۲۰۲۱/۱۰/۳۱ برای سیستم عامل ویندوز ۶۴ بیت با حجم تقریبی یک گیگ و با کرک مطمئن و تست شده توسط تیم پرشین انیمیشن  دانلود کنید

 نسخه ویندوز

گالری نرم افزار Marvelous Designer
مطالب مرتبط