ویژگی جدید نرم‌افزار Character Creator

قبل از معرفی ویژگی منحصر به فردی که Reallusion برای نرم افزارهای خود در نظر گرفته است ابتدا به صورت مختصر نگاهی به خود نرم افزار CHARACTER CREATOR  می اندازیم و در ادامه این قابلیت بسیار جالب را در این نوشته معرفی می کنیم. پس با پرشین انیمیشن مرکز آموزش انیمیشن و بنده مجید پویافر همراه باشید

درباره نرم‌افزار Character Creator

نرم‌افزار Character Creator نرم‌افزاری قدرتمند  منحصر به فرد و حرفه‌ای برای ساخت کاراکتر انیمیشنی، بازی‌‌های کامپیوتری، AR و واقعیت مجازی یا VR است. نرم‌افزار کاراکتر کریتور کار طراحان کاراکتر را بسیار راحت تر  کرده است و  به وسیله آن می‌توانند دست به تولید و رندر کاراکتر‌های سه بعدی بزنند. شرکت توسعه و منتشر کننده آن یعنی Reallusion در این صنعت بسیار پیشناز بوده است و دو نرم‌افزار قدرتمند به نام‌های Character Creator و iclon  و همچنین یک برنامه انیمیشن‌سازی دوبعدی به نام  Cartoon Animator دارد که برای این برنامه های خود افزونه و قابلیت های زیادی را اضافه می کند. یکی از این قابلیت ها Sneak peek dynamic wrinkles in Character Creator است که در باره آن توضیح خواهیم داد.

کاربرد نرم‌افزار کاراکتر کریتور

Character Creator یکی از نرم افزارهایی است که به صورت تخصصی شخصیتهای سه بعدی انیمیشنی، رندر کردن و متحرک‌سازی را انجام می‌دهد. شخصیت‌های تولید شده توسط نرم‌افزار Character Creator قابلیت چهار بعدی دارند یعنی اینکه علاوه بر حالت‌های چهره و  متحرک‌سازی کامل بدن قابلیت حرکت لبها جهت صداگذاری را دارا می‌باشند. با استفاده از نرم‌افزار Reallusion Character Creator می‌توان اجسام سه بعدی را به راحتی مدل‌سازی کرد. با استفاده از فناوری لایه باز و چند لایه‌ای می‌توان لباس‌های مختلفی را برای کاراکترها در نظر گرفت.

دموی نرم‌افزار Character Creator

ویژگی نگاه پنهانی( چین و چروک های پویا )

شرکت Reallusion که در حال کار روی ایجاد چین و چروک‌های طبیعی در کاراکتر بوده است و مدت هاست روی آن تلاش می‌کند امروز به طور رسمی خبر ادغام ویژگی Sneak peek: dynamic wrinkles in Character Creator 4.2 را اطلاع رسانی کرد و به گفته آنها این ویژگی، در به‌روزرسانی بعدی نرم افزارهای کاراکتر کریتور و آیکلون که نسخه Character Creator 4.2 خواهد بود منتشر می‌گردد. این قابلیت، که به صورت خودکار در پاسخ به تغییرات بیانی کاربران، چین و چروک‌هایی را روی صورت شخصیت‌ها ایجاد می‌کند، که همانطور که گفتم در نرم‌افزار iClone 8.2 نیز قرار خواهد گرفت. پس مشتاقانه منتظر انتشار نسخه‌های جدید این دو نرم‌افزار کاربردی Reallusion هستیم.

در دموی زیر عملکرد این قابلیت را مشاهده فرمایید

لیست پخش

قبلی بعدی
تعداد ویدیوها: 1
18

چین و چروک ها را به طور خودکار به انیمیشن صورت موجود اضافه کنید تا واقع گرایی آن را افزایش دهید

سیستم Sneak peek: dynamic wrinkles in Character Creator 4.2 و به معنای فارسی آن، ایجاد چین و چروک‌های داینامیکی یکی از ویژگی‌های مورد انتظار Character Creator است که در ابتدا برای Character Creator 3.3 در سال 2020 برنامه‌ریزی شده بود. چین و چروک‌ها را می‌توان در زمان واقعی (ریل تایم) و با تغییر شکل‌های صورت یا انیمیشن‌های فریم کلیدی، از جمله داده‌های ضبط حرکت، انیمیشن لیپس‌سینک و Face Puppet، در چهره، با نرم‌افزار iClone و Character Creator 4.2 ایجاد کرد. به صورتی که کاربران می‌توانند نتایج را با تنظیم شدت چین و چروک در نواحی مختلف صورت شخصی‌سازی و تنظیم کنند.

اهمیت ایجاد جزئیات در کاراکتر انیمیشن

در انیمیشن، به ویژه کاراکتر‌سازی، نباید موضوع به این مهمی یعنی داینامیک و پویایی کاراکتر را نادیده گرفت، چرا که ایجادهمین  جزئیات و اعمال جلوه های داینامیکی و زیر پوستی کاراکتر به ویژه میمیک صورت، حال و روح کاراکتر و در نتیجه انیمیشن تان را دگرگون می کند و در نتیجه، انجام آنها در طبیعی بودن و ایجاد حالت واقع گرایانه اهمیت زیادی دارد به حدی که نرم‌افزارهای بسیار قدرتمند مانند مایا چنین ویژگی را به راحتی در اختیار هنرمندان قرار نمی‌دهند هر چند می‌توان با یک ریگ خوب و ایجاد عضله muscle ، این کار را کرد ولی بسیار دشوار است. اما پرداختن به موارد این چنینی در نرم افزارهای کاراکتر‌سازی کاملا طبیعی است، چرا که این برنامه‌ها به صورت ویژه روی ساخت کاراکتر تمرکز دارند. در پایان لازم است بگویم برای ایجاد چنین ویژگی در نرم‌افزار مایا احتیاج به یک پلاگین دارید که پلاگین ziva برای انجام این کار توصیه می‌شود.

قیمت گذاری و در دسترس بودن

Reallusion هنوز تاریخ انتشار Character Creator 4.2 را اعلام نکرده است. نسخه پایدار فعلی، Character Creator 4.1، برای Windows 7+ در دسترس است. مجوزهای جدید دارای MSRP 299 دلار هستند.

آموزش مقدماتی نرم افزار مایا (پیشنهاد ما)

اگر به انیمیشن سازی علاقه مند هستید و به دنبال یک منبع آموزش انیمیشن میگیردید پیشنهاد میکنم دوره آموزش نرم افزار مایا ارائه شده در پرشین انیمیشن را ببینید که می تواند اولین قدم برای شروع آموزش انیمیشن باشد

مقاله های مرتبط

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد اگر این مقاله را دوست داشتید از شما درخواست میکنم آن را به اشتراک بگذارید.

درخواست مشاوره

در صورتی که به نرم افزار مایا علاقعمند هستید میتوانید فرم زیر را جهت دریافت مشاوره ارسال نمایید

همچنین می توانید با شماره 09055036171 تماس بگیرید

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.