نرم افزار The Foundry Modo

نرم افزار modo

دانلود نرم افزار Modo

نرم افزار Modo یکی از نرم افزارهای شرکت The Foundry می باشد که چند نرم افزار دیگر از جمله Nuke  و Mari  را نیز عرضه می کند. از نرم افزار مودو برای ساخت کاراکتر های های انیمیشنی هم استفاده می شود. از این رو قابلیت ساخت تکسـچر (texturing) و متحرک سازی (animate) را هم دارد. نرم افزار Modo ( مودو ) در حال حاضر برای سیستم عامل ویـندوز (Windows)، لیـنوکس (Linux) و مـک (Mac OS) عرضه شـده و قابل دسترس است اما فقط برای سیستم عامل های 64 بیت قابل اجرا است.

شرکت the foundry نرم افزار مودو را با این عنوان معرفی کرده است 

Creative 3D modeling, texturing and rendering tools

شما در لینک زیر می توانید آخرین نسخه به روز شده نرم افزار modo که در تاریخ 2020/09/03 با نام The Foundry MODO 14.1v2 Win برای سیستم عامل ویندوز 64 بیت منتشر شده را با کرک تست شده توسط تیم پرشین انیمیشن با حجم تقریبی 1 گیگ دانلود کنید

دانلود The Foundry MODO 14.1v2 Win

دانلود سایر نسخه های این نرم افزار

      دانلود کرک Modo

      نسخه Mac

     نسخه لینوکس

کاربرد : طراحی سه بعدی 
شرکت توسعه و منتشر کننده : The Foundry
سایت شرکت سازنده

درباره نرم افزار نرم افزار Modo

نرم افزار Modo ( مودو ) یکی از بهترین و قدرتمند ترین نرم افزارها در زمینه مدل سازی سه بعدی است، مودو در زمینه هـای نقـاشـی 3D ، انیمیشن ، فیلم ، بازی و… مورد استفاده قرار می گیرد. نرم افزار مدل سازی مودو از جمله نرم افزار هایی است که به صورت تخصـصـی روی مدل سازی کار می کند و در هر نسخه تغییرات مثبتی داشته‌ است.
نرم افزار مودو قابلیت بافت گذاری و انیمیت را هم دارد ولی در بخش مدل سازی بسیار قدرتمند تر است نرم افزار مودو پکیجی از مدلسازی ، مجسمه سازی ، نقاشی سه بعدی ، انیمیشن و رندرینگ می باشد. نرم افزار Modo ( مودو ) تـوسـط Luxology توسعه یافته است و همچنین دارای ویژگی هایی مانند n-goons و وزن لبه است.

نرم افزار Modo ( مودو )  توسط گروهی از مـهـندسـان کـه قـبلا  نـرم افـزار Light Wave 3D را در پلتفرم Amiga توسعه داده بودند ایـجـاد شـده اسـت که دفتر مرکزی آن ها در Mountain View در ایالت کالیفرنیای آمریکا مستقر است. نرم افزار مودو در حال حاضر جزء قوی ترین ها در دنیا می باشد، به همین دلیل در ساخت فیلم های هالیوود و پروژه های بزرگ و طراحی های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

نرم افزار مودو

نرم افزار مودو قدرت و توانایی زیاد در شبیه سازی ، سرعت عمل بالا ، سرعت بالا در رندر و مدل سازی به صورت یک تکه و مـدل سـازی رئال (واقع گرا) دارد همچنین نور و لنز به صورت فیزیکال بـرای تمام ویـژگی ها تـعریـف شـده است. این موضوع همراه با وجود تمامی ابزارآلات مناسب برای مدل سازی سریع کاربـران زیـادی را بـه خـود جـذب کـرده است.

تصویر زیر با موتور vray و در نرم افزار modo رندر گرفته شده است

نرم افزار مودو

تعامل با نرم افزار های انیمیشن سازی

یکی از مهمترین ویژگی های نرم افزار مودو تعامل آن با سایر نرم افزارها از جمله نرم افزار maya ، نرم افزار 3dsmax ، نرم افزار Cinema4d دارد

modo1

ویژگی های نرم افزار مودو

  • محیط ساده و یوزر پسند
  • ابزارهای قدرتمند مدل سازی انیمیشن
  • دارای روش مدلینگ sculpting
  • تعامل با سایر نرم افزارهای انیمیشن سازی
  • دارای موتور شبیه سازی
  • قابلیت Fur sculpting
  • سازگار با نسخه های مختلف ویندوز
  • و…

در فیلم زیر می توانید برخی از ویژگی های نرم افزار مودو را مشاهده نمایید

آموزش انیمیشن با نرم افزار Modo

اگر در انیمیشن ، به مدل سازی علاقه مند هستید در مسیر آموزش انیمیشن خود باید با نرم افزارهای تخصصی مدل سازی حتما آشنا شوید، پس می توانید نرم افزار مودو را نیز به همراه  نرم افزار مایا یاد بگیرید، پس از یاد گرفتن نرم افزار مایا ، یادگیری مودو کار چندان سختی نیست اما !

 به جرات می توان گفت ترکیب نرم افزار مایا و نرم افزار مادباکسبرای مدل سازی بسیار بهتر از دیگر نرم افزارهاست 

نویسنده : مجید پویافر
منبع: پرشین انیمیشن
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلا مانع می باشد

آموزش نصب

دموی The Foundry Modo

گالری تصاویر The Foundry Modo

مطالب این نرم افزار هنوز به اتمام نرسیده و در حال نگارش می باشد