اخبار دنیای انیمیشن و vfx

جدیدترین و آخرین اخبار دنیای انیمیشن و CG را از سایت پرشین انیمیشن دنبال کنید

دیپ موشن انیمیت (Motion Deep Animate 3D)

2 دی 1401

سرویس دیپ موشن انیمیت (Motion Deep Animate 3D) ، یک سرویس موشن کپچر جدید است که با با کمک هوش مصنوعی کار میکند
در این پلتفرم میتوانید بدون نیاز به لباس و تجهیزات مخصوص موشن کپچر و تنها با استفاده از یک فایل ویدیویی این کار را به راحتی انجام دهید .
پلتفرم DeepMotion Animate 3D نسخه 4.2 را منتشر کرده است که آخرین نسخه ابزار ضبط حرکت هوش مصنوعی مبتنی بر وب است.

ویژگی‌های جدید عبارتند از Avaturn که یک سیستم جدید برای تولید آواتارهای سه بعدی سفارشی از عکس‌های سلفی که روی آن می‌توان داده‌های موکاپی که Animate 3D تولید می‌کند پیش‌نمایش یا هدف‌گذاری مجدد کرد.

انیمیشن‌ها: که شامل حرکات تمام بدن و انگشتان می‌شوند و می‌توانند خروجی را در قالب فرمت های سه بعدی FBX، BVH یا GLB برای استفاده در نرم‌افزارهای سه بعدی مانند Blender یا Maya یا موتورهای بازی مانند Unity و Unreal Engine صادر شوند.

Planetside از نرم افزار Terragen Sky رونمایی کرد

28 آذر 1401

یک برنامه جدید برای ساخت آسمان به صورت اختصاصی است. نرم افزار Terragen Sky که در حال حاضر در دسترسی اولیه قرار گرفته است، قابلیت‌های تولید آسمان چشم‌انداز را با استفاده از یک رابط کاربری ساده با رابط کاربری ساده قابل فراهم می سازد و در واقع  یک برنامه ساده برای ایجاد آسمان های CG واقعی برای vfx  که برخلاف محصول اصلی خود، که زمین و اشیایی مانند سنگ و پوشش گیاهی را نیز تولید می کند، Terragen Sky صرفاً بر ایجاد و نمایش آسمان های CG متمرکز است.

آسمان‌های تولید شده در Terragen Sky را می‌توان در خود Terragen، یا با صادر کردن داده‌های پارامتر یا یک فایل صحنه کامل، اصلاح کرد، اگرچه Planetside قصد دارد Terragen Sky را به یک «برنامه واقعاً مستقل» تبدیل کند.

نرم افزار نورپردازی حرفه ای Katana 6.0 منتشر شد

25 آذر 1401

تغییرات کلیدی در Katana 6.0 شامل ویژگی جدید Material Soloing است که امکان پیش‌نمایش خروجی بخش‌های یک شبکه سایه‌زنی و همچنین خروجی ترکیبی کل شبکه را فراهم می‌کند .این به روز رسانی همچنین یک تب جدید Performance اضافه می کند که برای شناسایی تنگناها در صحنه های پیچیده در نظر گرفته شده است.

Autodesk پلاگین Bifrost USD را در دسترس قرار داد

24 آذر 1401

تریلر راه اندازی اصلی Autodesk برای Bifrost USD، سیستم آن برای ایجاد و ویرایش صحنه های USD با استفاده از گراف گره از Bifrost، پلاگین multiphysics آن برای Maya. Bifrost USD اکنون منبع باز در دسترس است.

درباره نرم افزار فتوشاپ

آخرین نسخه فتوشاپ در سال 2022 منتشر شد

24 آذر 1401

امروز شرکت adobe احتمالا آخرین نسخه نرم افزار فتوشاپ خود که یکی از بهترین و قدرتمند‌ترین برنامه های ویرایش عکس است را منتشر کرد که در این نسخه اتفاق خاصی نیافتاده و برخی ابزارها بروز شده و باگ آنها رفع شده است.

دانلود پلاگین Peregrine Labs Yeti

نسخه جدید پلاگین Peregrine Labs Yeti منتشر شد

24 آذر 1401

پلاگین Peregrine Labs Yeti یکی از افزونه های پر قدر برای نرم افزار مایا است که به کمک آن قابلیت های جدید به مایا اضافه می شود که بتوان انواع مو، خز ، پر ، پشم و موارد مشابه را با یک ابزارهای ساده ساخت

The Foundry نسخه 6 نرم افزار Mari را منتشر کرد

23 آذر 1401

نرم افزار mari 6 منتشر شده است که ویژگی های بسیار یادی را به ارمغان آورده است. از مهمترین پیشرفت های mari میتوان به usd اشاره کرد. در آخرین نسخه ماری Roller Brush را معرفی می کند، بنابراین کاربران می توانند یک تصویر جهت دار، Python Snippets را به عنوان آیتم های شلف نقاشی کنند که اجازه می دهد نوشته ها در میان پروژه ها و موارد دیگر به اشتراک گذاشته شوند.

شرکت Maxon از موتور ردشیفت 3.5.2 رونمایی کرد

21 آذر 1401

Maxon Redshift 3.5.12 را منتشر کرده است ، یک به روزرسانی قابل توجه برای ارائه دهنده تولید برای 3DS Max ، Blender ، Cinema 4D ، Houdini و Maya که ادغام تصویر باز Denoise (OIDN) ، سیستم denoising CPU Intel است.

نرم افزار بلندر 3.4

نسخه پایدار نرم افزار بلندر 3.4 منتشر شد

20 آذر 1401

Blender Foundation و جامعه توسعه‌دهندگان آنلاین Blender 3.4 را معرفی کرد که شامل راهنمای مسیر در Cycles، ابزارهای جدید اسکلاپتینگ برای مدل سازی و پوشاندن رنگ، پوشش نمای ندهای هندسی، ابزارهای ویرایش UV جدید، عملکرد بهبود یافته و موارد دیگر است و بهبودهای دیگر عبارتند از اصلاح‌کننده طرح کلی Grease Pencil و ابزار بهتر Fill، پشتیبانی از پسوندهای PBR در فایل‌های mtl.، بهبود ویرایشگرهای انیمیشن، افزایش سرعت عملکرد و بسیاری موارد دیگر.

آپدیت جدید Reallusion Accurig

19 آذر 1401

شرکت Reallusion آپدیت جدید نرم افزار واسط Accurig را منتشر کرده است. با کمک این نرم افزار می توان به راحتی هر چه تمام فرایند ریگ را روی هر نوع کاراکتر سه بعدی اعمال کرد. این نرم افزار ریگ های تمام بدن و انگشت را برای شخصیت های دوپا تولید می کند و آنها را در قالب FBX و USD برای استفاده در برنامه های DCC و موتورهای بازی مانند Blender، Cinema 4D، Omniverse، Unity و Unreal Engine صادر می کند.

آموزش نرم افزار مایا

نسخه جدید نرم افزار مایا منتشر شد

شرکت اتودسک از مایا Maya 2023.3 رونمایی کرده است که آخرین نسخه از نرم‌افزار مدل‌سازی و انیمیشن‌سازی سه بعدی آن است. این انتشار شامل بهبود جریان کاری درخواست شده توسط کاربران برای ابزارهای انیمیشن از جمله Proximity Wrap deformer، Graph Editor و Time Editor و به روزرسانی پلاگین‌های Maya Arnold، Substance و USD است.

نرم افزار یونیتی

پنج ویژگی جدید یونیتی 2022.2

یونیتی یونیتی ۲۰۲۲.۲، آخرین نسخه پایدار موتور بازی، و دومین به روزرسانی برنامه ریزی شده امسال را عرضه کرده است. این نسخه دارای تغییراتی در یونیتی است که از جمله آن ها می توان به انتشار رسمی سیستم عامل Entity Component، ویژگی های جدید برای ساخت بازی های چندنفره و پشتیبانی از سخت افزارهای جدید VR و AR اشاره کرد.