انیمیشن سازی را از کجا شروع کنیم؟

چگونه انیمیشن‌سازی را یاد بگیریم
همه ما می‌دانیم که رشته‌های هنری همه خوب هستند در صورتی که به هنر علاقه داشته باشید یکی از این رشته‌ها رشته انیمیشن‌سازی است و به همین منظور هر روز به تعداد علاقه مندان به انیمیشن بیشتر می‌شود و از آن طرف میزان تولید انیمیشن نیز افزایش می‌یابد.
انیمیشن‌ می‌تواند حرکت ساده یک توپ پینگ پنگ باشد تا یک تیزر تلویزیونی و حتی تا یک فیلم کوتاه همه آنها می‌تواند یک پروژه انیمیشنی باشد.
پس کسانی که امروز انیمیشن ساز شده‌اند ابتدا با همان حرکت توپ شروع کرده‌اند و اگر الان دانشی و مهارت از انیمیشن دارند از یک جایی شروع کرده‌اند در نتیجه اگر شما نیز در ابتدا چیزی از انیمیشن نمی‌دانید هیچ مشکلی نیست چرا که شما با استفاده از دانشی که به دست خواهید آورد به مراتب بالاتری خواهید رسید.
وقتی شما دنبال آموزش انیمیشن هستید و با این سوال که از کجا باید آغاز کنم؟ روبرو شدید تا ادامه این مطلب همراه ما باشید.
اگر به انیمیشن علاقه‌مند هستید به احتمال زیاد تاکنون چندین بار این مطلب را جستجو کردید و یا در مورد آن از کسی که قبلاً کار کرده است مشورت گرفته‌اید اما موضوع اینجاست که هر کسی می‌تواند یک مسیر جداگانه‌ای را در پیش بگیرد و این باعث سردرگمی شما خواهد شد پس بهتر است فقط یک منبع آموزشی داشته باشید که به آن اعتماد دارید
ما در مجموعه پرشین انیمیشن که حدود دو دهه فعالیت کرده‌ایم و تمام موارد را تجربه کرده‌ایم می‌توانیم شما را کمک بکنیم.
قبل از هر چیز باید مطمئن بشوید که علاقه شما از روی هیجان نباشد انیمیشن یک رشته تفریحی نیست بلکه یک رشته کاملاً حرفه‌ای است در صورتی که اطمینان پیدا کردید که این شور و علاقه شما از روی هیجان نیست آن وقت می‌توانید وارد مرحله بعد و قدم بعدی شوید.
به احتمال زیاد اگر شما به انیمیشن‌سازی علاقه‌مند هستید در اولین مرحله به سراغ نرم افزار‌هایی که برای ساخت انیمیشن استفاده می‌شود خواهید رفت با گسترش اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند به احتمال زیاد ابتدا ذهنتان به استفاده از اپلیکیشن‌های تلفنتان خواهد رفت اما دیر یا زود متوجه خواهید شد که این اپلیکیشن‌ها به جز سرگرمی کار دیگری برای شما انجام نخواهند داد
اگر کمی جلوتر بروید با نرم افزارهای انیمیشن‌سازی آشنا خواهید شد ممکن است این نرم افزارها یا نام آنها را از دوستان یا از کسانی که قبلاً کار کرده‌اند و یا با یک جستجو در اینترنت شناخته باشید و نام آنها در ذهنتان باشد نکته بسیار بسیار مهم در اینجا هم این است که انتخاب این نرم‌افزارها چقدر اهمیت دارد؟ آیا نیاز است ما همه این نرم افزارها را با تمام جزئیاتش یاد بگیریم؟ قطعا خیر
برای ورود به رشته انیمیشن نرم افزار‌ها در ابتدا گزینه کاملی نیست رشته انیمیشن یک رشته هنری است و نرم افزارها در جایگاه دیگری قرار داد رشته انیمیشن یک رشته پیچیده است اگر بخواهید به صورت حرفه‌ای در این رشته فعالیت کنید باید زمان زیادی را صرف کنید اما این کار دلچسب است.
واقعا آینده انیمیشن بسیار بسیار روشن است از آنجا که تولیدات تلویزیونی سینمایی به سمت جلوه‌های ویژه و سه بعدی با سرعت بسیار زیادی در حال حرکت است جا ماندن در این رشته اصلاً خوب نیست
بهتر است قبل از هر چیز هدف‌تان را از ورود به این رشته مشخص کنید داشتن یک گوانچارت و هدف شما را کمک می‌کند که زودتر به موفقیت برسید.
شما به انیمیشن علاقه دارید و می‌خواهید در کمترین زمان ممکن انیمیشن را یاد بگیرید و باز هم می‌گویم رشته انیمیشن رشته نیست که خیلی زود بازده باشد و برای اینکه به نتیجه خوب برسید باید تلاش بسیاری بکنید تمام این موارد را گفتم که بدانید با تمام زیبایی که این رشته دارد چالش‌های آن را هم بپذیرید اکثر کسانی که این رشته را نیمه تمام رها می‌کنند تنها دلیلش عدم آگاهی در ورود به این رشته می‌باشد و بهتر است با موارد اصلی ورود به رشته انیمیشن بیشتر آگاه بشید.