نرم افزار Marvelous Designer

نرم افزار Marvelous

دانلود نرم افزار Marvelous Designer

نرم افزار Marvelous محصول کمپانی CLO Virtual Fashion Inc از محبوبترین نرم افزارهای جانبی انیمیشن بوده که برای شبیه سازی لباس و پارچه از آن استفاده می شود. نرم افزار مارولوس به طور کل در دو ورژن personal (شخصی) و Enterprise (شرکتی) ارائه می شود. Marvelous برای سیستم عامل ویندوز 64 بیت و 32 بیتی و همینطور برای سیستم عامل مک در اختیار کاربران قرار میگیرد از جمله ویژگی های خوب نرم افزار مارولوس داشتن نسخه ویندوز 32 بیتی آن می باشد که امروزه اکثر نرم افزارهای گرافیکی سیستم عامل ویندوز 32 بیت را پشتیبانی نمیکنند. یکی دیگر از ویژگی های خوب نرم افزار مارولوس ارائه نسخه های آپدیت زود به زود آن است و همینطور، هر نسخه ای که منتشر می شود نسبت به نسخه قبلی خود پیشرفته تر و بهتر و بدون اشکال تر است.

شما در لینک زیر آخرین ورژن ارائه شده نسخه Enterprise آن با نام Marvelous Designer 10 Personal 6.0.405.32493 Win x64 که در تاریخ 2020/12/20 برای سیستم عامل ویندوز 64 بیت با حجم تقریبی یک گیگ و با کرک مطمئن و تست شده توسط تیم پرشین انیمیشن مرکز ( آموزش انیمیشن  مجازی ) دانلود کنید

دانلود مستقیم Marvelous Designer 10 Personal 6.0.405.32493 Win x64.zip

کاربرد : نطراحی سه بعدی لباس و شبیه ساز پارچه
شرکت توسعه و منتشر کننده : CLO Virtual Fashion Inc
سایت شرکت سازنده

درباره نرم افزار Marvelous 

نرم افزار Marvelous ( مارولوس ) یکی از نرم افزارهای سه بعدی می باشد که برای طراحی و ساخت پارچه، لباس و… مورد استفاده قرار می گیرد. نرم افزار Marvelius محیط مستقلی دارد و امکانات ورودی و خروجی آن بسیار دقیق بوده و می تواند با سایر نرم افزارهای انیمیشن سازی تعامل داشته باشد. به طور کل از نرم افزار مارولوس برای طراحی و ساخت انواع پارچه ، لباس و… مورد استفاده قرار می گیرد.
نرم افزار Marvelous ( مارولوس ) از همان ابتدا با تکنولوژی داینامیکی ساخت پارچه که ابداع کننده آن نرم افزار Maya بود خود را معرفی کرد، هر چند در سال های اخیر چندین نرم افزار با همان الگوریتم به کار رفته در مایا در قالب پلاگین معرفی شدند اما هیچکدام به قدرت امروزی نرم افزار Marvelous ( مارولوس ) نمی رسند.

ویژگی های بارز نرم افزار Marvelous

از مهمترین ویژگی های نرم افزار Marvelous ( مارولوس ) می توان به سریع بودن، دقت بسیار بالا، قابلیت استفاده در بازی سازی، فیلم و انیمیشن ، قابلیت ساخت لباس با جزئیات بالا و گرافیک بسیار خوب که حس رئال (واقع گرا) بودن را به بیننده القا می کندکه خود نشان دهنده این است که نرم افزار مارولوس از قانون فیزیک پارچه تبعیت می کند، بنابر این هر اتفاقی که برای یک پارچه در اثر حرکت و… رخ دهد همان رفتار را میتوان در مارولوس شبیه سازی کرد مانند یک پارچه که در اثر ورزش باد تکان می خورد.

نرم افزار مارولوس به دلیل دقت، سرعت و راحت بودن کار با آن مورد توجه استودیو های انیمیشن سازی و فیلم سازی قرار گرفته است که در زمینه فیلم و انیمیشن از این نرم افزار برای ساخت لباس کاراکتر و صحنه های داخلی و… استفاده می شود، نرم افزار مارولوس واقعا توانایی شبیه سازی هر شکل از پارچه و لباس را دارد از پیراهن تا پیچیده ترین لباس ها و خروجی با کیفیت بالا آن هم لذت کار نهایی را دوچندان می کند، خروجی نرم افزار مارولس دیزاینر با نرم افزار Maya و نرم افزار 3DsMax سازگار میباشد.

کاربرد نرم افزار Marvelous 

نرم افزار مارولوس  امروزه بیشتر توسط طراحان لباس ، انیمیشن سازان ، معماران ، فیلم سازان و… مورد استفاده قرار می گیرد البته استفاده بیشتر آن در صنعت مد و لباس است از طرفی مارولوس تقریبا تمام نیاز های یک پروژه را برای لباس ، پارچه را برطرف میکند و نیازی به نرم افزار دیگری نیست. 

از نرم افزار مارولوس برای ساخت لباس کاراکتر و صحنه های داخلی و… استفاده می شود استفاده از الگوهای از پیش طراحی شده ای که به کاربران می دهد و سایر لوازم جانبی مانند دکمه و… به کاربر این امکان را می دهد که لباس خود را در فرم های سه بعدی ویرایش کند.

نرم افزار مارولوس دیزاینر شبیه سازی را با نهایت کیفیت انجام می دهد و تعامل با نرم افزارهای اصلی مانند مایا ، اینترفیس ساده و real time بودن آن از دیگر ویژگی های آن است که باعث شده امروزه شرکت های بزرگ فیلم سازی برای تولید و شبیه سازی لباس فیلم های خود از نرم افزار Marvelous Designer ( نرم افزار مارولوس دیزاینر ) استفاده کنند

فیلم و انیمیشن های ساخته شده با Marvelous 

با توجه به اهمیت فیزیک و قدرت بالای این نرم افزار مارولوس در اکثر فیلم های سینمایی و انیمیشن دیده می شود مانند EA Konami ، همچنین در فیلم های انیمیشنی مانند The Hobbit and The Adventures of Tintin ساخته شده توسط Weta Digital هم از مارولوس بهره گرفته شده است.

آموزش انیمیشن با Marvelous

آموزش نرم افزار Marvelous ( مارولوس ) برای کسانی که به دنبال آموزش انیمیشن هستند توصیه می شود اما با توجه به اینکه در ابتدا ابداع کننده شبیه سازی پارچه ، نرم افزار مایا بود ، پیشنهاد می کنم اگر هنوز در سطح مبتدی هستید به سراغ نرم افزار مارولوس نروید و زمانی که احساس نیاز کردید می توانید نرم افزار مارولوس را نیز یاد بگیرید، ولی با همه جنبه های مثبت مارولوس پیشنهاد می کنم اگر نرم افزار مایا را به عنوان نرم افزار مرجع انیمیشن خود انتخاب کردید در مرحله اول از سیستم شبیه سازی پارچه خود نرم افزار مایا استفاده کنید چرا که یادگیری همه نرم افزارها برای ساخت یک انیمیشن ضرورتی ندارد هر چند که مارولوس بسیار وسوسه بر انگیز است، اما اگر کار شما شبیه سازی حرفه ای لباس یا طراح لباس باشید حتما نرم افزار مارولوس را یاد بگیرید.

نویسنده : مجید پویافر
منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع می باش

آموزش نصب Marvelous

دموی نرم افزار Marvelous 

 گالری تصاویر Marvelous 

  • marvelous_header

مطالب این نرم افزار هنوز به اتمام نرسیده و در حال نگارش می باشد