ویژگی‌های جدید نرم‌افزار یونیتی 2022.2

ویژگی‌های جدید نرم‌افزار یونیتی 2022.2

ویژگی‌های جدید نرم‌افزار یونیتی 2022.2
ویژگی‌های جدید نرم‌افزار یونیتی 2022.2

یونیتی یونیتی ۲۰۲۲.۲، آخرین نسخه پایدار موتور بازی، و دومین به روزرسانی برنامه ریزی شده امسال را عرضه کرده است. این نسخه دارای تغییراتی در یونیتی است که از جمله آن ها می توان به انتشار رسمی سیستم عامل Entity Component، ویژگی های جدید برای ساخت بازی های چندنفره و پشتیبانی از سخت افزارهای جدید VR و AR اشاره کرد.

در ادامه، پنج نکته برجسته برای هنرمندان CG در مقابل توسعه دهندگان، از جمله گزینه های جدید برای رندر آب با کیفیت بالا، ابرها و انسان های دیجیتال، و ابزارهای بهتر برای ساخت اکوسیستم های طبیعی را انتخاب کرده ایم.

یونیتی 2023.2

سیستم آب جدید اقیانوس ها را واقعی تر نشان می دهد

باتوجه به گیمینگ دسکتاپ و کنسول، تغییرات چشم گیری در یونیتی ۲۰۲۲.۲ اعمال شده که از جمله آن ها می توان به سیستم جدید HDRP اشاره کرد. از ویژگی های آن می توان به یک سایه زن آب پایه فیزیکی، با پشتیبانی از سایه زنی در صحنه های زیر آب؛ یک سیستم اعشاری برای فوم سطحی؛ و شبیه سازی موج سطحی، از جمله شبیه سازی CPU برای یکپارچه سازی بازی اشاره کرد.

باتوجه به پست های کارکنان یونیتی، سیستم آب جدید در حال حاضر با هیچ سیستم دیگری از جمله سیستم فیزیک یکپارچه نیست و تنها از رندرینگ معوق پشتیبانی می کند، نه رندرینگ رو به جلو.

2. [HDRP] ترکیبی بین تنظیمات ابر حجمی برای اثرات آب و هوای پویا

سیستم ابری حجمی که سال گذشته در یونیتی ۲۰۲۱.۲ معرفی شد، همچنان در حال تکامل است و یونیتی ۲۰۲۲.۲ پشتیبانی از ترکیب منحنی در چارچوب حجم را اضافه می کند.

این تغییر باعث می شود تا بتوانید به صورت یکپارچه بین اپ های ابری ترکیب شوید: ویدیوی این پست یک اسلایدر وزن را در داخل ویرایشگر یونیتی نشان می دهد که بین ابر سبک و یک لایه ابری متراکم قرار می گیرد.

همچنین بهبودهایی در نحوه نمایش لایه‌های ابری وجود دارد، به طوری که ابرها اکنون به درستی به رنگ نور خورشید در هنگام استفاده از سیستم آسمانی مبتنی بر فیزیکی Unity واکنش نشان می‌دهند.

پنج ویژگی جدید یونیتی 2022.2

۳. سایه بان چشمی جدید با قابلیت فیلم برداری با کیفیت بالا

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.