شرکت PlanetSide Software آخرین نسخه از نرم افزار تولید منظره خود را با نام Terragen منتشر کرده است.

 

این اولین به روزرسانی بزرگ برای Terragen در حدود دو سال گذشته می باشد که در نسخه جدید  امکان صادرات ابرها به دیگر برنامه های سه بعدی سازی در قالب OpenVDB را فراهم می کند و عملکرد رندرینگ و وارد کردن FBX را بهبود می بخشد.

کاربران نسخه حرفه ای این نرم افزار همچنین یک سیستم RPC جدید آزمایشی برای توسعه یکپارچگی با سایر ابزارها در pipelines جلوه های بصری دریافت می کنند.

در زمان نگارش این مقاله، وب‌سایت Terragen با جزئیات انتشار به‌روزرسانی نشده است و هیچ تغییر رسمی آنلاینی وجود ندارد، اما در خبرنامه Planetside اعلام شده است.
در زمان نگارش این مطلب، وب سایت Terragen با جزئیات این خبر به روزرسانی نشده است و هیچ تغییر آنلاین رسمی وجود ندارد؛ اما در خبرنامه PlanetSide ⁇ s اعلام شده است.
ابرها را به سایر برنامه های DCC در قالب OpenVDB صادر کنید
تغییر اصلی در Terragen 4.6 این است که صادرات OpenVDB اکنون در نسخه ویندوز در دسترس است.
به این ترتیب می توان فایل های xvdb را بدون نیاز به استفاده از خط فرمان صادر کرد، چرا که صادرات OpenVDB پیش از این تنها در گره های رندر لینوکس بدون GUI در دسترس بود. در حقیقت VDB یک کتابخانه اوپن سورس و رایگان برای زبان C++ میباشد که به کمک آن ما میتونیم روی انواع اطلاعات Volumetric و Voxel Base کار کنیم ، آنها را دستکاری کنیم و ذخیره کنیم. جالبه بدونید این تکنولوژی توسط کمپانی Dream Works برای تولید پروژه های فیلم و انیمیشن ساخته شد.

فرمت OpenVDB را می توان برای صادرات ابرهای حجمی از لایه های Terragen’s Cloud Layer V2، Cloud Layer V3 و Easy Cloud به سایر برنامه های DCC برای رندر استفاده کرد: ویدیوی بالا صادرات به Blender را نشان می دهد. صادرات OpenVDB همچنین در نسخه macOS Terragen 4.6 پس از انتشار در دسترس خواهد بود.
همچنین بهبودهایی در زمینه پراکندگی چندگانه در Easy Cloud و Cloud Layer V۳ وجود دارد و پیش نمایش ۳D باید به دلیل سطح بهتر محاسبات جزئیات برای بافرهای واکسل، پیش نمایش ابرها را سریع تر ایجاد کند.
بهبود کیفیت و عملکرد رندر
عملکرد رندرینگ نیز به دلیل اعمال تغییرات افزایشی در کد، بهبود یافته است، هر چند که PlanetSide رقمی را برای افزایش سرعت در نظر نگرفته است.

نسخه حرفه ای این نرم افزار یک سیستم RPC جدید و آزمایشی دریافت می کند و این امکان را برای دیگر برنامه ها فراهم می کند تا نمونه در حال اجرا از تروجان را از طریق TCP جستجو کنند.

موارد استفاده پیشنهادی از جمله همگام سازی چراغ ها، دوربین ها و دارایی ها با نرم افزارهای دیگر در زمان واقعی، و توسعه اسکریپت های ارائه رندر.
PlanetSide همچنین یک ماژول متن باز RPC پایتون منتشر کرده است که می تواند برای توسعه اسکریپت های پایتون که با تروجان ارتباط برقرار می کنند، مورد استفاده قرار گیرد.

Georeferencing ( زمین شناسی ) اکنون در تمام نسخه های Terragen موجود است
نسخه های خلاقانه و رایگان این نرم افزار از موقعیت یاب جغرافیایی پشتیبانی می کنند و امکان استفاده از داده های ارتفاعی و موقعیتی واقعی از تصاویر وارد شده را فراهم می کنند. Georeferencing قبلا فقط در نسخه حرفه ای نرم افزار موجود بود.

قیمت و در دسترس بودن
Terragen 4.6 برای Windows 7+ در دسترس است. نسخه 4.6 نسخه macOS که با Mac OS X 10.8+ سازگار است، به زودی منتشر خواهد شد. این به روز رسانی برای کاربران دارای قراردادهای تعمیر و نگهداری فعلی رایگان است.