ویژگی های جدید نرم افزار Cinema4D 2023.1

ویژگی های جدید نرم افزار Cinema4D 2023.1

آموزش نرم‌افزار سینمافوردی

نگاهی به نرم افزار 2023 Cinema 4D 

نرم افزار Cinema 4D 2023 ویژگی های شگفت انگیزی را برای همه کاربران خود  به ارمغان آورده است  و فناوری  را در خانواده Maxon یکپارچه کرده است. 

نسخه Cinema 4D 2023.1.0 برخی از ویژگی های مورد نیاز را در میان هنرمندان و کاربران C4D فراهم می کند. شبیه سازی یکپارچه ویژگی های کاربر پسند و پشتیبانی از شبیه سازی های SOFT BODY را به دست می آورد.

مهمترین ویژگی جدید نرم افزار Cinema 4D 2023.1.0  به روز رسانی Pyro می باشد که  برای ساخت  آتش ، دود و انفجار استفاده می شود  به شکلی که  به سرعت در GPU یا CPU شبیه سازی می شود و باعث بالا رفتن سرعت در  نرم افزار می شود.

همچنین دوربین جدید Redshift که کنترل‌های فیزیکی دوربین و تنظیمات Redshift Effect را ارائه می‌دهد.

پیش‌نمایش Viewport متریال های موتور Redshift با پشتیبانی از متریال های  متحرک، RAMP و NOD ها تصحیح رنگ بهبود یافته است . تقارن شعاعی اکنون مدل‌سازی تعاملی هر چیزی را آسان‌تر از همیشه می‌کند. شرکت مکسول بهترین فناوری را با ادغام Maxon One در Redshift، Red Giant، ZBrush و Forger به همراه دارد.

سیستم Pyro نرم افزار 2023.1 Cinema 4D 

Pyro سینمافوردی به هنرمندان اجازه می دهد تا افکت های دود، آتش و انفجار را از هر شی یا اسپلاین ساطع کنند و افکت ها را روی GPU یا CPU شبیه سازی کنند. چگالی دود، دمای آتش، و پارامترهای بیشتر را می توان برای هدایت هنری شبیه سازی کنترل کرد.

قابلیت Pyro در سیستم شبیه سازی یکپارچه Cinema 4D ادغام شده است، بنابراین پارچه و بدنه های نرم حتی می توانند در شبیه سازی گنجانده شوند.

لیست پخش

قبلی بعدی
تعداد ویدیوها: 1
30

به راحتی آتش و جلوه سوخت بسازید !

به سادگی از تگ های به اصطلاح Pyro استفاده کنید. با آنها می توانید دود و آتش را از هر آبجکت Cinema 4D ساطع کنید. مقدار دود، دمای آتش و موارد دیگر را تعریف کنید. آبجکت Pyro تعیین می‌کند که کدام شبکه‌های voxel برای رندر و جلوه‌های دیگر به سیستم آبجکت  Cinema 4D خروجی گرفته شود. علاوه بر این، کش کردن شبیه‌سازی در VDB را آسان‌تر می‌کند.

لیست پخش

قبلی بعدی
تعداد ویدیوها: 1
31

بهبود شبیه سازی یا سیمولیشن در سینما فوردی

با سیستم شبیه‌سازی یکپارچه جدید، می‌توانید به شبیه‌سازی‌هایی با ظاهر واقعی‌تر دست پیدا کنید که چندین اشیاء را با ویژگی‌های شبیه‌سازی مختلف مانند پارچه، طناب و بدنه‌های نرم ترکیب می‌کنند. سیستم شبیه‌سازی یکپارچه اجازه می‌دهد شبیه‌سازی‌ها بر روی CPU یا GPU محاسبه شود و بسیار چند رشته‌ای است و عملکرد بهبود یافته‌ای را با شبیه‌سازی‌های پارچه‌ای پیچیده ارائه می‌دهد.

بهبود مدل سازی در Cinema 4D 2023

ایجاد اشیاء سه بعدی به لطف مجموعه گسترده ای از ابزارهای مدل سازی رویه ای و تعاملی جدید هرگز آسان نبوده است. توپولوژی هر مش را با استفاده از ZRemesher به صورت خودکار تبدیل کنید. با مجموعه ای از ابزارهای قدرتمند مدل سازی تعاملی جدید، اشکال کاملاً جدیدی ایجاد کنید که بسیاری از آنها می توانند از طریق Node Capsules نیز به صورت رویه ای اعمال شوند. nod پیشرفته spline امکانات جدید Capsules را تقویت می کنند، در حالی که پشتیبانی بهبود یافته Vector Import کار با Illustrator و آثار هنری SVG را آسان تر از همیشه می کند.

C4D---Modeling-Updates.persiananimation.jpg

مدیریت رنگ OpenColorIO (OCIO)

OpenColorIO (OCIO) یک سیستم مدیریت رنگ منبع باز است که به کاربران امکان می دهد به راحتی رنگ خود را در تمام مراحل تولید به روشی قابل پیش بینی و سازگار مدیریت کنند.

در Cinema 4D سیستم رمزگذاری رنگ آکادمی (ACES) ایجاد محتوا را بدون محدودیت فضاهای رنگی کوچک امکان پذیر می کند. اگر هنرمندان OCIO را نصب کرده باشند، می توانند در ACES در نسخه های فعلی یا آینده Cinema 4D تولید کنند.

بهبود رندرینگ با Redshift

ویژگی های دیگر شامل ادغام دوربین های Redshift با کنترل های فیزیکی دوربین و تنظیمات افکت است. یک گزینه مناسب حسگر جدید، رندر کردن با اسکن بیش از حد یا تطبیق ترکیب‌ بندی‌ ها برای نسبت‌های مختلف را آسان می‌کند. پیش نمایش مواد Redshift نیز با پشتیبانی از بافت های متحرک، Ramp و NOD های تصحیح رنگ بهبود یافته است.

این مقاله در تاریخ 18 آبان تنظیم شده است . نوشته : مجید پویافر

به این نوشته امتیاز دهید

5/5
Telegram
LinkedIn
Pinterest
Reddit
VK
Facebook
Digg
Tumblr
Twitter

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.