برای تبدیل شدن به یک فیلم‌ساز انیمیشن سه بعدی، باید مهارت‌های مورد نیاز برای ارائه موفقیت‌آمیز انیمیشن‌ها و داستان روایت خود را را توسعه داده و تقویت کنید. علاوه بر این، شما به عنوان یک هنرمند انیمیشن‌ساز سه بعدی باید بر چند نوع نرم‌افزار مختلف برای انیمیشن‌سازی تسلط داشته باشید و یک دمو ریل یا نمونه‌کار قوی که این مهارت‌ها را در عمل به نمایش می‌گذارد.
ارزششو داره؟
آره. اگر به دنبال شغل خلاقانه‌ای هستید، انیمیشن سه بعدی یک گزینه عالی است. (اگر به دنبال شروع کار در صنعت سینما هستید، دیدن نام شما در تیتراژ پایانی فیلم‌های بلند نیز بسیار زیبا است و از طرفی دارای یک موقعیت اجتماعی بسیار عالی خواهید شد و شما هم می‌توانید سهمی از بازار کار انیمیشن و سه بعدی داشته باشید.

از نوامبر 2022، ارقام فعلی نشان می‌دهد که میانگین دستمزد یک هنرمند نورپردازی سه بعدی می‌تواند بین 78276 تا 103351 دلار در سال در ایالات متحده باشد.و حقوق شما می‌تواند با کسب تجربه بیشتر افزایش یابد.

علاوه بر این، فرصت‌های زیادی در این صنعت وجود دارد. فقط متاورس، VR/AR، NFT، تبلیغات و غیره را در نظر بگیرید. حداقل بگوییم این یک زمینه رو به رشد است.

مسیر آموزش انیمیشن سه بعدی کامپیوتری

اگر مقاله های مربوط به انیمیشن را در سایت پرشین انیمیشن خوانده باشید احتمالا باید بدانید برای تبدیل شدن به یک هنرمند سه بعدی و انیمیشن ساز چه چیزی لازم است. اما در اینجا به شما می گوییم که چگونه این مسیر را طی کنید
شما چند گزینه دارید.

  • می توانید مسیر دانشگاه را طی کنید و مدرک جدید بگیرید. این کار می‌کند، اما لازم نیست.
  • مدارک تحصیلی هم پرهزینه و هم زمان بر هستند.
  • درعوض، بهترین گزینه یادگیری با ثبت نام در دوره‌های آنلاین است.
    این همان چیزی است که آرزو می‌کنم وقتی در این صنعت شروع کردم بیشتر در دسترس من بود. (و یک عامل بزرگ در ایجاد دوره‌های ما، که در زیر به اشتراک می‌گذارم – برای دسترسی بیشتر به صنعت.)
    پس من چه دوره‌هایی را توصیه می‌کنم؟
آموزش داینامیک مایا

آیا میتوان انیمیشن را به صورت آنلاین یاد گرفت؟

انیمیشن یک حوزه رو به رشد است که در دهه گذشته تغییرات زیادی را تجربه کرده است. بسیاری از انیماتورهای برتر در این زمینه در حال حاضر انیمیشن را به صورت آنلاین از طریق دوره ها یاد گرفته اند زیرا شروع و تکمیل این برنامه ها آسان تر است. آموزش آنلاین انیمیشن به شما امکان می دهد تا با سرعت خود یاد بگیرید و به متخصصان در این زمینه دسترسی پیدا کنید تا به هدایت مسیر شغلی شما کمک کنند. دوره‌های آنلاین انیمیشن شما را در صندلی راننده قرار می‌دهند و مسیری را برای شغل‌های پویانمایی با پاداش و موفقیت فراهم می‌کنند.

بهترین راه برای آموزش آنلاین انیمیشن چیست؟

اگر به دنبال یک مسیر شغلی سودآور و کامل هستید که به شما امکان می‌دهد خلاقیت خود را ابراز کنید، انیمیشن مناسب است. این یک زمینه رو به رشد است و انیمیشن دیگر فقط برای فیلم نیست. انیمیشن در تبلیغات، رسانه‌ها و بسیاری از انواع دیگر ارتباطات استفاده می‌شود. با انیمیشن، مسیر شغلی در اختیار شماست و بسته به چیزی که به آن علاقه دارید، می‌تواند در جهات مختلفی پیش رود.
انیمیشن به طور پیوسته در حال تبدیل شدن به یک انتخاب شغلی مناسب برای بسیاری است و با رشد صنعت، تقاضای زیادی برای انیماتورها وجود دارد. اداره آمار کار ایالات متحده میانگین دستمزد انیماتورها را بیش از 75000 دلار در سال تخمین می‌زند. اداره آمار کار در حال حاضر نرخ رشد 5 درصدی را برای صنعت انیمیشن پیش‌بینی کرده است که همتراز با زمینه‌های پیشرو است.
مزیت دیگر یادگیری انیمیشن آنلاین این است که گزینه‌های بسیار کمی در دسترس دارید. به عنوان مثال، می‌توانید انتخاب کنید که از طریق یک دوره کالج آنلاین، دوره‌های آنلاین خود گام یاد بگیرید یا با استفاده از برنامه‌های متداول انیمیشن، مهارت‌ها را به خودتان بیاموزید.
اما قبل از اینکه روشی را انتخاب کنید، ضروری است که بفهمید هر گزینه شامل چه چیزی است. یکی از ایرادات دوره‌های کالج آنلاین این است که می‌توانند به طور قابل توجهی گران‌تر از سایر گزینه‌ها باشند و زمان بیشتری برای تکمیل آنها نیاز باشد. به طور مشابه، یادگیری به تنهایی ممکن است بسیار طولانی‌تر طول بکشد، و رسیدن به سطح حرفه‌ای با تماشای آموزش‌های رایگان چالش برانگیز است. به‌علاوه، تجربه و راهنمایی‌های صنعت را از دست می‌دهید تا به شما در مسیر درست از نظر مسیرهای شغلی راهنمایی شود.
حد وسط بین این دو گزینه دوره‌های آنلاین انیمیشن هستند – به ویژه دوره‌های فراگیر که دارای یادگیری، پشتیبانی و راهنمایی هستند. شما می‌توانید مهارت‌های انیمیشن را از متخصصان در این زمینه با سرعت خود یاد بگیرید و در عین حال به منابع اضافی نیز دسترسی پیدا کنید. این می‌تواند به شما کمک کند حرفه خود را شروع کنید و بدون تجربه در صنعت شروع کنید.

maya&blender

بهترین نرم افزار انیمیشن سازی

دنیای انیمیشن به سرعت در حال پیشرفت است و برنامه‌های مختلف زیادی برای جنبه‌های مختلف انیمیشن استفاده می‌شود. با این حال، چند نرم‌افزار اساسی مانند مایا محصول شرکت autodesk وجود دارد که در انیمیشن‌ها بیشتر استفاده می‌شوند، تسلط بر برنامه‌هایی مانند مایا کلیدی است، اما داشتن مهارت‌های نرم افزاری اضافی در رزومه شما برای متمایز شدن از بقیه بسیار مفید خواهد بود.
نرم افزارهای اضافی که یاد خواهید گرفت تا حد زیادی بر اساس علایق شما و آنچه می‌خواهید در آن تخصص داشته باشید متفاوت است. در اینجا لیست کوتاهی از بهترین نرم افزارهای انیمیشن موجود در حال حاضر وجود دارد و اینکه چگونه می‌تواند به تقویت رزومه شما کمک کند.

با بسیاری از مسیرهای مختلف موجود، اگر بخواهید انیمیشن را به صورت آنلاین یاد بگیرید، فضای زیادی برای رشد و توسعه حرفه‌ای وجود دارد. ما برخی از بهترین دوره‌های آموزشی موجود و ابزارهایی را که برای پیشرفت به‌عنوان یک انیماتور به آن‌ها نیاز دارید، برجسته کرده‌ایم. اگر آماده‌اید قدم بعدی را در سفر حرفه‌ای خود بردارید و وارد حرفه‌ای شوید که رضایت‌بخش، سرگرم‌کننده است و به شما امکان می‌دهد خلاقیت خود را ابراز کنید، انیمیشن انتخاب مناسبی برای شما است پس همین امروز انیمیشن را به‌صورت آنلاین بیاموزید و کار خود را شروع کنید.

آموزش انیمیشن سازی

اگر به دنیال آموزش و یادگیری انیمیشن هستید می توانید از دوره های آموزش انیمیشن مجموعه پرشین انیمیشن استفاده کنید و برای شروع آموزش انیمیشن سازی با نرم افزار مایا از دوره رایگان ما آغاز کنید

مقاله های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.