ویژگی های جدید نرم‌افزار Maya 2023.3

تغییرات جدید نرم افزار Autodesk Maya 2023.3

نرم‌افزار Autodesk Maya 2023.3 توسط اتودسک منتشر شده  که در حال حاضر آخرین نسخه از نرم‌افزار مدل‌سازی و انیمیشن‌سازی سه بعدی مایا است است. نرم افزار مایا 2023.3 شامل بهبود در جریان کاری که به درخواست کاربران انجام شده است و برای ابزارهای انیمیشن از جمله Proximity Wrap deformer، Graph Editor و Time Editor نجام شده است.

نرم‌افزار Autodesk Maya 2023.3 به روزرسانی پلاگین‌های Maya Arnold، Substance و USD را نیز در بر می‌گیرد. همانند نسخه نرم‌افزار Maya 2023.2 که در ماه سپتامبر منتشر شد، نرم‌افزار Maya 2023.3 تا حد زیادی یک به روزرسانی جریان کار به ویژه برای انیماتورها است. تغییرات دیگر شامل بخش جدیدی از پنجره Preferences برای تنظیمات Hypershade و گزینه جمع کردن یا گسترش بخش‌ها در UV Toolkit است.

نرم افزار مایا 2023.3

به روز رسانی پلاگین‌های Arnold، Substance و USD

علاوه بر پک Maya 2023.3 در خارج از نرم‌افزار اصلیt پلاگین‌های Arnold ، Substance و USD نیز بروز شده‌اند و بزرگترین بروزرسانی احتمالا برای Maya ۰.۲۰ است که نحوه مدیریت لایه‌های نمایش را تغییر می‌دهد اما موتور رندر آرنولد MtoA ۵.۲.۱.۱ نسخه جدید پلاگین یکپارچه‌سازی آرنولد یک انتشار رفع اشکال است یعنی برطرف کردن برخی باگ‌ها در واقع  ویژگی‌ها جدید معرفی شده در آرنولد ۷.۱.۴ که در ماه گذشته اضافه شده است را شامل نمی شود.

دمو ریل مایا را مشاهده کنید

ویژگی‌های نرم‌افزار مایا 2023.3 در یک نگاه

  • در ابزار Proximity Wrap، یک گزینه جدید Transform As Deformation مشخص می‌کند که آیا تبدیل درایور برای تغییر شکل استفاده می‌شود یا اینکه جدا نگه داشته می‌شود. این ویژگی همچنین می‌تواند برای حفظ بهتر چرخش و مقیاس بندی استفاده نیز شود.
  • گزینه‌های جدید برای رفتار کشیدن چپ هنگام کار با فریم‌های کلیدی.
  • گزینه‌های موجود در ناحیه کاری Hypershade که به کاربر اجازه می‌دهد تا نمای پیش‌فرض شبکه، جدا شدن شبکه، حالت‌های نمایش و اندازه نمونه را تنظیم کند.
  • به‌روزرسانی‌های Autodesk Translation Framework به کاربران امکان می‌دهد دیتا و فایل‌ها را در پروژه‌هایی با پشتیبانی از مدل‌های Catia V5-6R2022 و Alias ​​2023 انتقال دهند.
  • نسخه MaxtoA 5.4.2.7 اضافه شده است که نوید یک تجربه بهتر و نرم‌تر را می‌دهد و به مشکلات مربوط به مواد فیزیکی، مواد حجمی و موارد دیگر رسیدگی می‌کند.
  • به علاوه بسیاری از اصلاحات و بهبودهای کوچک دیگر

نویسنده و گردآوری کننده: مجید پویافر
تمام مطالب سایت پرشین انیمیشن با زحمت، نوشته و ترجمه شده است در صورتی که قصد استفاده از این مطالب را دارید، لطفا از سایت خود به سایت ما لینک دهید در نتیجه استفاده از این مطالب جهت ترویج آموزش انیمیشن بلا مانع است.

آموزش مقدماتی نرم افزار مایا (پیشنهاد ما)

اگر به انیمیشن سازی علاقه مند هستید و به دنبال یک منبع آموزش انیمیشن میگیردید پیشنهاد میکنم دوره آموزش نرم افزار مایا ارائه شده در پرشین انیمیشن را ببینید که می تواند اولین قدم برای شروع آموزش انیمیشن باشد

مقاله های مرتبط

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد اگر این مقاله را دوست داشتید از شما درخواست میکنم آن را به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.